Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Geri Dönüşümlü Kağıtlardan Kapı Süsü Yapımı

Geri Dönüşümlü Kağıtlardan Kapı Süsü Yapımı

0
767

Siz de kapınızda süs olsun istiyorsanız, kendinizin evde de yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Bu yazımızda size geri dönüşümlü kağıtlardan kapı süslerinin nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Kullandığınız malzemeleri farklılaştırarak bu süsleri çeşitlendirebilirsiniz. Özellikle yılbaşı için yapacağınız süslerde kırmızı veya taze çam ağacı kupürleri kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Yuvarlak köpük

3 ila 4 kağıt torba

Sıcak tutkal tabancası

Süslemeler

Yapılışı:

Kağıt torbaların önce kollarını çıkarın. Sonra dip kısmını açın ve düz bir kağıt haline getirin. Ardından kağıdı birer santim aralıklarla şeritler halinde kesin. Kestiğiniz şeritleri elinizle bükün. Böylece köpük etrafına çok daha kolay bir şekilde dolamanız mümkün olacaktır.

1

Sıcak tutkal tabancasını ısıtın ve yuvarlık köpüğün etrafına kağıtları sarın. Sardığınız kağıtları çok sık bir şekilde birleştirin ve sıcak tutkal tabancası ile sabitleyin.

Böylece temeli oluşturmuş olacaksınız. Ardından halkanın üzerine koymak istediğiniz süsleri yine sıcak tutkal tabancası ile üzerine sabitleyin. Böylece kapı süsünüz hazır olacaktır. Bu süsü kapınıza veya evinizin istediğiniz bir noktasına asabilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın