Ana Sayfa HAYAT Evinizi Dekore Ederken Kaçınmanız Gereken Hatalar

Evinizi Dekore Ederken Kaçınmanız Gereken Hatalar

Yeni veya eksi evinizin dekore etmek istiyorsanız, bazı ipuçlarını bilmeniz ve çok fazla yapılan hatalardan kaçınmanız gerekir. Bu yazımızda ev dekorasyonun çok sık yapılan hatalara dikkat çekmek istedik. Aşağıda sıraladığımız hataları, evinizde yapmamaya özen gösterin.

Çok fazla yastık

Yastıklar konfor eklemek içindir. Oturacak alanınız kısıtlıyken, koltukların üzerine çok fazla yastık kullanmayın. iki veya üç koltukta yastık olması yeterlidir.

Birden Fazla Odak Noktası olması

Odada bir adet odak noktası olması gerekir. Birden fazla odak olursa, oturan kişinin dinlenmesi mümkün olmayacaktır.

Boya Rengini test edin

Her zaman odada kullanacağınız rengi test edin. Çünkü boyanın rengi, odanın ışığı, ölçülerine göre değişebilir. Örnek olarak duvarın bir bölümüne yeni boyayı sürün ve 24 saat bırakın. Ardından renge bakıp istediğiniz renk olup olmadığına emin olun.

Ucuz Mobilya Alın

EVinizi özellikle yeni dekore ediyorsanız, ucuz mobilyaları tercih edin. Hem tasarruf yapmış olacaksınız, hem de evinize uygun olup olmadığını kullanarak anlayacaksanız. Eğer uygun olduğu düşünürseniz sonra pahallı olanını alabilirsiniz.,

Yaşam tarzınıza uygun eşyalar alın

Dekorasyon yaparken dürüst olmanız gerekir. Örneğin evcil hayvanınıza sarılıp kanepe oturmak istiyorsanız, kanepe lekeye dayanaklı ve rahat olmalıdır. Bu kural tüm odalar için geçerlidir. Sizin yaşam tarzınıza uygun olmayan bir odada yaşamaya çalışmayın.

Çok büyük bitkiler

Bitkiler önemlidir ve her odada bir çift olması gerekir. Aşırı sayıda veya çok büyük bitkiler bulunmamalıdır. Eğer çok istiyorsanız o zaman bu bitkilerin küçüklerini tercih edin.

Tek düze olmayın

Örneğin dekorasyonda tek renk sıkıcı olabilir. Her şeyi nötr tutmak isteyebilirsiniz ama biraz hareket eklemek her zaman iyidir.

Çok fazla ahşap

Bir odada ahşap tonlarından çeşitler olması iyidir ama çok fazla olması rahatsız edici olabilir. Turuncu tonların içinde kırmızılar olabilir.

Büyük Kişisel Fotoğraflar

Koridorlara kişisel fotoğraflar koyabilirsiniz. Ama oturma odasına çok büyük nişan, hamilelik veya aile portrelerini koymak misafirler için rahatsız edici olabilir. Bunun yerine küçük resimleri tercih etmelisiniz.

Büyük Desenler

Desenler büyük ama çok rahatsız edici ve kafa karıştırıcı olabilir. Bunun için çok büyük desenleri, dekorasyonda tercih etmeyin.

Dekorasyon hızlı olmaz

Rahat ve davetkar oda bir günde oluşturulamaz. Ne istediğinize karar vermek için zaman ayırın doğru şeyleri arayın ve acele karar vermeyin. Doğal zamanla gelişecektir. Bir odayı tek bir alışverişte tamamlamak için çabalamayın. Sonuç hayal kırıklığı olabilir.

Odalar birbirleriyle uyumlu olmalı

Odalar farklı amaçlar kullanılacak olsa bile birbirleriyle uyum içinde olmalıdır. Eviniz dalgalı ve kopuk hissedilmez. Yani belirli bir dereceye kadar stilleri ve renkleri koordine etmeye çalışın.

Yetersiz aydınlatma

Aydınlatma her odanın en önemli unsurlarından biridir. Odanızın genelinde farklı düzeylerde ışıklar yerleştirmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir....

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır -...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir. Örümcekler her ne sebeple olursa olsun içeri girerler. Bazen soğuk...

Sirke İle Fırçalar Nasıl Temizlenir?

Sirke, saç fırçaları dahil ev eşyaları için ideal ve ucuz bir temizlik maddesi olmasını sağlayan doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Sirkenin yakıcı özellikleri bakterileri öldürebilir...

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir?

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir? Temizlik her geçen gün bayanların yeni şeyler öğrendiği alanlardan biridir. Üzerinde vakit geçirilen halıların bu...

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...