Ana Sayfa SAĞLIK Atletik Bir Vücuda Sahip Olmanın En Ekonomi Yolu: Evde Spor Yapmak

Atletik Bir Vücuda Sahip Olmanın En Ekonomi Yolu: Evde Spor Yapmak

Günlük hayatın yoğun temposunda spor salonuna gitmek için harcanan zaman, trafikte çekilen çile, spor salonlarındaki aletler için sıra beklemek, bir de üzerine 1 yıllık üyelik ücretini ödedikten sonra bu sıkıntılara gelemeyip spora devam edememek tanıdık bir senaryo.

Spor yapmak birçok insan için sürekli ertelenen planlar arasında ilk sırada. Ancak bunu daha fazla ötelemeden ve bu kadar sıkıntıya girmeden ev ortamında spor yapmak mümkün. Bunun için neler mi yapılabilir?

Pilates Yapabilirsin

Duruş bozukluğu, kronik tembellik, kilo verememekten şikayetçi olmak gibi birçok derdin çaresi pilates! Özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi görse de, aslında hem erkekler hem de kadınlar için son derece etkili bir spor dalı. Pilates için ilk etapta ihtiyacınız olanlar; bir pilates topu, pilates minderi ve Youtube’dan bulabileceğin kaliteli pilates videoları…

Yoga Yapabilirsin

Stresten, yorgunluktan ve hareketsizlikten şikayet ediyorsan yogaya başlamak hayatını tamamen değiştirebilir. İhtiyacın olan rahat elbiseler ve bir adet yoga matı. Onlarca farklı eğitim videosu ile yogaya ilk adımı atman mümkün.

Evde Küçük Çaplı Bir Spor Salonu Yaratabilirsin

Daha profesyonel şekilde çalışmak ve kas kütleni arttırmak istiyorsan, ihtiyaçlarını karşılayabilecek mini bir spor salonunu evde de oluşturabilirsin. Bunun için ihtiyacın olan birkaç farklı aleti de, nerdeyse bir yıllık bir spor salonu üyeliğine satın alabilirsin. Neler mi lazım?

Kondisyon Bisikleti, Koşu Bandı ya da Kürek Aleti

Isınmak ya da yoğun kalori yakmak için kondisyon bisikleti, koşu bandı ya da kürek aletinden birini tercih edebilirsin.

Ağırlık Seti

Kadınlar için sadece birkaç farklı dambıl yeterli olabilecekken, erkekler için profesyonel bir ağırlık seti bir ömür kullanılabilir.

Ağırlık Sehpaları

Özellikle erkekler için olmazsa olmazlardan. Bench press, kol ve karın hareketleri için en önemli istasyonlardan birisi.

Ufak Bir Bütçeyle de Zinde Kalabilirsin

Çalışma istasyonu, ağırlık setleri ve koşu bandı ya da bir bisiklet bütçen zorlayacaksa birkaç özel aletle de evde çok fazla şey yapabilmek mümkün. İşte bu aletlerden bazıları;

Revoflex

20 lira gibi uygun bir ücretle satılan bu aletle özellikle karın kısmını profesyonelce çalıştırmak mümkün. Tabi yapabilecekleriniz sadece bununla sınırlı değil. Aletle birlikte yapabileceğiniz tam 88 farklı hareket var ve hepsini yaptığınız takdirde vücudunuzda çalışmayacak herhangi bir kas yok gibi.

Kapı Barfiksi

Kendi vücut ağırlığı ile çalışabilecek olanlar için sadece bir kapı barfiksi bile yeterli olabilir. Oldukça kolay monte edilebilen yapısı ile evinizde istediğiniz yere takmanız mümkün.

AB Rocket Twister Mekik Aleti

Özellikle bel bölgesindeki yağlardan şikayetçiyseniz son derece pratik bir çözüm. 10 farklı hareket ile hem esneklik kazanmak hem de yağ yakmanız mümkün.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Pirinç Sirkesinin Faydaları

Pirinç sirkesini çok fazla kullanmıyoruz ancak oldukça faydalı. İşte pirinç sirkesinin yararları ve kullanım...

Dondurulmuş Meyveler Besin Değerini Kaybeder mi?

Meyveleri dondurmak mevsim ne olursa olsun tüketmenizi sağlar. Meyve donduğunda, en yüksek olgunlukta toplanır....

Adaçayı Çayının Akciğer Sorunlarına Faydaları

Adaçayı (Salvia officinalis), ılıman iklimlerde yaprak dökmeyen ve soğuk iklimlerde de yetişen çok yıllık...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Pirinç Sirkesinin Faydaları

Pirinç sirkesini çok fazla kullanmıyoruz ancak oldukça faydalı. İşte pirinç sirkesinin yararları ve kullanım alanları.1. Sindirim Sağlığını İyileştirir: Pirinç sirke içinde iyi miktarda asetik asit...

Dondurulmuş Meyveler Besin Değerini Kaybeder mi?

Meyveleri dondurmak mevsim ne olursa olsun tüketmenizi sağlar. Meyve donduğunda, en yüksek olgunlukta toplanır. Genel olarak, besin içeriği, bazı spesifik besin maddelerini taze seçeneklerden...

Adaçayı Çayının Akciğer Sorunlarına Faydaları

Adaçayı (Salvia officinalis), ılıman iklimlerde yaprak dökmeyen ve soğuk iklimlerde de yetişen çok yıllık odunsu gövdeli bir bitkidir. Adaçayının yaprakları esansiyel yağlara sahiptir. Bu...

Çamaşır Suyu Olmadan Çamaşır Nasıl Dezenfekte Edilir?

Çamaşırlarınızı soğuk suda nasıl dezenfekte edeceğinize gelince, ağartıcı bir seçenektir. Bununla birlikte, ağartıcı oldukça sert bir kimyasal olabilir. Bir ağartıcı alternatifi arayanlar, yazımızda birkaç...