Ana Sayfa HAYAT Dordurucuları veya Buzluğu Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Dordurucuları veya Buzluğu Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Buzluğunuza daha sonra kullanmak için koyduğunuz yiyecek maddeleri bir bakarsınız ki soğuktan yanmış… Aylarca sakladığınız yiyeceğiniz artık kullanılmaz halde. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için hangi yiyecekleri dondurucuya nasıl koymanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.
Dondurucu yanıklığını önlemek için uygulayabileceğiniz basit adımlar şunlardır:

Doğru kutuları kullanın
Sadece dondurucu için tasarlanmış poşetler veya kaplar dondurucuya girmelidir. Bunlar daha kalın plastik veya camdan yapılmıştır ve yiyeceklerinizin kurumasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Mümkün olduğu kadar havayı alın
Kabınızdaki havayı yiyeceklerinizle sıkıştırmak, derhal dondurucu yanmasına yol açacaktır. Bu sorundan kaçınmak için, yalnızca dolu kapları dondurun (genişleme için 1/2 inçlik üst boşluk bıraktığınızdan emin olun). Ardından, havayı sızdırmaz hale getirmeden önce kapları sıkın.

Çift sarın
Dondurucuda bir süre bekletecek olduğunuz yiyecekleri ikinci bir torbaya koymak iyi fikirdir.

Gıdaları dondurmadan önce soğumalarını bekleyin
Gıdalar iyice soğumadan dondurulursa, buhar buz kristallerine dönüşür. Dondurucudaki diğer gıdaların çözülmesine ve sonra tekrar donmasına neden olur.

Birden fazla gıda dondurmayın
Bunu yapmak, derin dondurucunun sıcaklığını artıracak ve daha önce dondurduğunuz gıdaların çözülmesine neden olacak.

Önce en eski gıdaları kullanın
Her şeyi etiketleyin ve tarih yazın, böylece ne zaman dondurucuya koyduğunuzu bileceksiniz. Önce en eski tarihleri olan paketleri kullanın, böylece dondurucuda harcadığı zamanı en aza indirirsiniz.

Dondurucuyu ihtiyacınızdan fazla açmayın
Sıcaklığı donma sıcaklığında veya altında tutabiliyorsanız, dondurucuda yanma şansı az olacak.

Buzdolabınızın dondurucusu muhtemelen çok açıldığından, yalnızca şu an kullandığınız şeyleri orada saklayın, diğer gıdaları başka bir dondurucuda tutmak daha iyi olacaktır.

Dondurucu sıcaklığını düşürün
Derin dondurucunun 0 ° C veya daha düşük bir sıcaklığa ayarlandığından emin olun, bu nedenle kapıyı açtığınızda daha az bir sıcaklık salınımı olur.

Soğutucunuzu Dolu Tutun
Dondurucunuzu en az% 75 dolu tutmaya çalışın; böylece kapıyı açmanız veya yeni parçalar eklemeniz gerekse bile soğuk kalır. Bu aynı zamanda bir elektrik kesintisi sırasında herşeyin daha uzun süre donuk kalmasını sağlar.

Derin Dondurucunuzu Aşırı doldurmayın
Dondurucunun arkasındaki havalandırma kanallarının tıkalı olmadığından emin olun, böylece soğuk hava düzgün şekilde dolaşır ve tüm gıdalar aynı sıcaklıkta tutulur.

Dondurucunuzu dikkatlice seçin
Buzdolabının dondurucuları ve dikey dondurucular üzerindeki otomatik defrost özelliği biraz tasarruf sağlar ancak aynı zamanda çok fazla dondurucu yanmasına da neden olur. İkinci bir dondurucu satın almayı planlıyorsanız, gıdaları en uzun süre saklayabilmenizi sağlayacak özellikleri gözönüne alın.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Tatile Gitmeden Dondurucuya Bozuk Para Koyun! Neden mi?

Tatile gideceksiniz ya da birkaç günlüğüne evde olmayacaksınız. Evden ayrılmadan dondurucuya bir bozuk para...

Dordurucuları veya Buzluğu Doğru Kullanmanın Püf Noktaları

Buzluğunuza daha sonra kullanmak için koyduğunuz yiyecek maddeleri bir bakarsınız ki soğuktan yanmış... Aylarca...

Buzluktaki Buzların Kokması Nasıl Önlenir?

Yaz, kış herkesin buzluğunda mutlaka buz bulunmaktadır. Zira küçük yaralanmalar, yanıklar da acil yardım ihtiyacı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,344BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...