Ana SayfaHAYATSaçınızı Dalgalar Vererek Toplamanın Şık Yolu

Saçınızı Dalgalar Vererek Toplamanın Şık Yolu

Uzun saçlara şekil vermek zor olduğu için genellikle toplanır. Ancak ani bir davete gitmeniz gerektiğinde pratik bir şekilde uzun saçlarınıza çok güzel ve havalı bir şekil verebilirsiniz. Bu yazımızda size uzun saçlarınıza iri dalgalar vererek mükemmel ve pratik bir şekilde toplamanın yöntemini anlatacağız.

Birinci adım

1

İlk olarak saçınızı dalgalandırma ile işe başlamanız gerekiyor. Saçınız düz ise hemen başlayabilirsiniz. Ama saçlarınız kıvırcık ise önce yine maşa kullanarak düzeltmeniz gerekiyor. Saçlarınız dalga için hazırsa o zaman işe başlayalım. Temiz ve kuru saçınıza az miktarda sprey sıkın. Ardından maşa ile saçınızın bir bölümünü alın ve istediğiniz dalga boyuna göre maşayı “C” şeklinde kıvırın. Saçınıza ilk kıvrımı verdikten sonra saçın devamına aynı yöntemi uygulayın ancak bu ters şekilde “C” oluşturun. İkinci “C” yi yaptığınız zaman dalganın oluşmaya başladığını göreceksiniz.

Bu işlemi yaparken saçın deriye yakın olan bölümünden başlayın ve aşağıya doğru inin.

Dalgaları yaratmak için basınç uygulamayı unutmayın.

İkinci Adım

2

İlk bölümü bitirdikten sonra, yani saçınızın iki yanına istediğiniz dalgaları yaptıktan sonra parça parça yaptığınız işlemi bu kez daha büyük parçalar halinde yapın. Böylece saçlarınız daha uyumlu bir şekilde dalgalanacaktır. Ardından saçlarınızı sallayın ve bir tarak yardımıyla harmanlayın.

Üçünçü adım

3

Yaptığınız dalgalanı “S” şeklinde yüzünüzden aşağıya doğru inmelidir. Bunu sağlamak ve dalgaların ömrünü uzatmak için dalga aralarına klipsler koyabilir ve sprey ile sabitleyebilirsiniz. Bu işlemi saçınızın diğer tarafına da yapın.

Dördüncü Adım

4

Saçınızın her iki yanında dalgaları oluşturduktan sonra, saçınızın uçlarını kıvırın. Toka yardımıyla saçlarınızın uç kısmını ensenizde toplayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler