Ana Sayfa HAYAT Elleriniz Nasıl Daha Genç Görünür?

Elleriniz Nasıl Daha Genç Görünür?

Vücudumuzda yaşımızı en çok belli eden yerlerimiz hiç şüphesiz, göz çevremiz ve ellerimizdir. Hiç durmadan çalışan, fedakar ellerimize gereken özeni göstermediğimiz zaman, olması gerekenden çok daha hızlı da yaşlanabilirler. Eğer siz de ellerinizdeki kırışıklıklardan şikayetçiyseniz veya ellerinizi yaşlanmaya karşı korumak istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri düzenli olarak uygulayarak daha genç görünen ellere sahip olabilirsiniz.

Ellerinizi Koruyun

Ellerinizi soğuktan, sıcaktan, bulaşık suyundan, deterjanlardan hatta kirli havadan bile korumanız gerekiyor. Çünkü elinizin üzerindeki cilt çok ince ve hassas olduğu için yaşlanmaya ve yıpranmaya karşı da çok hassastır.

 

Elleriniz deterjanlarla temas edecekse mutlaka eldiven kullanın. Soğuk havalarda dışarı çıkarken de eldivenlerinizi mutlaka yanınıza alın. Günlük nemlendirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

Ellerinizi Arındırın

Peeling yaptıktan sonra cildinizin ne kadar da yumuşak ve pürüzsüz olduğunu bilirsiniz. Aynı şeyi elleriniz için de istemez misiniz? Haftada en az ellerinize peeling yaparak ölü deriden arınmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece kullandığınız nemlendiriciler de cildinize çok daha iyi nüfuz edecek ve çok daha yumuşak ellere sahip olacaksınız.

El Kreminizi Lavabonun Yanında Tutun

El kreminizi lavabonun yanında tutarsanız, ellerinizi her yıkadığınızda krem sürmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Çünkü sabun ellerinizi çok kurutur ve aslında ellerinizi her yıkadıktan sonra (eğer bir önceki krem uygulamanızın üzerinden zaman geçmişse) mutlaka nemlendirici sürmeniz gerekir. Özellikle el kurutma makinesi veya kağıt havlu kullanmanız gereken durumlarda nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin çünkü bunlar, normal havluya göre ellerinizi daha fazla yıpratır.

Kütiküllerinizi Nemlendirin

Kütiküllerin kesilip kesilmemesi hala bir tartışma konusu. Bu nedenle, eğer kütiküllerinizi kesmekten yana değilseniz, onları sürekli nemli tutun. Bir el ve tırnak kremiyle (kütikül kremi de kullanabilirsiniz) tırnaklarınızı haftada birkaç kez yatmadan önce ovalayın. Böylece hem kütiküllerinizi her daim nemli tutabilir, hem de bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Her Gün Güneş Koruyucu Kullanın

Her ne kadar sadece sıcak yaz günlerinde güneşten korunmayı düşünseniz de, aslında dışarıda olduğunuz her an elleriniz güneşe maruz kalıyor. Hatta araba kullanırken bile! Yüzünüze, vücudunuzun diğer bölgelerine güneş koruyucu uyguluyorsunuz, fakat elleriniz de aklınıza geliyor mu? Evden çıkmadan önce her gün güneş koruyucu el kreminizi sürmeyi alışkanlık haline getirirseniz, ellerinizin kısa süre içinde çok daha iyi göründüğüne şahit olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,814BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...