Ana Sayfa HAYAT Saçınızı Ters-Yüz Örgü Yaparak Toplayın

Saçınızı Ters-Yüz Örgü Yaparak Toplayın

Bu yazımızda size klasik örgü ile hollanda örgü karışımı “tersyüz Örgüsü” yaparak saçınıza hoş bir hava vermenin yollarını antalacağız. Bu modeli yapmak kolay ve pratik.

Kuru Şampuan Uygulayın

Bu modeli uygulamaya başladan önce saça farklı bir doku kazandırmak gerekir. İşe önce saçlanırıza kuru şampuan sıkarak başlayın.

Fön çekin

Saça sıkılan kuru şampuanın tam dağıldığından emin olmak için fönle saçınızı kurutun. Böylece kuru şampuan saçınızın her teline nüfuz edecektir.

Saçınızı ortadan ayırın

Saçınızı tam ortadan ayırın. Ardından saçınızıortadan ayırdığınız saçın son bölümünde T şeklinde yatay olarak ayırın. Yatay olarak ayırdığınız yerdeki saçlarınızı krep yapın ve bonra üstten tarayın. Böylece saçınızın arka bölümü basık olmayacaktır.

Bunu yaparken saç spreyi kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız spreyin yumuşak  olmasına dikkat edin.

son4

Örgü yapın

Krep yaptığınız saçın arka bölümünde bulunan saçları normal örmeye başlayın. Örgüyü tamamladıktan sonra saçınızın rengine uygun bir lastikle bağlayın.

Ardından örgünüz bölümleri elinizle çekerek gevşetin ve dağıtın bir görüntü verin.

son3

Yanlara krepe yapın

Saçınızın arka bölümünü tamamladıktan sonra sıra yanlara geldi. Yanlarda bulunan saçları önce krepe yapın ve sonra üstten hafif bir şekilde tarayın. Sonra gevşek bir şekilde örgünün başladığı yerin üzerine sarın.

son2

Bir tur döndükten sonra yandan gelen saçın kalan bölümlerini örgünün içine yedirin. Aynı uygulamayı saçınızın diğer bölümüne de yapın. Örgünün içine soktuğunuz saçın uç kısımlarını toka ile sabitleyebilirsiniz.

son

İşte saçınız hazır. Bu uygulamayı bir arkadaşınız yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Elinizle oynarak saçınıza istediğiniz sekli verebilirsiniz. Elinizi saçlarınıza sokmadan önce kuru şampuan sürmeyi unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Fırın Kapısı Bulaşık Makinesi Tabletiyle Nasıl Temizlenir?

Fırın kapısı içinde pişirilen yiyecekler sebebiyle kir ve yağ tabakasıyla kaplanır. Sık sık temizlenmezse...

Taze Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?

Kış mevsiminin en sevdiğimiz lezzetlerinden biri olsa da, zencefili yemekleriniz dışında da iyi bir...

Daha Ekonomik Alışveriş Yapmanın İpuçları

Süpermarket ve alışveriş merkezleri günlük yaşantımızda sıklıkla gittiğimiz vazgeçilmez alanlarımızdan bazılarıdır. Hem yemek içmek...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kol Arkasının Sallanmaması için Bu Egzersizi Yapın!

Bazı kadınlar zayıf olsalar bile üst kollarının arka kısımlarında sarkmalar meydana gelebilir ve bu sarkmalar her kol hareketinde sallanmaya başlar. Elbette, bu durumla, kilolu...

Eklem Ağrısını Engelleyen Beş Ot

Eklem Ağrısını Engelleyen Beş Ot. Eklem ağrısı, artritten bursite kadar birçok farklı şeyden kaynaklanabilir. Vücudunuzdaki altı farklı hareketli eklemi, çok fazla potansiyel ağrı noktanız...

Fırın Kapısı Bulaşık Makinesi Tabletiyle Nasıl Temizlenir?

Fırın kapısı içinde pişirilen yiyecekler sebebiyle kir ve yağ tabakasıyla kaplanır. Sık sık temizlenmezse bu kirler inatçı hale gelebilir. Fırın kapısındaki kir ve yağ...

Cildiniz Parlak Değilse 9 Nedeni Olabilir

Cildiniz Parlak Değilse 9 Nedeni Olabilir. Herkes ve özellikle kadınlar ciltlerinin çok güzel olmasını ister. Güzel cilt; parlak, temiz ve pürüzsüzdür. Eğer birçok ürün...