Ana Sayfa Trendler Ten Renginize Göre Size En Çok Hangi Renkler Yakışıyor?

Ten Renginize Göre Size En Çok Hangi Renkler Yakışıyor?

Bazen bir kıyafeti çok beğenip denediğinizde, üzerinizde askıdaki gibi güzel durmadığını fark edersiniz. Ya da başkasında görüp bayıldığınız ruj rengi, siz sürdüğünüzde gözünüze bambaşka görünür. Çünkü muhtemelen rujun tonu mükemmel görünse de, alt tonu sizin ten renginize uymamış olabilir. Ya da denediğiniz kıyafetin rengi ten renginizle uyuşmayıp sizi yorgun, solgun veya çok kapalı gösterebilir.

Eğer ten renginizi çok iyi tanımıyorsanız, bu gibi sorunlarla çok daha sık karşılaşırsınız. Ancak hiç sevmediğiniz bir renk de olsa, eğer ten renginize uygun bir renkse üzerinizde çok iyi durduğunu görüp fikrinizi de değiştirebilirsiniz. O nedenle bu yazıyı okuduktan sonra çok sevdiğiniz renklerden vazgeçmeniz, ya da aranızın hiç iyi olmadığı renklere gardırobunuzda yer açmanız mümkün. Ten renginizi daha yakından tanımaya hazır mısınız?

İlgili Yazılar

İlk önce teninizin görünen rengini, daha sonra da alt tonunu tanımanız gerekir. Beyaz ten, buğday ten veya esmer ten olarak tanımladığımız ten renkleri aslında sadece yüzeysel olan renkler. Yani ten rengi buğday olan iki kişinin alt tonları farkları olabileceği için aslında kıyafet seçerken çok farklı renkler tercih etmeleri gerekebilir.

Alt tonları şu şekilde sınıflandırabiliriz.

Soğuk Tonlar: Pembe, kırmızı veya mavimsi alt tonlar

Ilık Tonlar: Sarı, şeftali veya altın tonları

Nötr Tonlar: Soğuk veya ılık tonların karışımı

Bu konudaki en büyük yanılgı ise, soluk tenli kişilerin ılık renk tonlarına sahip olamayacağı düşüncesi. Aslında birçok beyaz tenli kişi ılık alt tonlara sahip olabilir ki bu kişilerin en çok bilineni ise Nicole Kidman. Aynı şekilde koyu tenli kişiler de soğuk alt tonlara sahip olabilir. Bu kişilere en güzel örnek de ünlü manken Alek Wek.

Peki siz kendi ten renginizi ve alt tonlarınızı nasıl belirleyeceksiniz?
Damar Renginizi Kontrol Edin

Bileklerinizde görünen damarlarınızın rengini kontrol edin. Maviye mi daha yakın yoksa yeşile mi? Eğer maviye yakın olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen soğuk alt tonlara sahipsiniz. Eğer damarlarınız yeşil gibiyse, alt tonlarınız ılık olabilir. Çünkü damarlar normalde yeşil değildir. Siz yeşil gibi görüyorsanız, bu muhtemelen teninizin sarımsı olmasından kaynaklanıyor.

Altın ve Gümüş Taktiğini Uygulayın

Altını mı kendinize daha çok yakıştırıyorsunuz yoksa gümüşü mü? Dikkat edin, hangisini daha çok seviyorsunuz diye sormuyoruz. Muhtemelen ikisinden biri teninize daha çok yakışıyordur ve bu da teninizin alt tonunu belirlemenize yardımcı olacak. Soğuk tonlara sahip kişilerde gümüş ve platin takılar çok daha güzel durur. Aynı şekilde ılık tonlu kişiler altın takılarla çok daha mükemmel görünür.

Nötr Test Hangi

Nötr tonların size daha çok yakıştığını düşünün. Teniniz, göz renginiz siyah veya beyaz giyindiğinizde de daha belirgin oluyor yoksa kırık beyaz, bej rengi ya da kahve tonlarında mı? Eğer siyah veya beyaz renkler size daha çok yakışıyorsa, soğuk tonlara, diğer durumda ise ılık tonlara sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

Saç ve Göz Renginiz

Doğal saç ve göz renginiz de teninizin alt tonunuzu belirlemede etkilidir. Normalde göz renginiz mavi veya yeşil tonlarındaysa saç renginiz de sarı, kahve ya da mavi, mor ya da küllü alt tonlara sahip siyah olabilir. Aynı şekilde ılık alt tonlara sahip kişiler kahverengi veya ela gözlü kişilerin bakır, siyah ve kızıl saç tonlarına sahiptir. Bu kişilerin alt tonları ise altın, kırmızı, turuncu veya sarı tonlarında olabilir.

Güneşin Etkileri

Güneşlendiğiniz zaman cildiniz ne renk oluyor? İlk olarak bronz veya kahve tonlarında mı yanıyorsunuz, yoksa pembemsi veya kırmızı mı? Eğer ilki sizin için geçerliyse o zaman ılık tonlara sahip olduğunuz düşünülebilir. Ancak ilk yandığınızda teniniz kızarıyorsa o zaman soğuk alt tonlara sahipsiniz demektir.

Ünlüleri Takip Edin

Sizinle aynı alt tonlara sahip ünlüleri bilirseniz, onların ne renkler tercih ettiğinine göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Soğuk alt tonlara sahip ünlülerden bazıları Martha Hunt, Scarlett Johansson, Anne Hathaway, Lucy Liu, Cameron Diaz ve Cara Delevingne. Ilık alt tona sahip ünlüler ise : Jennifer Lopez, Nicole Kidman, Jessica Alba, Rachel Bilson, Jennifer Aniston, Beyoncé, Kim Kardashian.

Size En Çok Hangi Renkler Yakışır?

Teninizin rengine ve alt tonlarına göre giyinirseniz, kesinlikle sevmediğiniz renkler bile üzerinizde daha güzel görünecek. Öyleyse ılık tonlu olduğunuza karar verdiyseniz seçiminizi, sarı, turuncu, kahverengi, hardal rengi, yeşil, bej ya da açık kırmızı tonlardan yana yapabilirsiniz. Eğer soğuk tonlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, pastel tonlar, turkuaz, lila, mavi, yeşil, pembe, mor ya da fuşya tonları sizi daha canlı gösterecektir.

İlgili Makaleler

Modunuzu Ruj Seçimleriniz ile Yansıtın!

Farklı zevklere hitap eden ruj çeşitliliği Watsons farkı ile geliyor. Marka, renk, yoğunluk, kalıcılık...

Saç Modelini Değiştirmeden Önce Kendinize Bu 6 Soruyu Sorun

Saç modelini veya rengini değiştirmek hem arada sırada bizi yoklayıp duran bir dürtü, hem...

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir?

Doğru spor sütyen seçmek, her beden, şekil veya aktivite seviyesine sahip kadınlar için çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,883BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...