Ana Sayfa HAYAT Saçınızı Ters-Yüz Örgü Yaparak Toplayın

Saçınızı Ters-Yüz Örgü Yaparak Toplayın

Bu yazımızda size klasik örgü ile hollanda örgü karışımı “tersyüz Örgüsü” yaparak saçınıza hoş bir hava vermenin yollarını antalacağız. Bu modeli yapmak kolay ve pratik.

Kuru Şampuan Uygulayın

Bu modeli uygulamaya başladan önce saça farklı bir doku kazandırmak gerekir. İşe önce saçlanırıza kuru şampuan sıkarak başlayın.

Fön çekin

Saça sıkılan kuru şampuanın tam dağıldığından emin olmak için fönle saçınızı kurutun. Böylece kuru şampuan saçınızın her teline nüfuz edecektir.

Saçınızı ortadan ayırın

Saçınızı tam ortadan ayırın. Ardından saçınızıortadan ayırdığınız saçın son bölümünde T şeklinde yatay olarak ayırın. Yatay olarak ayırdığınız yerdeki saçlarınızı krep yapın ve bonra üstten tarayın. Böylece saçınızın arka bölümü basık olmayacaktır.

Bunu yaparken saç spreyi kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız spreyin yumuşak  olmasına dikkat edin.

son4

Örgü yapın

Krep yaptığınız saçın arka bölümünde bulunan saçları normal örmeye başlayın. Örgüyü tamamladıktan sonra saçınızın rengine uygun bir lastikle bağlayın.

Ardından örgünüz bölümleri elinizle çekerek gevşetin ve dağıtın bir görüntü verin.

son3

Yanlara krepe yapın

Saçınızın arka bölümünü tamamladıktan sonra sıra yanlara geldi. Yanlarda bulunan saçları önce krepe yapın ve sonra üstten hafif bir şekilde tarayın. Sonra gevşek bir şekilde örgünün başladığı yerin üzerine sarın.

son2

Bir tur döndükten sonra yandan gelen saçın kalan bölümlerini örgünün içine yedirin. Aynı uygulamayı saçınızın diğer bölümüne de yapın. Örgünün içine soktuğunuz saçın uç kısımlarını toka ile sabitleyebilirsiniz.

son

İşte saçınız hazır. Bu uygulamayı bir arkadaşınız yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Elinizle oynarak saçınıza istediğiniz sekli verebilirsiniz. Elinizi saçlarınıza sokmadan önce kuru şampuan sürmeyi unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya...

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir? Polar kıyafetlerin sıcak ve yumuşak tutma özelliğinden dolayı pek çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Birkaç ortak suçlu var. Küflü Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya polikarbonattan yapılır. Lenslere zarar vermemek için çizikleri gidermeye çalışırken dikkatli...

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları ilerledikçe yüzlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Belki kırışıklıkları tamamen...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...