Ana SayfaHAYATHindistan Cevizi Yağını Çocunuz Üzerinde Kullanabileceğiniz 12 Alan

Hindistan Cevizi Yağını Çocunuz Üzerinde Kullanabileceğiniz 12 Alan

Hindistan cevizi yağı hemen çok faydalı hem de hiçbir zararı olmayan bir yağdır. Genellikle güzelliğimiz için kullandığımız Hindistan Cevizi Yağından çocuklarınız da yararlanabilir. Hindistan Cevizi yağında antioksidan, antibakteriyel ve anti-enflamatuar özellikler bulunmaktadır. Bebeğiniz üzerinde kimyasallardan oluşan ürünler kullanmak yerine rahatlıkla hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Sadece aldığınız yağın gerçekten organik olduğundan emin olun.

 

 1. Mekonyum (yeni doğan bebeğin ilk kakası)

 

Yenidoğan bebeğin mekonyumunu temizleyin. Bir pamuklu çubuğa birkaç damla hindistan cevizi yağı damlatın. Bu pamuklu çubukla çocuğunuzun kakasını temizleyin.

 

 1. Bebeğinize masaj yapın

Bebeğinize masaj yapmak isterseniz, hindistan cevizi yağını korkusuzca kullanabilirsiniz.

 

 1. Çocuğunuzun saçlarına hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Yağ, hem çocuğunuzun saçlarını besleyecek, parlatacak ve saçlarının kabarmasını önleyecektir.

 

 1. Bebeğiniz kafasında pul pul kabuklar varsa, hindistan cevizi yağı ile saçını temizleyebilirsiniz. Bebe şampuanı ile saçlarını yıkarken birkaç damla hindistan cevizi yağı damlatın. Pullanma yok olacaktır.

 

 1. Hindistan cevizi Yağının otizm belirtilerini azaltmaya yardımcı olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

 

 1. Bebekleri altları bezlendiği için pişik olur. Bebeğinizin temiz poposuna Hindistan cevizi yağı sürün. Pişikleri hızla yok olacaktır.

 

7.Bebek akne denilen bir durum vardır. bebekleri yüzü veya vücudunda kırmızı noktalar oluşur. Hindistan cevizi yağı sürerseniz kırmızı noktalar yok olacaktır.

 

 1. keratosis pilaris (deri içinde bulunan kıl kanalında ölü hücrelerin birikmesi ve bu kanalı tıkamasıyla oluşur.) hindistan cevizi yağı ile o bölgelerin ovulması sonucu sorun ortadan kalkar.

 

 1. çocuğunuz bitlenmesi halinde saçını sirke ve hindistan cevizi yağı ile yıkayın. Hızla bitlerden kurtulursunuz

 

10.Bebeğinizin banyo suyunu içine bir iki damla hindistan cevizi yağı damlatın. Cildini nemlendirecektir.

 

 1. Çocuğinuzda egzama varsa o zaman yine hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Anti-inflamatuar özellikleri döküntüleri sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

 

 1. Sıcak havalarda sivrisinekler bebeklerinizi ısırırlar. Bu alanlara kaşıntıyı önlemesi için hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz

 

 1. Bebeğinizi emzirirken, meme ucunuz kuruyup çatlıyorsa o zaman hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Bebeğinize zarar vermeyecektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler