Ana Sayfa HAYAT Saç Renginde Yeni Trend: Bebek Saçı Gölgeleri

Saç Renginde Yeni Trend: Bebek Saçı Gölgeleri

Bebeklerin pürüzsüz ve yumuşak ciltlerine, ipek gibi saçlarına hep özeniriz. Tüm kozmetik ürünleri de bize aslında o bebeksi güzelliği vadeder. Şimdilerde ise saç renginde bebeklerden ilham alınarak geliştirilen bir trend gündemde. Bebek saçı gölgeleri. Bebeklerin saçındaki (ne renk olursa olsun) o tatlı ve ışıklı gölgeleri bilirsiniz. Hayran hayran baktığımız bu doğal gölgeleri kendi saçınızda uygulayabilir ve güneşten torpilliymiş gibi doğal bir görünüm elde edebilirsiniz!

Saç uzmanları, saçta optik bir illüzyon yaratarak yeni bir boyut kazandıran bu doğal gölgelerin özellikle dalgalı saçlarda çok daha iyi durduğunu söylüyor. Aynı zamanda saçı daha parlak, canlı ve yumuşak gösteren bu gölgeler, bu senenin en gözde saç modası olacak gibi görünüyor.

Bu sade ve doğal görüntüyü yakalayabilmek için, gölgelerin köklere doğru daha belirgin, uçlara doğru ise azalarak uygulanması gerekiyor. Bebek saçı gölgelerini kuaförünüzden isterken, doğal saç renginizin en fazla 2 ton açığını uygulamasını söyleyin. Çünkü daha belirgin ton farkları, basit bir görünüme neden olur.

Bebek Saçı Gölgeleri Sizin Saçınıza Uygun Mu?

Elde etmek istediğiniz görünüm aslında son derece doğal bir görünüm olduğu için, uygulamadan önce bazı hususlara dikkat çekmek gerekiyor. Öncelikle bunu doğal saç renginiz üzerine uygulamanız kesinlikle çok daha çarpıcı sonuçlar verecektir. Tüm saç renklerine uygulanabilen bu bebek saçı gölgeleri için kesinlikle kendi saçınızdan çok daha açık tonlar tercih etmeyin. En ideali en fazla 1 ya da 2 ton açık rengi kullanmaktır.

Aynı şekilde, gölgeleri saçınızın sadece belli başlı bölgelerine uygulatın. Gölgeler arasında az aralıklar bırakmanız daha doğal bir sonuç almanızı sağlar. Eğer belirgin aralıklarla bu gölgeleri uygularsanız, saç renginiz doğallıktan uzaklaşacaktır.

Bebek Saçı Gölgelerini Kuaförünüzden Nasıl İstemelisiniz?

İnternetten bulduğunuz fotoğrafları kuaförünüze göstermek dışında ona bu gölgelerin geleneksel gölgeli saçın aksine, hareketli ve çok boyutlu olduğunu söyleyin. Tek istediğinizin, saçınıza güneşin sadece dokunmuş gibi görünmesi olduğunu mutlaka belirtin. Bu gölgeler saçınızın rengini değiştirmek için değil, sadece kişilik ve canlandırmak için uygulanmalı.

Bebek Saçı Gölgeleri Nasıl Uygulanır?

Seçilen bazı tutamların rengi uçlara doğru açılarak, sanki saçınız uzadıkça güneşten açılmış gibi bir görünüm verilir. Bebek saçı gölgeler ismini,  müşterilerin kuaförlerinden genellikle çocukluk resimlerini gösterip aynı renk saçı istemelerinden esinlenerek almış. Bu zengin ve doğal renk görünümünü vermek de ancak belli belirsiz açık renk gölgelerle mümkün olabiliyor. Bebek saçı gölgelerinin uygulanması normal gölge uygulamasından farksız. Tek farkı, gölge atılan saçın miktarı ve uygulanan gölgeler arasındaki mesafe. Bebek saçı gölgelerinin daha az miktarda saça, daha sık aralıklarla uygulanması gerekiyor. Böylece gölgeler saç rengiyle mükemmel şekilde bütünleşebiliyor. Bu tonu korumak için de, kuaförünüzü 2 ayda bir ziyaret etmeniz gerekiyor.

Bebek Saçı Gölgeleri Saçın Hangi Bölümlerine Uygulanmalı?

Bu gölgelerin saçta doğru yere uygulanabilmesi büyük önem taşıyor. Eğer esmerseniz altın ve bronz renkli gölgeler tercih edebilir, koyu renk saçlar içinse daha yumuşak tonları uygulayabilirsiniz. Eğer yüzünüzü daha aydınlık göstermek isterseniz bu gölgeleri yüz çevresine uygulamanız önerilir.  Böylece siyahın sert ve keskin görüntüsünü biraz yumuşatabilirsiniz.

Kızıl saçlar içinse altın tonlar öneriliyor. Sıradan bir kızıl saçı hafif altın tonlarıyla çok daha hareketli ve doğal göstermeniz mümkün.

Her ne kadar ombreye ya da klasik gölgeli saça benzese de, aslında bebek saçı gölgeleri çok daha doğal ve yumuşak bir görünüm veriyor. Aynı zamanda tüm saçınızın daha ışıl ışıl olmasını sağlıyor. Daha parlak bir görünüm elde etmek için, saç ayrımlarınıza, saç uçlarınızın 1-2 ton  koyusunu uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,845BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...