Ana Sayfa YEMEK Kolajen ile Aktif Kömürlü Limonata Tarifi

Kolajen ile Aktif Kömürlü Limonata Tarifi

0
259

Son zamanlarda herkes detoks içeceği olarak farklı şeyleri karıştararak içiyor. Bu sıcak havalarda limonatanıza biraz olajen ve aktif kömür karıştararak yararlı ve buz gibi bir içecek hazırlamayı istedik. Akif kömürü buzun içine ilave tettik, kolajeni de toz olarak kullanarak eklemlerin ve cildin esnek olmasına yardımcı olmak istedik. Yaşla birlikte kolajen vücudumuza azalıyor ve bundan dolayı esnekliğimizi kaybediyoruz.

Aktif kömürün detoksifikasyon etkileri oldukça güçlüdür. Aktif kömür vücudumuzdaki tüm toksinleri ve kimyasalları çeker. Tabi kontrollü bir şekilde tüketilmesi gerekir. Aksi halde zararları da olabilir.

Malzemeler

Aktif kömür buz küpleri için
4 yemek kaşığı aktif kömür tozu
2 su bardağı su

Kolajen limonata için
5 yemek kaşığı Kolajen Tozu
1 su bardağı bal
1 su bardağı sıcak su
6 bardak soğuk su
2 bardak taze limon suyu
2 ila 3 limon dilimlenmiş

Yapılışı
Önce aktif kömür buz küplerini yapın. Kömür tozunu büyük bir kapa eklemek için kömür kapsüllerini makasla keserek kırın. Suyu ekleyin. İyice karıştırın sonra sıvıyı buz kalıplarının içine dökün. 8 saat boyunca veya bir gecede dondurun.

Kolajen limonata yapımı
Büyük sürahide bal, kollajen tozu ve sıcak su ekleyin; Bal eriyene kadar karıştırın. Limon suyu ve soğuk su ekleyin; Iyice karışana kadar karıştırın. Bir cam sürehiyi aktif kömür buz küpleriyle doldurun ve buzun üzerine limonata dökün. Limon dilimi ile süsleyin.

İlgili Yazılar