Ana SayfaSAĞLIKEn İyi Probiyotik Kaynaklarını Biliyor Musunuz?

En İyi Probiyotik Kaynaklarını Biliyor Musunuz?

Kombu Çayı, kimchi ve kefir gibi fermente gıdalarda bulunan probiyotiklerin aksine, prebiyotikler bazı sebzelerde, bazı tahıllarda ve hatta ham balda bulunur.

Doğal probiyotiklerin en iyi kaynakları şunları içerir:

Çiğ sarımsak
Çiğ veya pişmiş soğan
Ham Patates
Ham kuşkonmaz
Ham karahindiba kökü
Akasya sakızı
Olgunlaşmamış muzlar
Ham hindibakökü
Ham bal

Daha fazla probiyotik yemek için ipuçları:
Diyetinizde daha fazla probiyotik almak için hangi gıdaları yemeniz gerektiğini anlamanız sizin için iyi ve yararlı olabilir, fakat belki de bunu pratik olarak nasıl yapacağınız konusunda şaşkına dönüyorsunuzdur. İşte bazı ipuçları:

Yemeklere soğan ekleme – Soğan, çiğ veya pişmiş, önemli miktarda probiyotik fayda sağlar. Soğan lezizdir ve bağışıklık artırıcı antioksidanlar ile yüklüdür. Onları çorba, güveç, salatalar veya ızgara yemeklere ekleyin.

Muzlu içecekler – Probiyotik bir patlama için smoothieslere olgunlaşmamış muz ekleyin. En iyi muzlar, hafif yeşil olanlardır.

Çiğ sarımsak – Çiğ sarımsak sadece büyük bir probiyotik kaynağı değil, aynı zamanda güçlü bir antifungal ajandır ve antiviral, antibiyotik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Salatalara, çorbalara veya dipslere küçük bir çiğ sarımsak ekleyin.

Fermente kuşkonmaz – Birçok kişi çiğ kuşkonmaz hayranları değilken fermente kuşkonmaz lezzetli ve besleyici olur. Lezzetli fermente sebze salatası yapmak için diğer sebzelere kuşkonmaz ekleyin.

Enginar Tozu- Enginar tozunu ya da dipslere ilave edebilirsiniz.

Takviyeler – Piyasada sağlıklı bir probiyotik dozunu sunan bir takım takviyeler var.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler