Ana SayfaHAYATDerin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde neredeyse her evde bir derin dondurucu bulunmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, yazlıklarda ve hatta en küçük köylerde dahi derin dondurucular hayatı kolaylaştıran özellikleri ile pek çok kişinin tercihlerinden olmaktadır. Derin dondurucular ev tipi denilen modellerde olabilecekleri gibi sanayi tipi derin dondurucular da piyasaya sürülmekte bugün ciddi bir satış potansiyelini elde etmektedir. Düğün ve düğün öncesi çeyizlerin de en önemli parçalarından birisi haline gelen derin donduruculardan almayı planlayan kişilerin doğru derin dondurucu seçimi ile ilgili dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Kişiler bu noktalara özen gösterdikleri takdirde hem kaliteli hem de uzun ömürlü bir derin dondurucuya sahip olabilmektedirler.

Derin Dondurucu Alınırken Sorulması Gereken Sorular Nelerdir?

Son yıllarda derin dondurucular farklı pek çok amaç için yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bir derin dondurucu almadan önce kişilerin kendilerine bazı soruları sormaları gerekmektedir. Bunlara örnek olarak; derin dondurucunun yatay mı yoksa dikey mi olacağı, enerji tüketiminin ne kadar olacağı, hangi markanın derin dondurucusunun alınacağı, derin dondurucuya ayrılan bütçenin miktarı gibi sorular verilebilmektedir. Ayrıca derin dondurucuların haznelerindeki yiyecekleri saklama sürelerinin ne kadar olduğu ve yiyecekleri şoklama özelliğinin olup olmadığı da yine derin dondurucu seçiminden önce kişilerin yanıtlaması gereken sorulardandır.

Derin Dondurucunun Kullanılma Amacı

Derin dondurucu alınırken hangi amaçla kullanılacağına mutlaka karar verilmelidir. Bazı kişiler derin dondurucuları evlerinde ya da işletmelerinde yer alan ve dışarıda kaldığı takdirde çabuk bozulan yiyecekleri saklamak için kullanırken, bazı kişiler de yalnızca ürünlerinin sergilenmesi için derin dondurucu tercih edebilmektedir. Bu da doğrudan alınacak olan derin dondurucunun markasının yanı sıra model ve fiyatını da etkilemektedir.

Derin Dondurucunun Dış Görünümü

Derin dondurucu seçiminde önemli olan bir diğer konu da yatay tipi olan derin donduruculardan mı yoksa dikey konumdaki derin donduruculardan mı tercih edileceğidir. Derin dondurucunun şeklinin belirlenmesi için öncelikle nerede kullanılacağına bakılması gerekmektedir. Ayrıca yatay şekilde bulunan derin dondurucuların dikey olarak duran derin donduruculara göre çok daha kullanışsız olduğunu da söylemekte fayda bulunmaktadır. Bunun sebebi ise; yatay derin dondurucuya yiyecekler üst üste dizildiğinden ötürü alttaki yiyeceklerden birisi lazım olduğu zaman üstte kalan tüm yiyeceklerin kaldırılma zorunluluğu örnek verilebilmektedir. Bu durum meydana geldiğinde ise derin dondurucu hem daha fazla süre açık kalmaktadır hem de daha çok enerji tüketerek sahiplerine daha çok masraf çıkarmaktadır.

Derin Dondurucunun Enerji Tüketimi

Derin dondurucuların en temel niteliği olan çok yüksek seviyede şoklama yapması, dondurucunun harcadığı enerji miktarını da doğrudan arttırmaktadır. Bu yüzden derin dondurucuların harcadığı elektrik diğer beyaz eşya türlerine göre çok daha fazla olmaktadır. Harcanan elektriğin abartılı olmaması adına derin dondurucular kendi içlerinde sınıflandırılmıştır ve A, B, C gibi farklı tanımlamalar ile birbirleri arasında ayrılmaktadır. A sınıfı bir derin dondurucu en az enerji harcayan derin dondurucuya örnek verilebilmektedir. Bu yüzden derin dondurucu seçiminde A, A+ ya da A++ enerji tüketimi özelliği bulunan bir derin dondurucu satın alınmalıdır. Ancak bilinmesi gereken bir nokta vardır ki; derin dondurucuların enerji tasarrufu yapan modellerinin kalitesi arttıkça fiyatları da buna bağlı olarak bir miktar yüksek olmaktadır.

Derin Dondurucuda Kaliteli Marka Seçimi

Ülkemizde pek çok ünlü beyaz eşya markasının ürettiği çeşitli modellerde derin dondurucular bulunmaktadır. Bu markalar arasında Beko, Arçelik, Uğur gibi isimlerin yanı sıra Ariston, Bosch ve Siemens yer almaktadır. Derin dondurucu seçiminde tek bir marka üzerinde kilitlenmek yerine tüm markaların modellerinin incelenmesi ve buna göre bir karar verilmesi daha doğru olmaktadır. Böylece markalar arasında fiyat karşılaştırması yapma ve doğru markayı seçebilme olanağı vardır.

1 Yorum

  1. Derin dondurucu alırken dikkat edilmesi gerekenler kadar kullanırkende dikkat edilmesi gereken şeyler var. mesela derin dondurucuda cam kavanoz saklanmamalı çünkü cam sıcak-soğuktan genleştiği için kırılabilir ve bunu temizlemeye çalışırken kendinize zarar verebilirsiniz. Ben bunu uğur derin dondurucu aldığım zaman deneyimledim 🙂 firmaya sordum onlar da bana bu bilgileri aktardılar. hatta bu bilgiler için düzenli bilgilendirme yapıyorlar sitelerinde. bence en iyi derin dondurucu uğur dan aldığım UED 210 A++ derin dondurucu modeli.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler