Ana Sayfa HAYAT Düzenli Bir Gardrop İçin İpuçları

Düzenli Bir Gardrop İçin İpuçları

Stil ve fonksiyonunu belirleyerek hayalinizdeki dolabı almak mümkün olabilir. Ancak gardrop alırken atlanmaması gereken bazı detaylar vardır. Biz bu detayları 10 madde halinde listeledik. Bu detaylara siz de dikkat ederseniz, hem çok kullanışlı bir gardrop sahibi olmuş olursunuz, hem de düzenini hiçbir zaman kontrolden çıkarmamış olursunuz.

Organizasyon yapın: Öncelikle hayalinizde nasıl bir gardrop olduğunu düşünün. Alacağınız dolabın ihtiyacınız olan herşeyi almasını ve herşeyin bir yerinin olmasına özen gösterin. Eğer çok fazla giysiniz varsa o zaman mevsimli olarak giysileri yer değiştirebilirsiniz. Tabi mümkünse dolabı küçük bir odaya koyarak kendinize giyinme odası yaratabilirsiniz.

Öncelik aydınlatma olsun: Dolabın bulunduğu odada aydınlatma çok önemlidir. Çünkü rengini iyi göremediğiniz bir giysi sebebiyle zor durumda kalmak istemezsiniz. Bir avize ve lamba olabilir.

Depolama ekleyin: Dolapların içinde depolama alanları çok önemlidir. Depolama alanlarına sepetler içinde kategorilere ayırdığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Kişisel bir dokunuş ekleyin: Eğer bir moda aşığı iseniz, dolap evinizin en iyi yerinde olabilir. O zaman dolabınızın üzerine birkaç fotoğraf asarak, evinizle bütünleştirebilirsiniz.

Oturun: Dolapta bulunan ayakkabılarınızı aldıktan sonra giymek için mutlaka küçük bir puf bulundurun. Böylece dolabın bulunduğu giyinme odası daha sıcak bir hava katacaktır.

Aynaları unutmayın: Bir boy aynası olması zorunluluk değildir. Dolabın arkasına veya kapılarına ayna asabilirsiniz. Sürgülü aynalar da yer kazanmak için harika bir yoldur.

Herşeyi asın: Büyük küçük her şeyi asmaya çalışın. Asarken eşleşen kümeler yapın. Böylece baktığınızda tüm giysilerinizi görebilirsiniz.

Renk kodu: Dolap içinde renkleri ayırın. Giysilerinizi renklerine göre asın. Böylece aradığınız giysileri daha rahat bulacaksınız. .

Yüksekliği kullan: Dolabınız yüksek ise üst bölümlerini daha az kullandığınız çanta ve ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Giysilerinizi ayıklayın: Eğer yıllardır giymediğiniz giysileriniz sürekli dolapta asılı ise o zaman artık bunlara veda edebilirsiniz. Böylece yeni giysi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...