Ana Sayfa PET Köpeğinizin Daha Az Tüy Dökmesi İçin Tavsiyeler

Köpeğinizin Daha Az Tüy Dökmesi İçin Tavsiyeler

Bahar ayları bizim için olduğu kadar hayvanlarımız için de değişim anlamına gelir. Özellikle kedi ve köpekler, bahar aylarında tüylerinde normalden daha fazla dökülür. Soğuk kış günleri için gürleşen ve sıklaşan tüyleri baharla birlikte tekrar seyrekleşmeye başlar.

Evcil hayvanlarınızın dökülen tüyleri alerjiye de neden olur. Bunun için evlerinizde hayvanlarınızın özellikle de köpeğinizin tüylerinden kurtulmanız gerekir. Bu yazımızda köpeklerinizin tüylerinin evinize en az şekilde dökülmesi için ne yapmanız gerektiğini ele aldık.

  1. Kuvvetli elektrik süpürgesi

Evinizde evcil hayvan kedi veya köpek besliyorsanız, ilk yapmanız gereken şey doğru, güçlü ve emici bir elektrik süpürgesine sahip olmanızdır. Böylece kapene, yatak, yastık gibi tüylerin bulunacağı her yeri süpürebilirsiniz. Elektrik süpürgesi ayrıca en küçük alanlara girecek gibi başlıkları da olması gerekir. Haftada en az bir kez, köpeğinizin tüylerinin dökülme mevsiminde gün aşırı elektrik süpürgesi ile evinizi iyice süpürün.

  1. Fırçalayın

Düzenli fırçalama bu işin anahtarıdır. Köpeğinizin cinsine göre farklı fırçalar bulunur. Düzenli olarak yapacağınız fırçalama tüylerin evinize daha az dökülmesini sağlayacaktır.

  1. Rutin bakım yaptırı

Köpeğinizin tüy dökme sorununu çözmek için fırçalama iyi bir çözüm olsa da bazen derisinden kaynaklanan sorunlar da yaşabilir. Bunun için köpeğinizi düzenli olarak veterinere götürün. Tüylerinin dökülmesine derisindeki bir sorun neden olursa tedavi ettirin.

  1. Düzenli banyo yaptırın

Köpeklerinizin özellikel tüy dökme mevsiminde düzenli olarak banyo yaptırın. Yapılan araştırmalar, köpeğinize banyo yaptırırsanız, hapşırma, kaşıntı ve göz sulanması sorunlarını yüzde 84 oranında azaltabilirsiniz. Banyo köpeğinizdeki tahrişi de azaltarak tüylerinin yumuşak ve parlak olmasını sağlayacaktır.

5. Kendinizi temizleyin

Köpekleriniz size sürtündüklerinde tüyleri üzerinizde kalır. Bu tüyler de size alarji yapabilir. Bunun için her zaman çantanızda tüy toplamak yapılmış yapışkan rulolardan taşıyın. Böylece üzerinde tüy taşıyarak kendinize zarar vermemiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinize Lavanta Kokusunu Yaymanın En Etkin Yolu

Lavanta mumları, tütsü, uçucu yağlar ve kurutulmuş lavanta, stresi azaltmak, rahatlamayı ve uykuyu arttırmak...

Soğan, Limon Filesini Atmamanız İçin Çok İyi Bir Neden

Genelde çöpe atılan malzemeleri farklı işler için kullanmak atığı azaltmanın yanı sıra paranızın da...

Seramik Tavanızın Rengi Mi Değişti? Yapıştırıyor Mu?

Renk değişikliği ve yapışkan noktalar, seramik tencere severlerin sorunudur. Yağ artıkları, safsızlıklar ve sıcak...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,413BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evinize Lavanta Kokusunu Yaymanın En Etkin Yolu

Lavanta mumları, tütsü, uçucu yağlar ve kurutulmuş lavanta, stresi azaltmak, rahatlamayı ve uykuyu arttırmak için yüzyıllar boyunca kullanılan hafif, çiçekli bir kokuya sahiptir. Bazı...

Soğan, Limon Filesini Atmamanız İçin Çok İyi Bir Neden

Genelde çöpe atılan malzemeleri farklı işler için kullanmak atığı azaltmanın yanı sıra paranızın da cebinizde kalmasına yardımcı olur. Pazardan, marketten soğan, patates ya da...

Seramik Tavanızın Rengi Mi Değişti? Yapıştırıyor Mu?

Renk değişikliği ve yapışkan noktalar, seramik tencere severlerin sorunudur. Yağ artıkları, safsızlıklar ve sıcak noktalar olağan şüphelilerdir, pişirme spreyleri ve diğer katkı maddeleri nedeniyle...

Döküm Tavadaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Aşçılar, uzun yıllardır döküm tava kullanmaktadır ve pişirme kapları zamana dayanır. Çizikler, ezikler ve çukurlar, demir tencere dökümünde, özellikle insanların ikinci el veya miras...