Ana Sayfa HAYAT PRATİK Hamam Böceğinden Doğal Olarak Nasıl Kurtulursunuz?

Hamam Böceğinden Doğal Olarak Nasıl Kurtulursunuz?

Hamam böceklerini toksik kimyasallar olmadan evinizden uzaklaştırma zaman alıcıdır. Bu sevimsiz böcekler evimizin her yerinde özellikle de mutfaklarda çok sık rastlayabiliriz. bu yazımızda kimyasal kullanmadan hamam böceklerinden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

1. Temizleyin, temizleyin ve tekrar temizleyin

Evinizdeki bir çok zararlı gibi, hamam böceklerinden kurtulmak için temizlik şart. Çünkü hamam böcekleri mutfak tezgahların ve özellikle yağlı ortamları sever. Bunun için mutfağınızda hiçbir yiyecek kalıntısının kalmadığından emin olun. Asla kirli bulaşıkları sabaha bırakmayın.

2. Çatlakları ve delikleri kapatın

Kilerinizde, tezgahınızda veya duvam ile süpürgelik arasındaki en küçük deliği bile kapatın. Bu böceklerin en küçük delikten hatta çatlaktan bile geçebildiğini unutmayın.

3. Lavabonuz su kaçırmasın

Lavabonucun kesinlikle su sızdırmadığından emin olun. Hamam böcekleri aç kalabilir ama sadece bir gün yaşayabilir. Onların su ihtiyaçlarını karşılayabileceği her şey hayatta kalmalarını sağlar. Eğer hamam böcekleriyle mücadele ediyorsanız, mutfağınızda altında su bulunan çicek bile yetiştirmeyin.

İlgili Yazılar

4. Doğal hamam böceği yeminizi yapın

Üç parça borik asite bir porsiyon toz şeker karıştırın. Borik asit onları öldürürken şeker hamurları besler. Borik asit insanlara ya da evcil hayvanlara toksik olmamasına karşın rahatsız edici olabilir, bu nedenle çocuklarınızdan ve evcil hayvanlarınızdan uzak tutun. Buzdolabının altına, arkasına, ocak ve bulaşık makinesinin altına, lavabonun altında serpin ve dolapların ve kilerin kenarlarını serpin.

5. Uzmanlardan yardım alın

Hamam böceğinden doğal olarak kurtulmak istiyorsanız ve büyük bir istila varsa, doğal haşere kontrol şirketiyle iletişime geçmeyi deneyin . Zararlı kontrol şirketi evin duvarlarında diyatomlu toprak adı verilen bir madde kullanıyor. Diyatomlu toprak doğal bir haşere kovucudur.

6. Evinizi serin tutun

Hamam böcekleri sıcak havayı sever. Bunun için evinizi mümkün olduğunca serin tutun. Evinizde yerden ısıtma kullanmayın. En azından yerlerin serin kalmasını sağlayabilirsiniz.

7. Onları öldürün

Hamam böceği gördüğünüz zaman öldürmek istersiniz. Kimyasal sprey kullanmak istemiyorsanız o zaman su ve sabun birleştirin ve bir sprey şişesinin içine doldurun. Bu karışı hamamböceğinin üzerine sıkın. Hamam böceği cildinden nefes aldığı için sabun köpüğü onun boğulmasına neden olacaktır.

İlgili Makaleler

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sıkı Çorap Nasıl Gevşetilir?

Sıkı çorap mükemmel bir günü mahvedebilir. Baldırın etrafında girintiler oluşturabilir ve dolaşımı daraltabilir, bu...

Nevresim Daima Ters Olarak Yıkamalı

Nevresim daima ters olarak yıkamalı. Kot ya da kazakları terslerini çevirerek yıkarız. Bu şekilde,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,853BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...