Ana Sayfa YEMEK Kurutulmuş Ananas Çiçekleri Nasıl Yapılır?

Kurutulmuş Ananas Çiçekleri Nasıl Yapılır?

Bir pasta yapmanın en zor kısmı neresidir biliyor musunuz? Pastanızı hazırladınız, fırından çıkardınız ve soğuttunuz. İşte şimdi en zor kısmı başlıyor. Süslemesi… Pastacılık okullarından en zor işlerden biridir süsleme. Yapay olarak renkli krema ya da şekerlemeyle süslenmekle ilgilenmiyorsanız, o zaman daha zorlayıcıdır.

Kurutulmuş ananas çiçekleri, evde sıcak bir fırın ve birkaç parça ekipman ile kolayca çoğaltılabilen güzel bir süslemedir. Çiçek gibi, kıtır kıtır, tatlı bir ananas yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler
1 büyük ananas

Ekipman
Şef bıçağı
Kağıt havlular
Muffin kalay veya cam

Yapılışı
Fırını kurutmak için ayarlayın: Fırının en alt kısmına bir raf yerleştirin, diğer rafları da çıkarın ve en düşük 100 dereçeye kadar ısıtın. Her biri bir golf topunun büyüklüğüne göre 12 alüminyum folyo topu yapın ve hafifçe yassılaştırın.

Ananasınızı soyun ve ince bir şekilde dilimleyin: Ananası bir tahta üzerine yan yatırın ve üstünü ve altını kesin. Ananas dik ayarlayın. Ananasın etrafında ilerleyerek, şeritler halinde kabuğu kesin.

“Gözleri” çıkarmak için yeterince derin kesin, ancak etin çoğunu mümkün olduğunca kaybetmeyin.

ananas-cicek2

Kağıt havlu üzerinde  dilimleri kurutun: Kağıt havlu üzerinde tek bir tabaka halinde ananas dilimleri yatırın ve ek kağıt havlu ile üzerini kapatarak kurutun.
Ananas dilimlerini kurutma raflarına taşıyın: Ananas dilimlerini 2-3 telli fırın raflarına tek bir kat olarak yerleştirin ve dokunmayın.

Ananası kurutun: Hazırladığınız rafları fırına yerleştirin. Dilimler kuruyana kadar bekleyin. 2-3 saat sonra bile ananas dilimleri hala yumuşak olacaktır.

ananas-cicek3

Çiçekleri şekillendirin : Dilimler hala sıcak olsa da, bir fincan şekli oluşturmak ve tamamen soğutmasını beklemeyin. Çicek şeklini bir fincan veya muffin kabının arkasıyla verebilirsiniz.

Saklama: Ananas çiçekleri çok fazla bırakıldığında yumuşayabilir. Bunun için kullanacağınız gün yapmanız en doğrusudur. 2 gün boyunca hava geçirmez bir kap içinde saklayın.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir....

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin,...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,808BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...