Ana SayfaAİLEÇOCUKÇalışmayan Annelerin Edinmesi Gereken 13 Alışkanlık

Çalışmayan Annelerin Edinmesi Gereken 13 Alışkanlık

Çocuklarınızla evde kalmak, onları büyütmek verebileceğiniz en iyi hediyelerden biridir. Çocuğunuzu büyüdüğüne yakından tanıklık etmek harika bir deneyimdir. Ancak çocuklarına bakan annelerin sık sık yaşadıkları sorunlar ve şikayetleri de olur. Bu yazıda evde çocuklarını büyüten annelerin edinmeleri gereken 13 alışkanlığı konu edindik.

1. Annelerin sıvıya ihtiyaçları vardır. Güne kahve ile başlansa bile gün içinde bol miktar su içmeyi unutmaması gerekir.

2. Evde çocuklarını yetiştiren anneler, ev işleri ve çocuk sebebiyle egzersize ihtiyaç duymadıkları sanılır. Ancan annelerin zihin ve bedenleri için mutlaka dışarıda egzersiz yapması gerekir.

3. Bu fikir size saçma gelebilir ama sabahları yataktan kalktıktan sonra sanki bir yere gidecekmişsiniz gibi hazırlanın. Böylece gün içinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

4. Siz evde oturan ve çocuklarına bakan anne bile olsanız zaman zaman çocuklarınıza bakması için yardım alın. Size kalan bu zamanlarda doktorunuza gidebilir veya arkadaşlarınızla dışarıya çıkabilirsiniz.

5. Kendinize mutlaka zaman ayırın. Gün içinde en azından 20 dakika kitap okumak veya manikür yaptırmak için vakit ayırın. Bunu hergün yapamasanız bile haftada birkaç gün yapmayı deneyin.

6. Çocuğunuzla birlikte gruplara katılın. Bu hem sizin sosyalleşmenizi, hem de bebeğinizin yaşıtlarıyla vakit geçirmesini sağlayacaktır.

7. Evde oturan anneler çocuk yetiştirme konusunda farklı eleştirilere maruz kalabilirler. Yapılan eleştirileri dikkate almayın.

8. Çocuğunuzun ev içinde düzenini sağlayın. Gündüz uykuları sırasında siz de kendiniz için molalar yaratabilirsiniz.

9. Evde olduğunuz için çocuğunuzun eğlence aracı olmanıza gerek yok. Çocuğunuza tek başına oyun oynamayı öğretin. Çocuğunuz oyun oynarken siz de dergi karıştırabilirsiniz.

10. Her şeyin çok düzenli olması için uğraşmayın. Çocuk olduğu için eviniz tabi ki dağınık olacaktır. Akşam eşiniz eve geldiğinde her şeyin hazır ve düzenli olması gerekmiyor.

11. Bütün gün evde oturup çocuklara bakmak kolay değildir. Sizin gibi annelerle tanışarak birbirinize destek olabilirsiniz.

12. Her zaman gerekli olacak malzemeleri evde tutun. Bunların arasında temizlik ve ilk yardım malzemeleri ilk sırada yer alıyor.

13. Çocuklarla ilgili olayları çok ciddiye almayın. Çocuk olduklarını unutmayın. Her zaman yaptıkları karşısında esnek olmayı öğrenin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler