Ana Sayfa HAYAT Diş Beyazlatma Yönteminin En Doğal Yolu: Karbonat

Diş Beyazlatma Yönteminin En Doğal Yolu: Karbonat

“Diş macunu dişlerimi beyazlatmıyor”, “bende reklamlardaki gibi bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorum” diyorsanız ve her yola baş vuruyorsanız sizi sevindirecek bir haberimiz var: Karbonat..  Karbonat kullanımına geçmeden önce dişleri nelerin sarardığını öğrenelim.

Diş Sararmasına Neden Olan Faktörler
*Diş temizliğinde yeterli bakımın yapılmaması.
*Yediğimiz içtiğimiz şeylerin ağız ve diş çevresinde kalarak bakteri oluşumuna neden olurlar.
*Boya içeren yiyecekler de diş sararması, diş çürüklüğü gibi sorunlara neden olmaktadır.
*Asidi bünyesinde barındıran yiyecekler de diş minelerine zarar vererek diş eti sorunu ve diş sararmasına neden olurlar.
*Tein, kafein gibi içerikler taşıyan içecekler de asitli içecekler gibi diş sararmasına sebep olur.
*Tütün gibi dişe yapışıp kalan zararlı maddeler de diş sararması, plak gibi şeylerin oluşmasında tetikleyici etkiye sahiptir.
*Ağız yoluyla alınan ilaçlar, şuruplar, antibiyotikler içeriğinde medikal barındırdıkları için diş sararması oluşur.
*En önemli sorun ise genetik olarak diş sarılığının aileden gelmesidir.
Bütün bu sorunlardan kurtulmanın en etkili ve doğal yolu karbonat ve limon ikilisinin karışımıdır. Dünyaca tanınan diş Doktoru Mehmet Öz karbonat ve limonun doğal etkisini onaylamış ve herkese tevsiye etmiştir.
Bembeyaz, inci  dişlere sahip olmak için gerekli olan şeyler maddeler halinde alt kısımda belirtilmiştir.
*Bir buçuk karbonatı küçük bir kaseye alın ve üzerine taze limondan üç dört damla sıkın.
*Karbonat limon ile buluştuğunda köpürecek. Köpürüp sönen limon karbonat  karışımını pamuk yardımıyla dişlerinize iyice sürün ve öylece iki, üç dakika bekletin.
*Bekletme süresi dolunca dişlerinizi bol su ile çalkalayın ve diş macunu ile  dişlerinizi iyice fırçalayın. Karbonat asitli bir madde olduğu için dişlerinize yapışabilmektedir. İyice temizlenmesi şart.
Bu doğal yöntemi haftada en fazla iki kere uygulamalısınız. Fazlası diş etlerinizi aşındırabilir. Diş etlerinizin zarar görmemesini istiyorsanız tavsiyeleri harfiyen yerine getirmelisiniz.
Sararmış dişlerin en etkili ve doğal yöntemi olan karbonat oldukça etkilidir fakat dişlere uygulanan karbonat üç dakikadan fazla dişte kalmamalı ve bu doğal yöntem haftada en fazla iki kere yapılmalıdır. Aşırıya kaçıldığı müddetçe diş mineleri zarar görecektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan,...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın...

Aşırı Kuru Dudaklar İçin Maske

Mutfağınızda ve banyonuzda bulunabilecek içeriklerden ev yapımı bir dudak ilacı yaratarak kış soğuklarından dudaklarınızı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan, yağlı yiyecek lekeleriyle savaşmak için yapılmaz, bu nedenle pamuk, kot,...

Sakinleştirici ve Toksin Atıcı İçecek Tarifi

Bu rahatlatıcı içeceği tercihinize göre alkollü veya alkolsüz hazırlanabilir. Mideyi sakinleştirmek için nane içerir. Bizi serinletecek ve toksinleri atacak salatalık var. Ve başlangıçta ilaç...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın aldığınız domates suyundan domatesli jöle yapın. Jöle, işleme sırasında kullanılan...

Ayak Neden Şişer?

Ayak şişmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin çok fazla ayakta kalmak veya yürümek, uzun süren yorucu seyahatler, ayakların hareketsiz kalmasına bağlı olarak kan dolaşımının yavaşlaması;...