Ana Sayfa SAĞLIK Bu Kış Kerevizi Evinizinden Eksik Etmeyin

Bu Kış Kerevizi Evinizinden Eksik Etmeyin

Kereviz kalori açısından düşük, A, B, C ve K vitaminleri açısından çok zengin bir sebze olarak dünya mutfaklarında yerini almıştır. Ayrıca folat, potasyum ve antioksidan açısından da mükemmel bir kaynaktır.

 

Kerevizin sğlık faydaları

 

  1. Kanseri Önler

 

Kereviz anti-kanser bileşiklerinden oluşur. Kerevizin içinde kanser hücrelerinin artmasını engelleyen fenolik asitler, acetylenics ve kumarinler bulunmaktadır. Kanser hücrelerinin büyümesi kerevizdeki asetilenikler tarafından durdurulur.Bu nedenle, kereviz iyi bir anti-kanser olarak görev yapar.

 

  1. Kilo Kaybına yardımcı olur

 

Kereviz sizi uzun süre için doygun hissettirecektir. Kalorisi düşüktür ancak içinde çözünmez lif yüksek miktarda bulunmaktadır. Böylece sizin iştahınızı azaltır. Daha iyi sonuç almak için kereviz suyunu bir kaşık bal ile karışıp için.

 

  1. Astımda Faydalı

 

Kereviz anti-inflamatuar özellikleri ve C vitamini sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirir ve astım tedavisine yardımcı olur.

 

  1. Sinir Sistemi yatıştırır

 

Kereviz sinir sistemini sakinleştiren bitki hormonlarından oluşur. (Genellikle uyku bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır) Magnezyum ve içindeki organik alkali mevcut stres ve anksiyete ile mücadelede yardımcı olur.

 

  1. Mükemmel bir idrar Söktürücüdür

 

Kereviz suyundaki sodyum ve potasyum varlığı, vücut sıvılarını düzenlemeye yardımcı olur. İdrar üretimini uyaran büyük bir diüretik yapar. Aşırı vücut sıvısından kurtulmak için her gün kereviz suyu tüketilmesi önerilir.

 

  1. Safra kesesi ve böbrek taşlarını yok eder

Büyük bir idrar söktürücü olan kereviz vücuttaki tüm fazla sıvıyı attırır. Safra kesesi ve böbrekte taş oluşumunu ortadan kaldırır.

 

  1. Kabızlık ve Hazımsızlık

 

Kereviz, doğal bir müshildir. Dışkının yumuşak olmasını sağlar. Kereviz etkili bir hazımsızlık ilacıdır. Mide ülserini önler ve bağırsak hareketini artırır. Düzenli olarak bir fincan kereviz suyu içmek hazımsızlık sorunlarını çözecektir.

 

  1. Ağız Kokusunu giderir

Diş boşluklarının iyi fırçalanmaması sebebiyle nefesinizin kötü kokmasını kereviz önler. Ağzınıza bir parça kereviz atmanız halinde tüm bakteriler kereviz tarafından yok edilecektir.

 

  1. Menopoz Belirtilerini azaltır

 

Kereviz sıcak basması, anksiyete ve gece terlemeleri gibi menopoz belirtileri hafifletmeye yardımcı olur. Etkili olması için günlük olarak kereviz suyu için.

 

10.Mantar Enfeksiyonların Tedavisi

 

Kereviz güçlü mantar ilaçları gibi antibakteriyel özellikler içerdiğinden çok faydalı olmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Tahin Yemeniz İçin 10 Neden

Tahinin faydaları sizi şaşırtmaya yetecek kadar çok. En çok tüketilen geleneksel lezzetlerden tahini bir...

Glokom (Göz Tansiyonu) Belirtileri

Glokom dünyada geri dönüşümsüz körlüğün en yaygın nedenlerinden biridir. Gözdeki sıvı tahliye edilemediğinde ve...

Bağırsakları Temizlemenin En Basit Yolu

Bağırsaklar ikinci beyin olarak adlandırılır ve sindirim sisteminin bozulması sadece bağırsakları değil, genel sağlığı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mikrofiber Yüz Bezleri Nasıl Kullanılır?

Mikrofiber yüz bezleri oldukça popülerdir ve yüzdeki kiri ve kiri temizlemek için kullanılır. Bez, kimyasal kullanılmadan kiri, ölü deriyi ve yağı emer. Mikrofiber bezler...

Evinizi Nemlendirmeniz İçin 7 Neden

Rutubet ve küf olmaması için evimizin havasının kuru olması gerektiğini düşünüyoruz. Böylece nemin bizim ve eşyalarımız üzerindeki zararlarını en aza indirebileceğimizi sanıyoruz. Oysa uzmanlar...

Tahin Yemeniz İçin 10 Neden

Tahinin faydaları sizi şaşırtmaya yetecek kadar çok. En çok tüketilen geleneksel lezzetlerden tahini bir süper yiyecek olarak tanımlamak yanlış olmazdı. Tahin, susam tohumlarının sırasıyla...

Glokom (Göz Tansiyonu) Belirtileri

Glokom dünyada geri dönüşümsüz körlüğün en yaygın nedenlerinden biridir. Gözdeki sıvı tahliye edilemediğinde ve göz küresinde basınç normalden daha fazla arttığında geri dönüşü olmayan...