Ana SayfaSAĞLIKPapatya Çayı İçmenin Tam Zamanı

Papatya Çayı İçmenin Tam Zamanı

Yeşil veya siyah çaydan farklı olarak, papatya çayı bir çicekten yapılmaktadır. Papatya, çok rahatlatıcı, uyku veren özellikleriyle bilinen bir bitkidir. Bitkide bulunan bir flavonoid olan krysin uyku sorunu gidermede çok önemli rol oynar.

Bu bitki çayı, elma benzeri bir lezzete sahiptir ve ayrıca lezzetli olmasının yanında, bir takım değerli terapötik özelliklere sahiptir. Kumarinler, flavonoidler, terpenoidler ve müsilla gibi biyoaktif bileşenler de dahil olmak üzere 28 terpenoid ve 36 flavonoid bileşiği içeriğinde bulundurur. Bu özellikler bu küçük çiçeğe güçlü şifa verir.

Kuru papatya çiçeği, anti-inflamatuar, antioksidan, antifungal, antispazmodik, anti-ülser ve sıkılaştırıcı iyileşme özellikleri ile bilinir.

İlgili Yazılar

Banyoda: Enflamasyon ve tahriş olmuş ciltler için, ılık banyolar için kuru çiçeğin bir avuç ilave edin. Ekstra fayda sağlamak için 15 damla çay ağacı esans yağı ekleyin.

Gargara: Kurutulmuş çiçeğin ½ gramı üzerine bir fincan kaynar su dökün ve on dakika boyunca demlenmesini sağlayın. Ağız ve boğazdaki iltihaplanmayı azaltmak için gargara olarak kullanın.

Soluma: Üst solunum sistemindeki iltihaplanmayı azaltmak için, kuru çiçeğin ½ gramı üzerine bir fincan kaynar su dökün. Kafanızın üzerine bir havlu koyun ve günde 1-3 kez buharla soluma yapın.

Papatya çayı nasıl harika olur?
Bir fincan çay yapmak için doğru bir yol ve yanlış bir yol var mı? Bazıları, herhangi bir çayın potansiyelinin, ne kadar iyi yapıldığına dayandığını söyler. İşte en iyi papatya çayı yapmak için bir öneri.

Küçük bir tencerenin içine su koyun ve kaynatmaya başlayın.

Soğuk suda papatya çiceklerini (taze veya kuru olabilir) yıkayın.

Su kaynadıktan sonra her bir bardak için suyun içine 2-3 çay kaşığı papatya çiceği koyun.

Suyun rengi değiştiğinde ve çiçeğin kokusunu alabildiğinizde, ocağın altını kapatın.

İsterseniz içerken içine bal da ilave edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler