Ana Sayfa AİLE ÇOCUK Çalışmayan Annelerin Edinmesi Gereken 13 Alışkanlık

Çalışmayan Annelerin Edinmesi Gereken 13 Alışkanlık

Çocuklarınızla evde kalmak, onları büyütmek verebileceğiniz en iyi hediyelerden biridir. Çocuğunuzu büyüdüğüne yakından tanıklık etmek harika bir deneyimdir. Ancak çocuklarına bakan annelerin sık sık yaşadıkları sorunlar ve şikayetleri de olur. Bu yazıda evde çocuklarını büyüten annelerin edinmeleri gereken 13 alışkanlığı konu edindik.

1. Annelerin sıvıya ihtiyaçları vardır. Güne kahve ile başlansa bile gün içinde bol miktar su içmeyi unutmaması gerekir.

2. Evde çocuklarını yetiştiren anneler, ev işleri ve çocuk sebebiyle egzersize ihtiyaç duymadıkları sanılır. Ancan annelerin zihin ve bedenleri için mutlaka dışarıda egzersiz yapması gerekir.

3. Bu fikir size saçma gelebilir ama sabahları yataktan kalktıktan sonra sanki bir yere gidecekmişsiniz gibi hazırlanın. Böylece gün içinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

4. Siz evde oturan ve çocuklarına bakan anne bile olsanız zaman zaman çocuklarınıza bakması için yardım alın. Size kalan bu zamanlarda doktorunuza gidebilir veya arkadaşlarınızla dışarıya çıkabilirsiniz.

5. Kendinize mutlaka zaman ayırın. Gün içinde en azından 20 dakika kitap okumak veya manikür yaptırmak için vakit ayırın. Bunu hergün yapamasanız bile haftada birkaç gün yapmayı deneyin.

6. Çocuğunuzla birlikte gruplara katılın. Bu hem sizin sosyalleşmenizi, hem de bebeğinizin yaşıtlarıyla vakit geçirmesini sağlayacaktır.

7. Evde oturan anneler çocuk yetiştirme konusunda farklı eleştirilere maruz kalabilirler. Yapılan eleştirileri dikkate almayın.

8. Çocuğunuzun ev içinde düzenini sağlayın. Gündüz uykuları sırasında siz de kendiniz için molalar yaratabilirsiniz.

9. Evde olduğunuz için çocuğunuzun eğlence aracı olmanıza gerek yok. Çocuğunuza tek başına oyun oynamayı öğretin. Çocuğunuz oyun oynarken siz de dergi karıştırabilirsiniz.

10. Her şeyin çok düzenli olması için uğraşmayın. Çocuk olduğu için eviniz tabi ki dağınık olacaktır. Akşam eşiniz eve geldiğinde her şeyin hazır ve düzenli olması gerekmiyor.

11. Bütün gün evde oturup çocuklara bakmak kolay değildir. Sizin gibi annelerle tanışarak birbirinize destek olabilirsiniz.

12. Her zaman gerekli olacak malzemeleri evde tutun. Bunların arasında temizlik ve ilk yardım malzemeleri ilk sırada yer alıyor.

13. Çocuklarla ilgili olayları çok ciddiye almayın. Çocuk olduklarını unutmayın. Her zaman yaptıkları karşısında esnek olmayı öğrenin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor

Plastik ördekler çocuğunuzun favori banyo oyuncağı bazı ciddi sorunlara neden olabilir. İsviçreli ve Amerikalı araştırmacılar,...

Bebeklerde Otizmin 7 İşareti

Herhangi bir sağlık sorununda olduğu gibi mümkün olduğunca erken tanı konması en iyisidir. Aynı...

Karbonat ile Bebek Giysisi Yıkama

Karbonat tozu, mutfağın ötesine geçen kullanımlara sahip doğal bir üründür. Bebek kıyafetlerini ucuz ve...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,803BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...