Ana Sayfa HAYAT Ombre Ruj Nasıl Sürülür?

Ombre Ruj Nasıl Sürülür?

Ombre çılgınlığı saçlardan sonra dudaklarda da kendini göstermeye başladı. Ombre rujları bu kadar ilgi çekici yapan şey ise üzerinde çok uğraşmış gibi görünseniz de aslında çok kolay şekilde uygulanabiliyor olması. Siz de etkileyici ombre ruj tekniğinden faydalanmak istiyorsanız bu kolay ama etkili adımlara göz atın.

Bu ruj tekniğini uygulamak için tek ihtiyacınız olan şey birbirinden 3 ya da 4 ton farklı olan 2 adet ruj (dilediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz) ve beyaz renkte bir kalem far.

İlk Adım

İlk önce koyu olan ruju dudaklarınıza uygulayın ancak orta kısmı boş bırakın. Eğer düzgün sürememekten endişe duyuyorsanız dudak kalemi de kullanabilirsiniz.

İkinci Adım

Açık renkli rujunuzu alarak dudaklarınızın sadece orta kısmına sürün.

Üçüncü Adım

2 rengin karışması için dudaklarınızı birbirine bastırın. Bir ruj fırçasıyla 2 rengin birbirine daha iyi karışmasını sağlayabilirsiniz. Ancak renk farkını tamamen yok etmemeye dikkat edin. O zaman rujunuzun ombre olmasının bir anlamı kalmaz.

Dördüncü Adım

Beyaz kalem farla alt dudağınızın ortasına bir nokta koyun. Sonra ruj fırçasıyla yine bu noktayı hafifçe dağıtın. Çünkü ombre rujunuzun mümkün olduğunca doğal ve pürüzsüz görünmesi gerekiyor.

Eğer istediğiniz mat renkli bir ombre görünümüyse bu adımlar sizin için yeterli olacaktır. Ancak parlak bir görünüm elde etmek isterseniz ombre rujunuzu uyguladıktan sonra alt dudağınızın ortasına bir miktar dudak parlatıcısı sürebilirsiniz.

Bu 4 adımı bile uygulamaya üşenirim diyorsanız, dilediğiniz renk rujunuzu sürün ve direkt olarak kalem farla beyaz nokta uygulayıp ruj fırçasıyla dağıtma aşamasına geçin. Ama en iyi sonucu elde etmek için mutlaka yukarıdaki adımları izleyin.

Son olarak, tüm emeğinizi çöpe atmak için gidip birini öpebilirsiniz. Ama emin olun, ombre dudaklarla bıraktığınız ruj izleri bile çok daha iyi görünecek!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon yağı nasıl yapılır? Birçok hastalık için alternatif bir tedavi olarak kullanılabilecek esansiyel yağlar...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken,...

Bulaşık Deterjanı Banyonuzda Harikalar Yaratır!

Bulaşık deterjanı banyo temizliğinde de kullanılabilir. Banyonuzda sabun artıklarına veya inatçı lekelere karşı düzenli...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon yağı nasıl yapılır? Birçok hastalık için alternatif bir tedavi olarak kullanılabilecek esansiyel yağlar var. Limon yağı, yağlı saçları temizlemek, akneleri iyileştirmek ve baş...

Kalıcı ve Kuru Öksürük İçin 6 Doğal Çözelti

Kalıcı ve kuru öksürük sıkıntı verici olabilir. Sessiz bir ortamda aniden başlayan öksürük sizi olduğu kadar çevredekileri de rahatsız eder.Ev yapımı şuruplar ile kalıcı...

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...