Ana Sayfa HAYAT Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Formül

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Formül

Soğan suyu saç dökülmesine en iyi gelen ev ilaçlarından biridir. Soğandaki kükürt içeriği saç köklerinin uyarır, kan dolaşımını artırır ve saçın uzamasını sağlar.

Kükürt, saçın birincil yapı taşlarından biri olarak kabul edilir. Sağlıklı kolajen ve keratin için gereklidir. Yapılan araştırmalara göre, soğan saç dökülmesine iyi geldiği gibi kepek ve kafa derisi enfeksiyonlarını da kontrol altına alıyor. Araştırma sonuçları, soğanın saç dökülmesini önlemesinin yanısıra yeni saç çıkarma konusunda da çok faydalı.

Aşağıdaki tarifte bulunan bal da antioksidan ve nemlendirme özelliği ile saçlara parlaklık ve sağlıklı bir görünüm verecektir.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 soğan

Bal

Bir bıçak

Bir blender

Bir süzgeç

Bir kase

Bir karıştırma kaşığı

Ölçü kaşıkları

Seçtiğiniz bir uçucu yağ (isteğe bağlı)

Yapılışı

Bir soğanı soyun ve doğrayın. Ardından soğanı blendera alatarak iyice ezin. Bir süzgeçten süzerek suyunu alın. Soğan suyunun içine 1 veya 2 çay kaşığı kadar bal ekleyin.

Eğer soğan kokusu sizi rahatsız ediyorsa o zaman içine istediğiniz uçucu yağlardan birkaç damla ilave edin ve iyice karıştırın.

Saçınız için gerekli karışımı hazırladınız.

Nasıl kullanılır?

Bu karışım ile saç derisine iyice masaj yapın. Erkekler, saçsız başlarına da kullanabilirsiniz. Saç derisine masajın ardından başınızı kapatmayın ve gece boyunca açık bırakın. Yatacağınız zaman bir duş başlığı ile başınızı örtün.

Hiçbirini yapamıyorsanız en azından 30 dakika boyunca saçınızda kalmasını sağlayın. Ardından sabah saçınızı yıkayın. Sonuçtan memnun kalıncaya kadar bu uygulayayı her gece tekrarlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir....

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır -...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir. Örümcekler her ne sebeple olursa olsun içeri girerler. Bazen soğuk...

Sirke İle Fırçalar Nasıl Temizlenir?

Sirke, saç fırçaları dahil ev eşyaları için ideal ve ucuz bir temizlik maddesi olmasını sağlayan doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Sirkenin yakıcı özellikleri bakterileri öldürebilir...

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir?

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir? Temizlik her geçen gün bayanların yeni şeyler öğrendiği alanlardan biridir. Üzerinde vakit geçirilen halıların bu...

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...