Ana Sayfa HAYAT USB Bellekler Hayatımızda Yokken

USB Bellekler Hayatımızda Yokken

Disket zamanları. Bırakın USB Bellekleri, CD ve DVD’ler bile henüz hayatımıza girmemiş durumda. 1.44 megabaytlık disketlerle transferler yapılmaya, işletim sistemi kurulmaya çalışılan yıllar.

Şimdi artık megabaytları bir kenara bırakın, gigabaytlar bile aşıldı da terabaytlık USB Bellekler piyasaya sürülmeye başlandı. Ama biz USB bellekler olmadan neler yapıyorduk geçmişe doğru kısa bir yolculuk yapalım dedik. Belki de aynı şeyleri yaşamış, aynı duyguları paylaşmışızdır.

En Sevdiğin Şarkıları Diskete Sığmamış mıydı?

Şarkı sığmadığı için şarkıyı ikiye bölüp, iki diskette bilgisayarına taşıyan bir nesilden, elinin altında her şeyin hazır olduğu bir nesle çok hızlı mı geçiş yaptık acaba?

Kısa Yolunu Kopyaladığın Oyun Çalışmamış mıydı?

Diskete sığdırmak için oyunun kısa yolunu kopyalayıp kendi bilgisayarında deneyip çalışmadığını gördüğünde neler hissettin?

İnternet Kafeden Evdeki Bilgisayara Resim, Video Taşıdın mı?

İnternetin ocakları söndürebilecek kadar ağır faturalara neden olabildiği yıllarda sadece internet kafelerde kullanılabilen internet sayesinde kısacık videolar ya da resimler indirip, evdeki bilgisayarında arşiv yapmaya çalıştıysan sen de bizdensin.

Disket İçinden Çıkan Filmle Güneş Tutulmasını İzledin mi?

Belki de artık disketlerin bir kenara atılmaya başladığı yıllardı ama hala en zor zamanlarda yardıma koştular. Güneş tutulması için belki sen de eski disketlerini parçalamışsındır.

Pasajlarda Oyun Yüklettin mi?

Disket başına para verip, bir oyunu 5-6 diskete böldürüp yükletmişsen, sen de en az orta yaşa merdiven dayamışsın.

Ödevlerini Disketle Teslim Ettin mi?

Teknolojik gelişme olarak ödevlerin diskete atılması ile büyük bir atılım yapıldığı sanılan yıllarda, ödevlerini diskete kaydederek verdin mi hiç?

Ya bozulursa diye 3 diskete de aynı ödevi yükleyip öğretmene veren sınıf başkanı Merve, senin de keyfini kaçırdı mı? Ya benimki çalışmazsa diye… (zaten sürekli bozulurlar.)

Şeffaf Diskleri Görünce Teknoloji Ne Kadar İlerledi Diye Düşündün mü?

Teknolojinin gelip gelebileceği son nokta olarak şeffaf diskleri düşündüysen, yalnız değilsin, utanma.

O Sesi Hatırladın mı?

Disketi yuvasına takınca çıkan ses hala kulaklarında mı? Artık sırf nostalji olsun diye yüzlerce sürücü ile müzik yapılıyor.

Üzüldüyseniz, yaşlandım diye iç geçirdiyseniz çok dert etmeyin. Çok fazla zaman geçmedi aslında, teknoloji çok hızlı sadece.

 

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok...

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,789BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...