Ana SayfaHAYATKoyu Renk Oje Tırnaklardan Nasıl Çıkar?

Koyu Renk Oje Tırnaklardan Nasıl Çıkar?

Kuaföre gittiğinizde renkli ojeler, hoşunuza gidiyor ve sürdürüyorsunuz. Ama ojeleri çıkarmaya iş geldiğinde sorunlar başlıyor. Oje ile tırnaklarınızı ne kadar silerseniz silin, renkli ojenin izleri bir süre daha kalacaktır. Peki renkli oje sürüp çıkardıktan sonra tırnağınızın boyanmaması için ne yapılması gerekir. Bu yazımızda işleyeceğimiz konumuz bu.

  • Koyu renk ojeyi çıkardıktan sonra tırnak yatağının üzerinde bir damla manikür yağı kullanın. Böylece tırnak yatağında bulunan pembe rengin kolay çıkmasını sağlayacak.
  • Bir başka yöntem ise koyu renk ojeleri sürmeden önce tırnağınıza cila sürün. Üzerine koyu renk ojeyi sürün. Bunu yaparsanız, tırnağınızdaki ojeyi sildiğiniz zaman en alt katmanda cila bulunduğu için tırnağınızın boyanmamış olduğunu göreceksiniz.
  • Her iki yöntemi de uygulamanıza rağmen halen tırnaklarınızda pembelik mi var, o zaman yağı zenginleştirilmiş jel asetonu alın ve pamuklara koyun ve tırnaklarınızın üzerine yerleştirin. Daha sonra tırnaklarınızı folyo ile kapatın. En az 10 dakika kalmasına izin verin.
  • Son çare olarak,  diş macunu ya da kabartma tozu yöntemini uygulayın. Su ile karıştırın ve eski bir diş fırçasıyla veya tırnak fırçasıyla tırnaklarınızı fırçalayın. Tırnaklarınızda kalan boyaların çıkmasını sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler