Ana Sayfa HAYAT Göz şeklinize göre nasıl kirpik seçmelisiniz?

Göz şeklinize göre nasıl kirpik seçmelisiniz?

Gözlerinizin daha belirgin hale gelmesini istiyorsanız kirpikleriniz çok önemlidir. Tabi herkesin kirpikleri uzun ve dikkat çekici olmayabilir. Bu gibi durumda kirpiklerinizi “takma kirpikler” ile takviye edebilirsiniz. Ancak takma kirpiklerin de göz şeklinize göre nasıl seçmeniz gerektiğini bilmeniz lazım.

İşte uzmanların önerileri

Yuvarlak gözleriniz varsa;

Düz ileriye baktığınızda göz irisinin etrafından beyazlığı görebiliyorsanız o zaman gözleriniz yuvarlak demektir. Yuvarlak gözlerinizi daha dikkat çekici ve belirgin hale getirmek için dış bölümleri daha uzun kirpikler çekmelisiniz. Kedi gözünden hoşlanan hanımlar için idealdir.

İlgili Yazılar

Gözleriniz badem şeklinde ise;
Aynaya baktığınız zaman göz beyazlarını görmüyorsanız o zaman gözleriniz badem şeklindedir. Gözlerinize hareket katmak için orta kısmı biraz daha uzun kirpikler kullanmanız istediğiniz sonucu verecektir.

Gözleriniz birbirine yakın ise;
Gözleriniz birbirine yakın ise özellikle iç kısımlarda uzun kirpiklerin kullanılmasından kaçının. Çünkü bu kirpikler gözlerinizin birbirine yakın olduğunu daha da belirginleştirecektir. Dış bölümleri uzun kirpikleri mutlaka tercih edin.

Gözleriniz birbirinden uzak ise;
Bu göz şekline sahip kişilerin göz kapaklarının orta bölümü uzun kirpikler kullanması gerekir. Bu şekilde göz şekli yuvarlaklaşabilir. Dış bölümleri uzun kirpiklerden uzak durun.

Göz kapaklarınız düşük ise;
Göz kapaklarının düşük olması gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Gözlerin büyük görünmesi için kullanacağınız kirpiklerin orta kısmının uzun olmasına özen gösterin.

 

 

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,856BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...