Ana Sayfa HAYAT Ombre Ruj Nasıl Sürülür?

Ombre Ruj Nasıl Sürülür?

Ombre çılgınlığı saçlardan sonra dudaklarda da kendini göstermeye başladı. Ombre rujları bu kadar ilgi çekici yapan şey ise üzerinde çok uğraşmış gibi görünseniz de aslında çok kolay şekilde uygulanabiliyor olması. Siz de etkileyici ombre ruj tekniğinden faydalanmak istiyorsanız bu kolay ama etkili adımlara göz atın.

Bu ruj tekniğini uygulamak için tek ihtiyacınız olan şey birbirinden 3 ya da 4 ton farklı olan 2 adet ruj (dilediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz) ve beyaz renkte bir kalem far.

İlk Adım

İlk önce koyu olan ruju dudaklarınıza uygulayın ancak orta kısmı boş bırakın. Eğer düzgün sürememekten endişe duyuyorsanız dudak kalemi de kullanabilirsiniz.

İkinci Adım

Açık renkli rujunuzu alarak dudaklarınızın sadece orta kısmına sürün.

Üçüncü Adım

2 rengin karışması için dudaklarınızı birbirine bastırın. Bir ruj fırçasıyla 2 rengin birbirine daha iyi karışmasını sağlayabilirsiniz. Ancak renk farkını tamamen yok etmemeye dikkat edin. O zaman rujunuzun ombre olmasının bir anlamı kalmaz.

Dördüncü Adım

Beyaz kalem farla alt dudağınızın ortasına bir nokta koyun. Sonra ruj fırçasıyla yine bu noktayı hafifçe dağıtın. Çünkü ombre rujunuzun mümkün olduğunca doğal ve pürüzsüz görünmesi gerekiyor.

Eğer istediğiniz mat renkli bir ombre görünümüyse bu adımlar sizin için yeterli olacaktır. Ancak parlak bir görünüm elde etmek isterseniz ombre rujunuzu uyguladıktan sonra alt dudağınızın ortasına bir miktar dudak parlatıcısı sürebilirsiniz.

Bu 4 adımı bile uygulamaya üşenirim diyorsanız, dilediğiniz renk rujunuzu sürün ve direkt olarak kalem farla beyaz nokta uygulayıp ruj fırçasıyla dağıtma aşamasına geçin. Ama en iyi sonucu elde etmek için mutlaka yukarıdaki adımları izleyin.

Son olarak, tüm emeğinizi çöpe atmak için gidip birini öpebilirsiniz. Ama emin olun, ombre dudaklarla bıraktığınız ruj izleri bile çok daha iyi görünecek!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir....

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır -...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir. Örümcekler her ne sebeple olursa olsun içeri girerler. Bazen soğuk...

Sirke İle Fırçalar Nasıl Temizlenir?

Sirke, saç fırçaları dahil ev eşyaları için ideal ve ucuz bir temizlik maddesi olmasını sağlayan doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Sirkenin yakıcı özellikleri bakterileri öldürebilir...

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir?

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir? Temizlik her geçen gün bayanların yeni şeyler öğrendiği alanlardan biridir. Üzerinde vakit geçirilen halıların bu...

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...