Ana Sayfa HAYAT Kapatıcıları 5 Farklı Şekilde Kullanmanız İçin İpuçları

Kapatıcıları 5 Farklı Şekilde Kullanmanız İçin İpuçları

En temel makyaj malzemelerinden olan kapatıcının makyajınızda nasıl da harikalar yarattığını bilirsiniz. Ancak bu mucizevi ürünü sadece gözaltlarınızda ya da cilt lekeleri için kullanmak zorunda değilsiniz. Aşağıdaki ipuçları sayesinde kapatıcınıza daha çok görev düşecek ve siz her zamankinden daha iyi görüneceksiniz.

Fondöten Olarak Kullanın

Hayır, kapatıcıyı alıp tüm yüzünüze sürün demiyoruz. Ancak makyaj bazınıza karıştıracağınız bir miktar sıvı kapatıcı oldukça hafif ve cildi ağırlaştırmayan bir fondöten görevi görebilir. Böylece cildinizin üzerinde fondöten ağırlığını hissetmeden de kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz. Elinize bezelye tanesi kadar baz alın ve yine az bir miktar kapatıcıyla karıştırarak tüm yüzünüze uygulayın.

Daha Dolgun Dudaklar Yaratın

Dudaklarınızda yaratacağınız küçük gölge oyunlarıyla dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu da tahmin edeceğiniz gibi, kapatıcılar. Rujunuzu uyguladıktan sonra dudaklarınızın ortasına çok az bir miktar kapatıcı sürün ve işaret parmağınızla hafifçe dokunarak rujunuza yedirin. Kapatıcı, dudaklarınızın orta kısmında daha açık bir ton yaratarak daha dolgun görünmelerini sağlayacak.

Far Bazı Olarak Kullanın

Göz farı bazınız bittiyse, ya da istediğiniz tonda bir göz farı bazı bulamadıysanız tüm bu sorunlarınızı kapatıcı kullanarak çözebilirsiniz. Göz makyajına başlamadan önce, göz kapağınıza az bir miktar kapatıcı sürün. Göz farınızın daha belirgin durduğunu zamanla dağılmadığını göreceksiniz.

Kusursuz Eyeliner Sürün

Hatasız şekilde eyeliner sürmenin ne kadar zor olduğunu herkes çok iyi bilir. Ancak bir kapatıcı yardımıyla bu sorundan da kurtulmanız mümkün. Eyeliner’ı sürmeden önce göz kapağınızın dibine sıvı kapatıcıyla minik noktalar koyun ve eyeliner için bir hat belirleyin. Bunu yaparken sert bir kapatıcı fırçası kullanmak çok işinize yarayacaktır. Daha sonra hemen bu hattın tam üzerine hatta 2 çizgi birbirine değecek şekilde eyeliner’ınızla bir çizgi çekin. Eyeliner tamamen kuruduktan sonra kapatıcıyı parmak ucunuzla yavaşça dağıtın ve çok daha keskin bir eyeliner görüntüsü ele edin!

Krem Allığınızın Gücünü Arttırın

Krem allıklar her ne kadar makyaja mükemmel bir bitiriş yapsa da, bazen çok soluk kalabilir. Böyle durumlarda yine kapatıcılar devreye giriyor. Az bir miktar kapatıcıyı krem allığınıza karıştırarak uyguladığınızda, allığınızın daha yoğun ve kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır -...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması...

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir? Yün bir hayvanın tüylerinden elde edilir. Bazı yün türleri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması için mutlaka yatak koruyucu ped kullanmak gerekiyor. Peki yatak koruyucunuzu...

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu. Evdeki odalarda hoş olmayan kokular oluşabilir. Odalardaki kötü kokuyu dağıtması için marketlerde fısfıslar, spreyler satılır. Ancak bunlar oldukça...

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir? Yün bir hayvanın tüylerinden elde edilir. Bazı yün türleri diğerlerinden daha yumuşaktır. Yün hassasiyetine sahip olanlar merinos ve kuzu...