Ana Sayfa HAYAT Bisiklet Zamanı Geldi

Bisiklet Zamanı Geldi

Baharın gelmesiyle birlikte üzerindeki ölü toprağı atmak isteyenler için tavsiyemiz bisiklet. Bunun için biz de kısa bir yazı hazırlayalım ve yıllardır bir bisiklet planı olup da erteleyenler, bakımından ve ilgisinden korkup vazgeçenler, pahalı olduğunu düşünenler ya da bisikletin ne kadar önemli bir dost olduğundan habersiz olanlar için;

Bisiklete binmek ne anlama gelir biraz bundan bahsedelim istedik.

Ekonomiktir

Sadece yaz aylarında binecek olduğunuzu düşünecek olursak bile; park etmek için, yakıt almak için, bakımlarını yaptırmak için sürekli para harcamanıza gerek kalmaz. Benim zaten bir arabam yok diyenler de toplu taşıma araçlarına verdikleri ve spor salonlarına verecek oldukları aidatları düşünürlerse bisikletin gerçekten ekonomik bir seçim olduğunu anlayabilirler.

Sağlıklıdır

Kış boyu yavaşlayan metabolizma ve yağ depolayan vücudun yeniden harekete geçmesi ve metabolizmanın hızlanması için birebirdir. Her gün yapılacak yarım saatlik bir sürüş ile bile kilo vermek mümkündür.

Daha Hızlı Ulaşım Sağlar

Yaya gitmek ve toplu taşıma araçlarını kullanmakla karşılaştırıldığında daha hızlı olduğunu anlamak çok güç olmayacaktır. Hatta iş çıkışı İstanbul trafiğini düşünecek olursanız, şahsi araçlardan bile daha hızlı olduğu söylenebilir.

Sosyaldir

Hafta sonları sahil boyunda gezerken farklı insanlarla tanışabilmek için güzel bir fırsat olacaktır. Hatta genellikle hafta sonları düzenlenen turlara katılarak profesyonellerle birlikte uzun gezilere dahil olunabilir. Bisiklet severler bu konuda oldukça sıkı bir birlik içindedirler ve sosyal medya üzerinden aynı şehirdeki bisikletçilerle iletişim kurmak mümkündür.

Bakımı Kolaydır

Araba ya da motosiklet ile kıyaslandığında bakımı oldukça kolaydır. Hatta zamanla ufak çaplı bir atölye oluşturup kendi bisikletiniz üzerinde çalışabilir ve bir ömür boyu çok seveceğiniz bir hobi sahibi olabilirsiniz. Ben hiç ama hiç anlamam derseniz de büyük ihtimalle çok yakınınızda bir bisiklet tamircisi vardır ama siz bugüne dek farkına varamamışınızdır.

Çevrecidir

Ne egzozundan çıkan dumanla atmosfere zarar verir, ne de yapım aşamasında bir otomobilin neden olduğu tahribata sebep olur.

Öğrenilince Unutulmaz

Bir kere sürmeyi sürdükten sonra bir daha size asla ihanet etmez ve kendini unutturmaz. Motosiklet kullanmak isteyenler içinde en güzel ilk tecrübelerden birisidir.

Park Sıkıntısı Yoktur

Otomobil sahiplerinin büyük çilelerinden birisi olan park sorunundan, bir bisiklet sahibi için bahsedilemez. O isterse asansörle eve kadar bisikletiyle çıkabilir ya da canı istediğinde vapura bisikleti ile binip şehir turuna çıkabilir.

Her Şarta Uyum Sağlayabilir

Asfalt yollarda yol ve tur bisikletleri ile rahat rahat gezebilirken, zorlu yol şartlarıyla başa çıkmak için bir dağ bisikletine binebilirsiniz.

Ehliyet Gerektirmez

Bisiklete binmek için tek yapmanız gereken bisiklete binmeyi biliyor olmak. Bisikletinizi aldığınız andan itibaren istediğiniz an istediğiniz yerde özgürce bisikletinizi sürebilirsiniz.

Moral ve Motive Kaynağıdır

İngiltere’de yapılmış bir araştırmaya göre işe bisikleti ile gidip gelenlerin verimliliği %50 daha fazlaymış. Belki biraz enerjiye ve motivasyona ihtiyacınız vardır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,876BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...