Ana Sayfa SAĞLIK Ofiste Hastalık Kapmamanın Yolları

Ofiste Hastalık Kapmamanın Yolları

Soğuk algınlığı çok yaygın bir şekilde hepimizi etkiliyor. Ofisinizde de etrafınızda hapşıran, öksüren insanlar vardır. Peki bu durumda siz hasta olmamak için kendinizi nasıl koruyabilirsiniz? Bunun için ne gibi önlemler alabilirsiniz?

Sterilize edin: Masanızın üzerinde her zaman bir el dezenfektanı bulunmalıdır. Böylece başka bir yerle temas ettiğiniz zaman ellerinizi dezenfekte imkanınız olur.

Her şeyi silin: İşe geldiğiniz zaman herşeyi silerek güne başlayın. Klavye, kalem, ya da dizüstü bilgisayarlar gibi düzenli olarak temas ettiğiniz öğeleri temizleyin. Birisi sizin yanınızda hapşırdığı zaman mikroplar orada kalır. Bunları yok etmek için düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir.

Hidrat: Vücudunuzu her zaman hidrat yani sulu tutmanız gerekir. Sulu ve nemli bir vücud, griple mücadele eden antioksidanlardır. Bunun için bol su tüketin ve sıvı alın.

Kendiniz eşyalarınızı kendiniz getirin: Oifs içinde gün içinde kullandığınız, su, su şişesi, fincan gibi eşyaları kendiniz evden getirin. Böylece ofis içinde bulaşık makinası veya dışında eşyalarınız başkalarının eşyalarıyla temas etmemiş olur.

Bitki bulundurun: Ofiste çalışma masasınızın yanında bir bitki bulundurun. Bu bitki hem havayı temizlediği gibi ruh halinizi de düzeltecektir. Bir buket çiceğe bakmak, stresi azaltır, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir.

Uçucu yağlar kullanın: Uzun öğleden sonraları kendinizi biraz şımartın. Kendinizin ve ofisin performansını arttırmak için en sevdiğiniz kokudan bir kaç damla sıkın. Bu sizin iş performansınızı arttıracağı gibi, ucucu yağlar  antibakteriyel ve antimikrobiyal olduğu için mikropları da yok edecektir.

Bir atkı ve eşarp kullanın: Sandalyenin üzerine güzel bir eşarp örtün ve ardından öğle yemeği için dışarıya çıkarken bu eşarp veya atkıyı alın. Kapı kollarını açarken bu eşarpı kullanın böylece elleriniz mikroplanmayacaktır. Akşamları eve götürün ve çamaşır makinasında yıkamayı unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer...

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız,...

Jelatinin Faydaları Neler Biliyor Musunuz?

Jelatinin Faydaları Neler Biliyor Musunuz? Jelatin, kolajen gibi cilt ve yaşlanmayı iyileştirme potansiyeli bakımından...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,867BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...