Ana Sayfa GÜZELLİK Hindistan Cevizi Yağı Hangi Saçlara ve Nasıl Uygulanmalı?

Hindistan Cevizi Yağı Hangi Saçlara ve Nasıl Uygulanmalı?

Saç bakım tariflerinin hemen hepsinde hindistan cevizi yağı bulunur. Evet hindistan cevizi yağı saçlar için çok faydalıdır. Ancak diğer kullanılan ürünler ve uygulanan miktar da bir o kadar önem taşır. Ve her saça hindistan cevizi yağı uygulaması yapılmaz. Saçınız için hindistan cevizi yağını nasıl kullanacağınızı bu yazımızda ele aldık.

Hangi Saçlara Uygulanamaz
Tipik olarak, ince ila orta parlak saçlı olanlar, hindistancevizi yağından iyi sonuçlar alacaklar ve daha güçlü, daha parlak ve daha hacimli saçlara sahip olacaklar. Kalın ya da kuru saçlı olanlar düşük protein ile hiç mücadele edemezler ve hindistan cevizi yağı daha kırılgan saçlara ve saç dökülmesine neden olabilir. Bu kişiler argan yağı gibi diğer yağ türlerinden daha fazla fayda sağlayabilirler.

Hindistancevizi yağı alerjisi veya tepkisi olan herkes, saç türü ne olursa olsun bu ürünleri saçlarında kullanmamalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılmalı?
Herşeyde olduğu gibi azı karar, çoğu zarardır. Hindistan cevizi yağı, saçları kaplamak ya da dalgalanmayı azaltmak için az miktarda kullanıldığında en yararı sağlar. En iyi sonucu almak için, elleriniz arasına az miktarda hindistancevizi yağı sürünüz ve ardından saçlarınızı hafifçe ovun. Bu, saç dökülmesini önler ve enegatif etkileri olmadan saçları parlaklaştırır.

Diğer Bileşenler Çok Önemlidir

Hindistan cevizi yağı, sıklıkla besleyici saç yağları, saç maskeleri ve saç ürünleri tariflerine dahildir ve bu kullanımların mutlaka zararlı olabileceği düşünülmemelidir. Diğer yağlar ve bileşenlerle kombine edildiğinde, yalnızca daha az hindistancevizi yağı saçla temasa girmekle kalmaz, aynı zamanda yağ asitlerinin kombinasyonları tamamen farklı etkilere sahip olabilir.

Diğer Saç Ürünlerine Bağlıdır

Hindistan cevizi yağı doğal veya ev yapımı saç ürünlerini kullananlar için kullanmak için en iyi seçenek olmayabilir. Ev yapımı saç ürünleri birçok ticari şampuanın ve ürünlerin yaptığı kimyasal deterjanları ve yüzey aktif maddeleri içermezler; bu da aşırı yağları saçtan, büyük miktarlarda uzaklaştırmaz. Tabi doğal ürünler saça zarar vermediği için hindistan cevizi yağı kullanmak doğru değildir.

Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan cevizi yağının saç tipleri için faydalı olabileceğini düşünenler, kullandıklarından yararlanabilir, ancak saç için hindistancevizi yağı kullanırken bazı en iyi uygulamalar vardır:

Kafa derisini kullanmaktan kaçının : Hindistan cevizi yağı mantar bileşenlerine sahip kepeğe karşı mücadele edenler için yararlı gibi görünse de, diğerleri hindistan cevizi yağı doğrudan kafa derisi üzerinde kullanıldığında olumsuz etkiler görebilirler. Hindistan cevizi yağı gözenekleri tıkayabilir ve bazı saç derisi türlerinde tahrişe neden olabilir.

Küçük miktarlarla başlayın : Daha fazlası daha iyi değildir. Özellikle saçlarınızın hindistancevizi yağını nasıl işlediğini bilene kadar, küçük bir miktar kullanın ve saçların nasıl tepki verdiğini görün.

Diğer malzemeleri ekleyin : Diğer yağları eklemek, hindistancevizi yağının saçları nasıl etkilediğini değiştirebilir. Derin bir muamele olarak, hindistan cevizi yagini bal ve yogurt ile harmanlayın.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın. Sofralarımızdaki "superfoods" olarak yer alan avokado...

DIY Nemlendirici Yüz Serumu

Nemlendirici Yüz Serumu. Az miktarda yağla cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yüzünüz yumuşak ve canlanacak asla yağlı...

Yanaklarınızın Dolgun ve Gergin Görünmesi İçin

Yanakların sizin görünümüz açısından büyük önemi vardır. Dolgun yanaklar ve çıkık elmacık kemikleri kişileri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gül Suyunun Farklı Kullanım Alanları

Gül suyunu sağlık ve güzellik için, hatta mutfakta bile kullanabileceği çeşitli yöntemleri biliyor musunuz? Güzel kokulu, antibakteriyel, antienflamatuar ve yenilebilir gül suyu, elinizde olması...

Kestanenin Kabuğunu Atmayın!

Kestane soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan en lezzetli ve sağlıklı yiyeceklerden biridir. Kestaneyi yedikten sonra kabuğunu da değerlendirebileceğinizi biliyor muydunuz?Kestane, lif içeriği sayesinde oldukça...

Plastik Gözlük Camı Nasıl Parlatılır?

Plastik gözlük camı günlük kullanım ve yıpranma ile kolayca çizilebilir. Parlatmak, çizikleri daha az fark edilir hale getirecek ve yeni çiziklerin oluşmasını önleyecektir. Küçük...

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir?

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir? Kek, hemen hemen her evde pişen bir yiyecektir. Yemek tariflerini inceleyerek, market alışverişi yaparak kek pişirmek için saatlerinizi geçirdiniz....