Ana Sayfa HAYAT Sabah Erken Uyanamayanlara 19 Öneri

Sabah Erken Uyanamayanlara 19 Öneri

Bazı insanlar sabah insanı değildir. Yani sabahları uyanmakta güçlük çeker, sürekli alarmın erteleme düğmesine basar, koyu bir fincan kahve içer. Bazı insanlar ise yataktan kalktıkları anda heyecanlı ve mutludur.

Siz de sabahları kasvetli uyanıp, bir türlü kendine gelemeyenlerden iseniz o zaman bu yazımız sizler için.

 1. Kahvaltı yapın: İyi bir ruh hali için sabahları kahvaltı yapın. Tabi siz kahvaltı saatini uyku ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Ama 15 dakikalık bir kahvaltı sizin uyanmanıza ve kendinizi enerjik hissetmenize neden olacaktır.
 1. Uyanınca kaslarınızı gerin: Sabahları uyandığınızda yatağın içinde kaslarınızı gerin. Bu vücudunuzda kan akışını hızlandırır.
 1. TV seyretmek etmeyin: Sabahları TV’lerde gecen günün haberleri arasında üzücü ve sıkıcı haberleri görebilirsiniz. Bunun için sabahları TV seyretmeyin. İstediğiniz programları gece de seyredebilirsiniz.
 1. Müzik çalın: Kısa bir süre sonra günlük rutin işinize gideceksiniz. Ama en sevdiğiniz şarkıyı çalarak, sabah kendinize enerji katabilirsiniz.
 1. Gece sabah için hazırlanın: İşe gitmeden önce anahtarları, cüzdanı, cep telefonu ve çalışma notlarını bulmak için acele edersiniz ve bu sizi allak bullak edecektir. Geceden hepsini biraraya koyun. Böylece sabahları bu sıkıntıyı yaşamayın.
 1. Evcil hayvanınız ile oynayın: Evcil hayvanla oynamak iyi bir ruh güçlendiricidir. Sevimli hayvanınızla 5 dakika oynamanız yeterli olacaktır.
 1. Gece odanızı temizleyin: Temiz bir odada uyumak ve uyanmak dünyanın en iyi duygularından biridir.
 1. Komidine taze çiçekler koyun: Bilimsel çalışmalar çiçeklerin bir kişinin mutlu olmasını sağladığını göstermektedir.
 1. Çalar saatin erteleme düğmesine kesinlikle basmayın: Bilimsel verilere göre, sabahları çalar saatin erteleme düğmesine basmayın. Çünkü tekrar uyusanız bile aslında uyumuyorsunuz. Ve kalktığınızda kendinizi çok daha yorgun hissedeceksiniz.
 1. Perdelikleri yarı kapalı tutun: Özellikle sonbahar ve kış aylarında odanıza biraz güneş ışığı girmesine izin verin. Güneş ışığı sizin kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.
 1. Erken yatın: Erker yatmanız hemen uyumanız anlamına gelmez. Ama en azından vücudunuz dinlenmiş olur.
 1. Sosyal medya ile ilgilenmeyin: Sabahları kaltığınızda maillerini kontrol etmek zorunda olabilirsiniz. Ama diğer sosyal medyaya bakmayın.
 1. Uyku sorununuz varsa o zaman iyi bir gece uykusu için size uygun pozisyonu belirleyin. Böylece geceleri daha rahat uyuyabilirsiniz.
 1. 30 dakika önce uyanın: Çalar saatin alarmını kalmanız gerekenden 30 dakika daha önceye kurun. Böylece erken uyanmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 1. Duş alın: Özellikle sevdiğiniz banyo kokuları ve yağlar ile iyi bir duş almayı ihmal etmeyin
 1. Güneş gözlüğünü unutmayın: Evden çıkarken güneş gözlüğünüzü takın. Böylece göz çevreniz gölgelenmiş olacaktır.
 1. Çıplak Uyuyun: Çıplak uyumanın bir çok faydasının yanısıra temelde seksi duygularını uyandırır ve özellikle karın yağlarının yakılmasını hızlandırır.
 1. Yatmadan önce yemek yemeyin: Bütün gece hazımsızlık yaşamamak için yatmadan önce yemek yemeyin.
 1. Eğlenceli bir melodiyi alarm yapın: Alarm sesini sevdiğiniz bir melodi ile değiştirin. Böylece sabahları kalkmak daha kolay olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir....

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır -...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir. Örümcekler her ne sebeple olursa olsun içeri girerler. Bazen soğuk...

Sirke İle Fırçalar Nasıl Temizlenir?

Sirke, saç fırçaları dahil ev eşyaları için ideal ve ucuz bir temizlik maddesi olmasını sağlayan doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Sirkenin yakıcı özellikleri bakterileri öldürebilir...

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir?

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir? Temizlik her geçen gün bayanların yeni şeyler öğrendiği alanlardan biridir. Üzerinde vakit geçirilen halıların bu...

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...