Ana Sayfa HAYAT Diş Beyazlatma Yönteminin En Doğal Yolu: Karbonat

Diş Beyazlatma Yönteminin En Doğal Yolu: Karbonat

“Diş macunu dişlerimi beyazlatmıyor”, “bende reklamlardaki gibi bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorum” diyorsanız ve her yola baş vuruyorsanız sizi sevindirecek bir haberimiz var: Karbonat..  Karbonat kullanımına geçmeden önce dişleri nelerin sarardığını öğrenelim.

Diş Sararmasına Neden Olan Faktörler
*Diş temizliğinde yeterli bakımın yapılmaması.
*Yediğimiz içtiğimiz şeylerin ağız ve diş çevresinde kalarak bakteri oluşumuna neden olurlar.
*Boya içeren yiyecekler de diş sararması, diş çürüklüğü gibi sorunlara neden olmaktadır.
*Asidi bünyesinde barındıran yiyecekler de diş minelerine zarar vererek diş eti sorunu ve diş sararmasına neden olurlar.
*Tein, kafein gibi içerikler taşıyan içecekler de asitli içecekler gibi diş sararmasına sebep olur.
*Tütün gibi dişe yapışıp kalan zararlı maddeler de diş sararması, plak gibi şeylerin oluşmasında tetikleyici etkiye sahiptir.
*Ağız yoluyla alınan ilaçlar, şuruplar, antibiyotikler içeriğinde medikal barındırdıkları için diş sararması oluşur.
*En önemli sorun ise genetik olarak diş sarılığının aileden gelmesidir.
Bütün bu sorunlardan kurtulmanın en etkili ve doğal yolu karbonat ve limon ikilisinin karışımıdır. Dünyaca tanınan diş Doktoru Mehmet Öz karbonat ve limonun doğal etkisini onaylamış ve herkese tevsiye etmiştir.
Bembeyaz, inci  dişlere sahip olmak için gerekli olan şeyler maddeler halinde alt kısımda belirtilmiştir.
*Bir buçuk karbonatı küçük bir kaseye alın ve üzerine taze limondan üç dört damla sıkın.
*Karbonat limon ile buluştuğunda köpürecek. Köpürüp sönen limon karbonat  karışımını pamuk yardımıyla dişlerinize iyice sürün ve öylece iki, üç dakika bekletin.
*Bekletme süresi dolunca dişlerinizi bol su ile çalkalayın ve diş macunu ile  dişlerinizi iyice fırçalayın. Karbonat asitli bir madde olduğu için dişlerinize yapışabilmektedir. İyice temizlenmesi şart.
Bu doğal yöntemi haftada en fazla iki kere uygulamalısınız. Fazlası diş etlerinizi aşındırabilir. Diş etlerinizin zarar görmemesini istiyorsanız tavsiyeleri harfiyen yerine getirmelisiniz.
Sararmış dişlerin en etkili ve doğal yöntemi olan karbonat oldukça etkilidir fakat dişlere uygulanan karbonat üç dakikadan fazla dişte kalmamalı ve bu doğal yöntem haftada en fazla iki kere yapılmalıdır. Aşırıya kaçıldığı müddetçe diş mineleri zarar görecektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir....

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,822BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra yatağınızda bu güzel kokudan eser kalmaz. Yatağınızın çarşafları değiştirinceye kadar...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin, farklı yerlerde kullanın! Makarna suyunu, farklı yemekler için, güzelliğiniz için...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın kendisi için iyi olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Aerosol ahşap cila spreyleri...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...