Ana Sayfa HAYAT Hindistan Cevizi Yağını Çocunuz Üzerinde Kullanabileceğiniz 12 Alan

Hindistan Cevizi Yağını Çocunuz Üzerinde Kullanabileceğiniz 12 Alan

Hindistan cevizi yağı hemen çok faydalı hem de hiçbir zararı olmayan bir yağdır. Genellikle güzelliğimiz için kullandığımız Hindistan Cevizi Yağından çocuklarınız da yararlanabilir. Hindistan Cevizi yağında antioksidan, antibakteriyel ve anti-enflamatuar özellikler bulunmaktadır. Bebeğiniz üzerinde kimyasallardan oluşan ürünler kullanmak yerine rahatlıkla hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Sadece aldığınız yağın gerçekten organik olduğundan emin olun.

 

 1. Mekonyum (yeni doğan bebeğin ilk kakası)

 

Yenidoğan bebeğin mekonyumunu temizleyin. Bir pamuklu çubuğa birkaç damla hindistan cevizi yağı damlatın. Bu pamuklu çubukla çocuğunuzun kakasını temizleyin.

 

 1. Bebeğinize masaj yapın

Bebeğinize masaj yapmak isterseniz, hindistan cevizi yağını korkusuzca kullanabilirsiniz.

 

 1. Çocuğunuzun saçlarına hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Yağ, hem çocuğunuzun saçlarını besleyecek, parlatacak ve saçlarının kabarmasını önleyecektir.

 

 1. Bebeğiniz kafasında pul pul kabuklar varsa, hindistan cevizi yağı ile saçını temizleyebilirsiniz. Bebe şampuanı ile saçlarını yıkarken birkaç damla hindistan cevizi yağı damlatın. Pullanma yok olacaktır.

 

 1. Hindistan cevizi Yağının otizm belirtilerini azaltmaya yardımcı olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

 

 1. Bebekleri altları bezlendiği için pişik olur. Bebeğinizin temiz poposuna Hindistan cevizi yağı sürün. Pişikleri hızla yok olacaktır.

 

7.Bebek akne denilen bir durum vardır. bebekleri yüzü veya vücudunda kırmızı noktalar oluşur. Hindistan cevizi yağı sürerseniz kırmızı noktalar yok olacaktır.

 

 1. keratosis pilaris (deri içinde bulunan kıl kanalında ölü hücrelerin birikmesi ve bu kanalı tıkamasıyla oluşur.) hindistan cevizi yağı ile o bölgelerin ovulması sonucu sorun ortadan kalkar.

 

 1. çocuğunuz bitlenmesi halinde saçını sirke ve hindistan cevizi yağı ile yıkayın. Hızla bitlerden kurtulursunuz

 

10.Bebeğinizin banyo suyunu içine bir iki damla hindistan cevizi yağı damlatın. Cildini nemlendirecektir.

 

 1. Çocuğinuzda egzama varsa o zaman yine hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Anti-inflamatuar özellikleri döküntüleri sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

 

 1. Sıcak havalarda sivrisinekler bebeklerinizi ısırırlar. Bu alanlara kaşıntıyı önlemesi için hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz

 

 1. Bebeğinizi emzirirken, meme ucunuz kuruyup çatlıyorsa o zaman hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Bebeğinize zarar vermeyecektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,879BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...