Ana Sayfa HAYAT PRATİK Buzdolabını Temiz ve Düzenli Tutmanın Yolları

Buzdolabını Temiz ve Düzenli Tutmanın Yolları

Çalışan bir kadınsanız zaman sizin için çok önemlidir. Bunun içinde her zaman düzenli olmanız gerekir. Düzen ve temizlik gerektiren işlerin başında buzdolabı gelir. Buzdolabı temiz ve düzenli olursa o zaman hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Peki bu düzeni nasıl sağlamalısınız? İşte ipuçları:

 1. Herşeyi sepetlerde tutun. Bu sepetler sayesinde düzeni sağlamak daha kolaylaşır.
 1. Sepetleri etiketleyin. Eğer unutkan iseniz, sepetlere etiket koyun, böylece aradığınız ürünün hangi sepette olduğunu bilirsiniz.

The-27-Brilliant-Hacks-To-Keep-Your-Fridge-Clean-And-Organized-2

 1. Buzdolabının kapısına yazın. Buzdolabında bulunan ürünleri, hangisinin öncelikli kullanılması gerektiğini yazabilirsiniz. Kullanacağınız kalemi özenli seçin, istediğiniz zaman silebilesiniz.

The-27-Brilliant-Hacks-To-Keep-Your-Fridge-Clean-And-Organized-12

 1. Buzdolabı raflarının temiz kalması için matlar koyabilirsiniz. Böylece raflar kolay kirlenmeyecektir. Matlar kirlendiğinde çıkarıp yıkayabilirsiniz.
 1. Süt ve süt ürünlerini buzdolabı kapağında tutmayın. Kapı çok açılıp kapandığı için ısı değişim bu ürünlerin hızlı bozulmasına neden olur.
 1. Salatayı kavanozda saklayın. Yıkadığınız salatayı daha sonra yemek istiyorsanız, cam kavanozların içinde saklayın. Böylece bir hafta salatayı diri tutabilirsiniz.
 1. Yiyeceklerin veya etlerin sularının damlamaması için iyice sardığınızdan veya ağzını kapattığınızdan emin olun. Böylece raflarını daha az kirlenecektir.
 1. Çocuklarınıza buzdolabını nasıl kullanmaları gerektiğini öğretin. Kapısınn uzun süre açık kalmamasını, süt ve süt ürünlerinin nerede durması gerektiği gibi bilgileri verin.
 1. Bozulabilir yiyeceklerin listesini tutun. satın alma tarihi ve raf ömrünü yazın böylece hangi ürünü ne zaman kullanmanız gerektiğini bilirsiniz.
 1. Bazı ürünleri buzdolabında saklamak gerekmez. Patates, soğan domatesi buzdolabı dışında serin bir yerde saklayabilirsiniz. Böylece buzdolabında size yer açılır.
 1. Yiyeceklerin saklayacağınız kaplara renk kodu yapabilirsiniz. şeffaf ya da yeşil kutuda bayatlayacak şeyleri saklayın, kesilmiş meyveler için kırmızı rengi tarcih edebilirsiniz.
 1. Alışverişe çıkmadan önce mutlaka buzdolabına göz atın. Böylece gereksiz, buzdolabında bulunan bir yiyeceği yeniden satın almamış olursunuz.
 1. Buzdolabının kokusunu tazeleyin. Buzdolabının kötü kokusunu yok etmek için aktif karbon bulundurun. Aktif karbon kabartma tozu ile birlikte mükemmel sonuç verir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya...

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir? Polar kıyafetlerin sıcak ve yumuşak tutma özelliğinden dolayı pek çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Birkaç ortak suçlu var. Küflü Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya polikarbonattan yapılır. Lenslere zarar vermemek için çizikleri gidermeye çalışırken dikkatli...

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları ilerledikçe yüzlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Belki kırışıklıkları tamamen...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...