Ana Sayfa HAYAT Geleneksel Ağda Neden Daha İyidir?

Geleneksel Ağda Neden Daha İyidir?

Özellikle hassas cilde sahip olan kişiler, vücudunda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak isterken farklı sorunlarla karşı karışaya kalır. Egzama, tıraş bıcağı alerjisi ve tüy dökücü kremlerin oluşturduğu sorunlar. yapılan çalışmalara göre, istenmeyen tüyleri yok etmek isterken cildinde farklı sorunlarla karşılaşan kişiler için en uygun yöntem geleneksel ağdadır. Bu yazımızda geleneksel ağdanın neden en iyi olduğunu açıklayacağız.

 

  1. Cildiniz için iyidir.

 

Şeker, limon suyu ve su: Hazırlanan geleneksel ağda dışında tüm tüy dökücüler sentetik ve kimyasal maddeler içerir. Oysa şeker, limonsuyu ve su ile hazırlanan ağda tamamen doğaldır. Doğal alması sebebiyle tüm cilt tipleri için uygulanabilir bir yöntemdir.

 

  1. Daha hijyeniktir

 

Geleneksel ağda müyteri başına bir top olarak kullanılır. Bunun için bu ağdanın bir başka biriyle temas etmesi veya bir başka kişinin cilt rahatsızlıklarını taşıması mümkün değildir.

 

Geleneksel ağda tüylerin çıkış yönünde uygulanır ve ters yöne hareket ettirilerek tüylerin köklü bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Bu yöntem ile aynı yere bir kez daha ağda sürülmesi halinde açık gözeneklerden içeriye herhangi bir cilt rahatsızlığı nüfuz edemez.

 

  1. Döküntü ve kızarıklık ihtimali azdır

 

Tamamen doğal formülü sebebiyle cilt üzerinde döküntü veya kızarıklık daha az yapar. Çünkü içinde hiçbir kimyasal veya sentetik madde barındırmaz.

 

Aslında ağda, cilt üzerinde peeling etkisi de yapar. Cilt üzerinde bulunan ölü deriler, ağda sırasında tüylerle birlikte ciltten ayrılır.

 

  1. Kalıntı bırakmaz

 

Ağda yaptırdıktan sonra kalan küçük parçaları çıkarmak hayli zaman alır. Ancak doğal ağda ile tüylerinizi aldıktan sonra kalan parçaları çıkarmak çok kolaydır. Şekerden oluştuğu için su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Az bir su ve havlu ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

 

  1. Tüyleriniz daha uzun sürede çıkar

 

Tüy alma yöntemlerinin büyük bölümü tüyleri yüzeyden alırken, geleneksel ağda tüyleri kökünden folikülleri çeker. Bu da tüylerin çok daha geç uzamasına neden olur. Geleneksel ağdanın faydası sadece bu değildir. Tüyleri kökünden geçerek foliküllerine zarar verdiği için bir süre sonra tüyler daha ince ve cansız olarak çıkmaya başlar.

 

Ayrıca geleneksel ağda kısa tüyleri de çekebilir. Bundan dolayı tüylerinizi uzatmak zorunda kalmazsınız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Mikropları Öldürmek İçin Su Ne Kadar Sıcak Olmalı?

100 derecede bir dakika boyunca su kaynatmak sudaki mikropları ve patojenleri öldürür, ancak sıcak...

Araba Farları Nasıl Temizlenir?

Plastik oksidasyona ve kir ve toz birikimine duyarlı olduğu için farlar bulanıklaşabilir. Bunları temizlemek...

Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma

Malzemeye özgü yöntemleri kullanarak koli bandı kalıntısını çıkarabilirsiniz. Temizlemeniz gereken malzeme türüne bağlı olarak...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mikropları Öldürmek İçin Su Ne Kadar Sıcak Olmalı?

100 derecede bir dakika boyunca su kaynatmak sudaki mikropları ve patojenleri öldürür, ancak sıcak suyla yıkamak ciddi yanıklara neden olabileceğinden cilt için güvenli değildir....

Araba Farları Nasıl Temizlenir?

Plastik oksidasyona ve kir ve toz birikimine duyarlı olduğu için farlar bulanıklaşabilir. Bunları temizlemek için en iyi yöntemlerden biri ecza dolabınızda bulunan bir şeyi...

Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma

Malzemeye özgü yöntemleri kullanarak koli bandı kalıntısını çıkarabilirsiniz. Temizlemeniz gereken malzeme türüne bağlı olarak yöntemi değiştirmek gerekir.Yapışkan kalıntı bir tutkaldan gelir, böylece ısıyla yumuşatabilir...

Cep Telefonunu Temizlemek İçin Dezenfektan Sprey

Cep telefonu artık ayrılmaz bir parçamız. Sürekli elimizde, masaların üzerinde ya da çantamızdalar. Böyle olunca da çok fazla bakteri barındırırlar. Covid 19 sebebiyle cep...