Ana Sayfa KARİYER Tatil Sonrası İşe Dönmenin 6 ipucu

Tatil Sonrası İşe Dönmenin 6 ipucu

Tatilden ofise geliş her zaman acıklı olur. E-posta gelen kutunuzda patlama yaşanmıştır, sonsuz toplantılar, takvimdeki uyarılar gibi birçok şey sizi bekliyor olacaktır. Peki muhteşem bir tatilden sonra işe adapte olabilirsiniz. Tatilden döndüğünüzde ofiste stressiz ilk gün geçirmenin ipuçları:

İşe erken gidin

Çok yorgun değilseniz, kaçırdığınız şeyleri anlamak için bir saat önce çalışmaya başlayın. Muhtemelen dost ve iş arkadaşlarınız içeri girmeden önce biraz sessiz zaman bulacak ve çalışacaksınız. Böylece onlar tatilinizi sormaya başladıklarında siz işinize başlamış olacak ve bunalmayacaksınız.

Bir yapılacaklar listesi hazırlayın

Bir geziden döndüğünüzde yapmanız gereken ilk şeylerden biri günün bir yapılacaklar listesini hazırlamaktır. Muhtemelen yapmanız gereken milyonlarca görevi olacaktır, dolayısıyla bunları not edin ve hangilerine öncelik vermeniz gerektiğini hesaplayın. Her birini kapatıp başladıktan sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

E-postalarınızı yöneltin

Yokluğunuzda yığılmış e-postalar grubuyla baş etmenin zamanı geldi! Onların hepsine birden cevap vermeye çalışmayın, çünkü bu durum ezici olabilir. İhtiyacınız olmayanları silin, gün içinde daha sonra cevap vermeniz gerekenleri işaretleyin ve acil bir yanıt alınması gereken acil e-postalara cevap verin.

Projeleri inceleyin

Siz yokken, ofis muhtemelen durmayıp çalışmalara devam etti. Üzerinde çalıştığınız projelerde nasıl bir gelişme olduğunu kontrol edin. Yokluğunuz birisi sizin yerinize bakıyorsa yaptıklarını gözden geçirin. Gerekirse, geri bildirimde bulunmak için not alın.

Patronunuz ve iş arkadaşlarınızla birlikte kontrol edin

Patronun ve iş arkadaşlarınızın, geri döndüğünüzü bildirmek için bir nezaket kanalıyla kontrol edin. Farkında olmalısınız yeni gelişmeler olup olmadığını kendilerine sorun.

Ağırdan alın

İlk gün düzenli iş görevlerini yerine getirirken kaçırdığınız şeyleri takip ederek harcanmalıdır. İlk gününüzde yeni görevler ve projeler almaktan kaçının.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Ayak Parmaklarınızın Şekline Göre Nasıl Birisiniz?

Yüzü veya avuç içi okuma hareketi antik çağlardan beri popüler olmuştur. Ancak, ayaklarınızın şeklinin...

Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız, bu yazımız sizin için olabilir. Bir akşam yemeğinde, banyoda, çalışma odanızda...

İnsanların Sizden Hoşlanmasını Sağlamak Çok Kolay

İş görüşmesi gibi bazı durumlarda iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukça zor olabilir. Tabii...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon yağı nasıl yapılır? Birçok hastalık için alternatif bir tedavi olarak kullanılabilecek esansiyel yağlar var. Limon yağı, yağlı saçları temizlemek, akneleri iyileştirmek ve baş...

Kalıcı ve Kuru Öksürük İçin 6 Doğal Çözelti

Kalıcı ve kuru öksürük sıkıntı verici olabilir. Sessiz bir ortamda aniden başlayan öksürük sizi olduğu kadar çevredekileri de rahatsız eder.Ev yapımı şuruplar ile kalıcı...

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...