Ana Sayfa HAYAT Yüzünüzde Yapmayı Bırakmanız Gereken 4 Kötü Alışkanlık

Yüzünüzde Yapmayı Bırakmanız Gereken 4 Kötü Alışkanlık

Cilt güzelliği için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aynı zamanda yapılmaması gereken hareketler vardır. Bu yazımızda yüzünüzdeki cilt güzelliği için yapmamanız gereken noktaları derledik. Cildinizin bozulmaması, yaşlanma etkilerini azaltmak için yapmamanız gereken 4 önemli nokta şunlar:

1

  1. Yüzünüze dokunmaktan kaçınınız. Siz gün içinde bir çok şeyi tutmak için ellerinizi kullanıyorsunuz. Ellerinizle sürekli olarak yüzünüze dokunursanız, o zaman ellerinizdeki mikrop ve bakterileri yüzünüze taşımış olursunuz. Eğer sürekli olarak yüzünüze dokunmak gibi alışkanlığınız varsa o zaman o zaman ellerinizin temiz olduğundan emin olun.

2

  1. Dudaklarınızı yalamayın. Dudaklarınızı sürekli olarak yalamak, çatlamasına neden olur. Bunu önlemek için yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olun.

Dudaklarınızdaki kuruluğu gidermenin en iyi yollarından biri vazelindir. Yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürün. Vazelin dudaklarınızın kurumasını önlerken, nemi de dudaklarınıza kilitler.

Dudaklarınız pul pul olduysa, ozaman haftada bir kez yumuşak hareketlerle ince şekerle ovun. Yaklaşık iki dakika kadar ovduktan sonra dudaklarınızı yıkayın. Ardından vazelin sürün.

3

  1. Gözlerinizi ovmayın. Göz çevresindeki cilt çok hassas ve incedir. Gözlerinizi elinizle ovmak iltihaplanmaya neden olabilir. Gözlerinizin kaşınması halinde temiz ellerinizle, parmak ucunuzla hafifçe dokunarak gözlerinizi kaşıyın.

4

  1. Sivilcelerinize dokunmayın. İçinde bakteri bulunan sivilcelere dokunmanız halinde cildiniz tahriş olabilir ve yaralara neden olabilir.

Sivilcelerinizden kimyasal olmayan bir yöntemle kurtulmak isterseniz, sivilcenin üzerine her gün bir miktar çay ağaçı yağı sürün. Bu uygulama büyük ölçüde inflamasyonu azaltabilir.

Soğuk odada uyumaya çalışın. Eğer siz sıcak odada uyumayı istiyorsanız, o zaman yavaş yavaş oda sıcaklığını düşürün. Ancak üşüdüğünüzü düşünüyorsanız o zaman ayaklarınıza çorap giymeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan...

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem. Uykuya dalmakta zorlanıyor, saatlerce uyumak için uğraşıyor musunuz?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...