Ana Sayfa HAYAT PRATİK Takım Elbiseler Nasıl Buruşmadan Katlanır?

Takım Elbiseler Nasıl Buruşmadan Katlanır?

Sık sık iş amacıyla seyahate çıkmak durumunda kalan kişilerin belki de en büyük sorunlarından birisi de giderken yanlarına aldıkları takım elbiselerin bavuldan çıktıkları anda kırış kırış bir görüntü almasıdır. Ütü yapılması da oldukça güç olan takım elbiseler konusunda kırışmamaları adına uygulanabilecek bazı teknikler bulunmaktadır. İş seyahatine çıkan ve buruşuk takım elbise problemleri ile uğraşmak istemeyen kişiler bu teknikleri dikkate alarak seyahatlerini bir işkenceye dönüşmekten kurtarabilmektedirler. Doğal formları bozulmadan bir yerden başka bir yere götürülen ya da sadece dolaplarda bekletilen takım elbiseler bu sayede çok daha uzun ömürlü olabilmekte ve sahiplerinin işini uzun yıllar boyunca görebilmektedir.

Omuzlardan Sıkıştırma Tekniği ile Takım Elbiseleri Katlama Yöntemi

Sık sık seyahate çıkan ve bu yüzden de yanına aldığı takım elbiselerini her daim katlamak zorunda olan kişilerin iyi bildiği tekniklerden birisi olan omuzlardan sıkıştırma tekniği ile takım elbise katlama yöntemini dileyen herkes kolaylıkla uygulayabilmektedir. Bu uygulamada ceket öncelikle yaka merkezinden tutulmalıdır. Astarı dış kısımda kalacak şekilde omuz bölümlerinden birleştirildikten sonra ise bel hizasına kadar nizami bir şekilde katlanmalıdır. Omuzlardan sıkıştırma tekniği çok yaygın olarak kullanılan bir buruşma önleme yöntemi olsa da yine de bir miktar kırışıklık ve katlama izlerine sebebiyet verebilmektedir.

Gömlek Stili Tekniği ile Takım Elbiseleri Katlama Yöntemi

Birçok kişinin evinde uyguladığı tekniklerden birisi de gömlek stili ile takım elbiseleri katlama yöntemidir. Özellikle takım elbiselerin ceket parçaları ile problem yaşayanların başvurabileceği bu teknikte işin püf noktası takım elbiseleri adeta bir gömleği katlar gibi katlamaktır. Kare şekline getirilmesi amacı ile katlanan takım elbiseler en çok da kısa sürecek olan iş seyahatlerinde kullanılabilmektedir.

Rulo Tekniği ile Takım Elbiseleri Katlama Yöntemi

Yine kişiler arasında oldukça popüler olan ve takım elbiselerin buruşmasını önleyen başka bir katlama yöntemi de rulo tekniği kullanılarak takım elbiseleri katlama yöntemidir. Özenle ve dikkatle yapıldığı zaman en az seviyede kırışıklık ile en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan rulo tekniğinde katlama sonrası buruşukluk ve kat izleri neredeyse sıfıra yakın olmaktadır. Rulo tekniği ile takım elbiseler katlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise düzgün bir şekilde rulo yapabilmekten ileri gelmektedir. Rulo tekniğinin uygulaması için ceketler iki kol kısmından tutulduktan sonra omuz bölgelerinden üst üste gelecek ve içli dışlı duracak şekilde birleştirilmelidir. Bu uygulama ile dikdörtgen haline gelen ceket daha sonra sıkı bir şekilde yuvarlanarak rulo haline getirilmelidir.

Klasik Teknik ile Takım Elbiseleri Katlama Yöntemi

Bu katlama yönteminde öncelikle ceketin ön tarafı yere bakmalı ve bu şekilde düz bir zemine serilmelidir. Daha sonra ceketin düğmeleri sıkı bir şekilde kapatılmalıdır. Üçte biri hizalanan ceket arka doğru katlanarak bir yandan da oluşan ufak kırışıklıklar giderilmeli ve ceketin düzgün bir şekle geldiğinden emin olunmalıdır. Alt kısımda kalan kol, dikiş bölgesinden hiza alınarak dış çizgiye doğru katlanmalıdır. Aynı işlem ceketin diğer kolu için de tekrarlanmalıdır. Diğer bir tarafta duran pantolon alınarak dörde katlanmalı ve ceketin üst kısmına konulmalıdır. Burada püf nokta pantolonun ceketin üstünde durmasını sağlamaktır. Bu sayede ceketin buruşması da engellenebilmektedir. Sonrasında ise ceketin özellikle alt kısmında kalmış olan fazlalıkları da katlanarak pantolonun üstüne doğru atılmalıdır.

Takım Elbiselerin Pantolonları Konusunda Ne Gibi Buruşukluk Giderici Çözümler Bulunmaktadır?

Takım elbiselerin pantolonları için ceketin iç katına ortadan ikiye katlanan pantolonun düzgün bir şekilde konulması yeterli olmaktadır. Ceketin de yapacağı baskı ile takım elbisenin pantolonu ilk konulduğu andaki gibi düzgün kalabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun...

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler. Giyeceklerin ilk alındığı günkü gibi yeni görünmesi herkesin dileğidir....

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun altına koymak ve kutu makinesinin geri kalanını yapmasına izin verme...

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler. Giyeceklerin ilk alındığı günkü gibi yeni görünmesi herkesin dileğidir. Hiç kimse solgun ve eski görünümlü kıyafetlerle gezmek istemez. Peki,...

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun ötesinde herhangi bir şey öneriyor mu? Bazıları daha az sodyum...

Elektrik Gidince Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulması Nasıl Engellenir?

Elektrik Gidince Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulması Nasıl Engellenir? Elektrikler kesilince pek çok kişi ufak da olsa bir telaş duyar. Bunun sebebi günlük hayatta kullandığınız ve...