Ana Sayfa KARİYER Kariyenizde İlerlemeniz Için Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Kariyenizde İlerlemeniz Için Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Çalışma hayatında herkes kariyer basamaklarını hızlı çıkmak ister. Kariyer yapabilmek için çok çalışmak, iyi bir eğitimin yanısıra bazı stratejik hamleleri de gerektirir. Bu yazımızda size uzmanların tarafından hazırlanan “kariyer planlamanız için gerekli olan hamleleri” anlatacağız.

  1. Seni heyecanlandıran herşeyi öğrenmeye çalışma. Unutmayın sadece bir konu üzerinde gelişebilirsiniz. Bunun için en çok neyi istediğinizi bilin ve tek bir konuya odaklanın.
  1. Üniversitenin ardından yüksek lisans yapın ve sizi en çok ilgilendiren konu üzerinde araştırmalar yapın. Bu kariyenizin başlangıcını oluştaracaktır.
  1. Çalışma hayatınızın başında büyük bir firmaya veya hızlı büyüyen bir şirketi girmeyin. Çünkü bu şirketlerde statü kazanmak zordur ve bunu öğrenmeniz gerekir.
  1. Yılda yüzde 30’dan fazla büyüyen bir şirket iş bulun. Büyüyen firmalar size değerli beceriler öğretebilir.
  1. Sadece insanlar size birşeyler öğretebilir. İş yerindeki yüksek seviyedeki kişileri gözlemleyin. Bu kişilerin yanında “çırak” olun. Onların himayesi altında çok değerli deneyimler kazanabilirsiniz.
  1. Çalışma hayatınızın 3 ile 5 yılında artık o firmadan öğrenebileceğinizi öğrenmiş olursunuz. Artık iş değiştirme zamanı gelmiştir.
  1. Artık yeni bir şeyler öğrenme zamanı geldi. Hızlı büyüyen yeni bir firmaya katılın. Sizin bilgileriniz de artık bu şirket için değerlidir.
  1. Kendinizi için bir pazar segmenti tespitedin. Ve yaklaşık 3 yıl sonra kendi işinizi yapmak için bu şirketten de ayrılın.
  1. Ağırlıklı olarak üniversitelerden, parlak isimleri işe alın. Onlara yararlı bilgilerinize öğretebilirsiniz, hızlı ve kârlı büyüyen bir şirkete sahip olabilirsiniz.
  1. Herhangi bir aşamada işiniz size heyecan vermezse veya birlikte çalıştığınız insanları sevmiyorsanız, yani tatmin edici bir durum yoksa işi hemen sonlandırın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ayak Parmaklarınızın Şekline Göre Nasıl Birisiniz?

Yüzü veya avuç içi okuma hareketi antik çağlardan beri popüler olmuştur. Ancak, ayaklarınızın şeklinin...

Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız, bu yazımız sizin için olabilir. Bir akşam yemeğinde, banyoda, çalışma odanızda...

İnsanların Sizden Hoşlanmasını Sağlamak Çok Kolay

İş görüşmesi gibi bazı durumlarda iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukça zor olabilir. Tabii...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,793BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...