Ana Sayfa HAYAT Parlak Rujunuzu Mata Çevirmek İçin Bu Yöntemi Deneyin

Parlak Rujunuzu Mata Çevirmek İçin Bu Yöntemi Deneyin

0
341

Mat ve koyu renk rujlar özellikle son yılların en gözde trendlerinden. Kadife görünümlü bu rujları kullanmak cesaret istese de, tüm dikkatleri üzerinize çekmek için kaçınılmaz bir detay olduğu tartışılmaz.

Ancak sıklıkla kullanmayacağınız bir mat ruja onlarca lira para ödeyip satın almak istemiyorsanız, evdeki herhangi bir rujunuzu mata çevirmeniz mümkün. Ayrıca elde edeceğiniz mat rujun parlak olana göre çok daha kalıcı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Şimdi ne renk olursa olsun, elinizdeki rujla mat bir görünüm yaratmaya hazır mısınız?

Koyu renk rujlar kış aylarına daha uygun olduğu için, şimdilerde öncelikle koyu renk rujlarınızla mat bir görünüm elde etmek daha avantajlı olabilir. Makyaj sanatçılarının kusursuzca uyguladığı o mat görünümlü rujların aynısını evde uygulayabilmek ise inanamayacağınız kadar kolay.

1. Öncelikle rujunuzu normal şekilde sürün ve sonra dudaklarınızın etrafına ruj renginizle uyumlu dudak kaleminizi sürün.

2. Daha sonra dikkatli bir şekilde rujunuzun üzerine peçeteyle bastırarak parlaklığını alın.

3. Sonraki aşamada, varsa şeffaf pudranıza, yoksa bir bebe pudrasına makyaj süngerinizi bastırın ve hafifle dudaklarınızın üzerine uygulayın. Dudaklarınızı birbirine sürterek rengin eşit dağıldığından emin olun. Pudra, ruju sabitleyerek mat bir dokunuş ekleyecek. Aynı zamanda rujunuz daha kalıcı olacak ve bardaklara daha az bulaşacak!

Bu yönteme alternatif olarak,

Dudaklarınızın üzerine bir peçete koyun ve pudrayı uygularken de peçeteyi orda tutun. Sonra kalın bir allık fırçası veya far fırçasını pudranın içine daldırın ve dudaklarınıza peçetenin üzerinden uygulayın. Böylece peçetenin altına en ideal miktarda pudra geçecek ve dudaklarınızda muhteşem bir görünüm oluşturacak!

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın