Ana Sayfa HAYAT Yüzünüzde Yapmayı Bırakmanız Gereken 4 Kötü Alışkanlık

Yüzünüzde Yapmayı Bırakmanız Gereken 4 Kötü Alışkanlık

Cilt güzelliği için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aynı zamanda yapılmaması gereken hareketler vardır. Bu yazımızda yüzünüzdeki cilt güzelliği için yapmamanız gereken noktaları derledik. Cildinizin bozulmaması, yaşlanma etkilerini azaltmak için yapmamanız gereken 4 önemli nokta şunlar:

1

  1. Yüzünüze dokunmaktan kaçınınız. Siz gün içinde bir çok şeyi tutmak için ellerinizi kullanıyorsunuz. Ellerinizle sürekli olarak yüzünüze dokunursanız, o zaman ellerinizdeki mikrop ve bakterileri yüzünüze taşımış olursunuz. Eğer sürekli olarak yüzünüze dokunmak gibi alışkanlığınız varsa o zaman o zaman ellerinizin temiz olduğundan emin olun.

2

  1. Dudaklarınızı yalamayın. Dudaklarınızı sürekli olarak yalamak, çatlamasına neden olur. Bunu önlemek için yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olun.

Dudaklarınızdaki kuruluğu gidermenin en iyi yollarından biri vazelindir. Yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürün. Vazelin dudaklarınızın kurumasını önlerken, nemi de dudaklarınıza kilitler.

Dudaklarınız pul pul olduysa, ozaman haftada bir kez yumuşak hareketlerle ince şekerle ovun. Yaklaşık iki dakika kadar ovduktan sonra dudaklarınızı yıkayın. Ardından vazelin sürün.

3

  1. Gözlerinizi ovmayın. Göz çevresindeki cilt çok hassas ve incedir. Gözlerinizi elinizle ovmak iltihaplanmaya neden olabilir. Gözlerinizin kaşınması halinde temiz ellerinizle, parmak ucunuzla hafifçe dokunarak gözlerinizi kaşıyın.

4

  1. Sivilcelerinize dokunmayın. İçinde bakteri bulunan sivilcelere dokunmanız halinde cildiniz tahriş olabilir ve yaralara neden olabilir.

Sivilcelerinizden kimyasal olmayan bir yöntemle kurtulmak isterseniz, sivilcenin üzerine her gün bir miktar çay ağaçı yağı sürün. Bu uygulama büyük ölçüde inflamasyonu azaltabilir.

Soğuk odada uyumaya çalışın. Eğer siz sıcak odada uyumayı istiyorsanız, o zaman yavaş yavaş oda sıcaklığını düşürün. Ancak üşüdüğünüzü düşünüyorsanız o zaman ayaklarınıza çorap giymeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir?

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir? Çok severek kullandığınız bir mobilyanız; odanın içinde eşyaların yerini...

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları. Evinizde bir sorunla karşılaştığınızda hemen çözüm üretebilmek gerçekten...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir?

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir? Çok severek kullandığınız bir mobilyanız; odanın içinde eşyaların yerini değiştirirken, evinizi taşırken, herhangi birinin sivri şeylerle dikkatsiz bir şekilde...

Ev Yapımı Gül Suyu

Ev Yapımı Gül Suyu. Sevdiğiniz kişi size bir buket gül mü verdi? Üstelik bu güller kokulu ise o  zaman bu buketi daha kalıcı hale...

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları. Evinizde bir sorunla karşılaştığınızda hemen çözüm üretebilmek gerçekten rahatlatıcıdır. Bu bir leke ya da herhangi bir yerde çatlak...

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları. Sarımsak kokusu sebebiyle olumsuz bir izlenim bıraksa da, sağlık açısından faydaları sebebiyle en çok tüketilmesi gereken sebzedir. Ancak sarımsakın sağlık...