Ana Sayfa HAYAT Sabah Erken Uyanamayanlara 19 Öneri

Sabah Erken Uyanamayanlara 19 Öneri

Bazı insanlar sabah insanı değildir. Yani sabahları uyanmakta güçlük çeker, sürekli alarmın erteleme düğmesine basar, koyu bir fincan kahve içer. Bazı insanlar ise yataktan kalktıkları anda heyecanlı ve mutludur.

Siz de sabahları kasvetli uyanıp, bir türlü kendine gelemeyenlerden iseniz o zaman bu yazımız sizler için.

 1. Kahvaltı yapın: İyi bir ruh hali için sabahları kahvaltı yapın. Tabi siz kahvaltı saatini uyku ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Ama 15 dakikalık bir kahvaltı sizin uyanmanıza ve kendinizi enerjik hissetmenize neden olacaktır.
 1. Uyanınca kaslarınızı gerin: Sabahları uyandığınızda yatağın içinde kaslarınızı gerin. Bu vücudunuzda kan akışını hızlandırır.
 1. TV seyretmek etmeyin: Sabahları TV’lerde gecen günün haberleri arasında üzücü ve sıkıcı haberleri görebilirsiniz. Bunun için sabahları TV seyretmeyin. İstediğiniz programları gece de seyredebilirsiniz.
 1. Müzik çalın: Kısa bir süre sonra günlük rutin işinize gideceksiniz. Ama en sevdiğiniz şarkıyı çalarak, sabah kendinize enerji katabilirsiniz.
 1. Gece sabah için hazırlanın: İşe gitmeden önce anahtarları, cüzdanı, cep telefonu ve çalışma notlarını bulmak için acele edersiniz ve bu sizi allak bullak edecektir. Geceden hepsini biraraya koyun. Böylece sabahları bu sıkıntıyı yaşamayın.
 1. Evcil hayvanınız ile oynayın: Evcil hayvanla oynamak iyi bir ruh güçlendiricidir. Sevimli hayvanınızla 5 dakika oynamanız yeterli olacaktır.
 1. Gece odanızı temizleyin: Temiz bir odada uyumak ve uyanmak dünyanın en iyi duygularından biridir.
 1. Komidine taze çiçekler koyun: Bilimsel çalışmalar çiçeklerin bir kişinin mutlu olmasını sağladığını göstermektedir.
 1. Çalar saatin erteleme düğmesine kesinlikle basmayın: Bilimsel verilere göre, sabahları çalar saatin erteleme düğmesine basmayın. Çünkü tekrar uyusanız bile aslında uyumuyorsunuz. Ve kalktığınızda kendinizi çok daha yorgun hissedeceksiniz.
 1. Perdelikleri yarı kapalı tutun: Özellikle sonbahar ve kış aylarında odanıza biraz güneş ışığı girmesine izin verin. Güneş ışığı sizin kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.
 1. Erken yatın: Erker yatmanız hemen uyumanız anlamına gelmez. Ama en azından vücudunuz dinlenmiş olur.
 1. Sosyal medya ile ilgilenmeyin: Sabahları kaltığınızda maillerini kontrol etmek zorunda olabilirsiniz. Ama diğer sosyal medyaya bakmayın.
 1. Uyku sorununuz varsa o zaman iyi bir gece uykusu için size uygun pozisyonu belirleyin. Böylece geceleri daha rahat uyuyabilirsiniz.
 1. 30 dakika önce uyanın: Çalar saatin alarmını kalmanız gerekenden 30 dakika daha önceye kurun. Böylece erken uyanmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 1. Duş alın: Özellikle sevdiğiniz banyo kokuları ve yağlar ile iyi bir duş almayı ihmal etmeyin
 1. Güneş gözlüğünü unutmayın: Evden çıkarken güneş gözlüğünüzü takın. Böylece göz çevreniz gölgelenmiş olacaktır.
 1. Çıplak Uyuyun: Çıplak uyumanın bir çok faydasının yanısıra temelde seksi duygularını uyandırır ve özellikle karın yağlarının yakılmasını hızlandırır.
 1. Yatmadan önce yemek yemeyin: Bütün gece hazımsızlık yaşamamak için yatmadan önce yemek yemeyin.
 1. Eğlenceli bir melodiyi alarm yapın: Alarm sesini sevdiğiniz bir melodi ile değiştirin. Böylece sabahları kalkmak daha kolay olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,879BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...