Ana Sayfa HAYAT Blender ile Havuç Suyu Nasıl Yapılır?

Blender ile Havuç Suyu Nasıl Yapılır?

Havucun faydaları uzun zamandan bu yana bilinmektedir. Beta-karotenin, göz ve cilt sağlığını desteklediği, bağışıklığı arttrdığı ve kalp rahatsızlığı ile kanser gibi birçok hastalığın temel nedeni olduğu bilinen serbest radikallerin zararıyla mücadele ettiği araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.

Sadece bir fincanda önerilen değerin % 428’i ile A vitamini söz konusu olduğunda en yüksek oranlarda sıralanan sebzelerden biridir; aynı zamanda, kalsiyum gibi mineraller ile birlikte C, D, E ve K vitaminlerinin iyi bir miktarını sağlarlar. Potasyum ve magnezyumun yanı sıra yüksek oranda lif içermektedir. Vücudunuzun her bir parçasını gerçekten destekleyebilirler.

Havuç tüketmek size zor geliyorsa havuç suyu içebilirsiniz. Havucun suyunu çıkarmak için meyve sıkacağınızın olması gerekmiyor. Blender ile de yapabilirsiniz.

Bu basit adımları izleyerek kendi havuç suyunuzu yapabilirsiniz

İlk olarak 2 kilo havuçu soğuk suda sebze fırçasıyla fırçalayarak yıkayın. Sonunu kesmek için bir bıçak kullanın. Mümkün olursa her zaman organik havuç kullanın, ancak bu bir seçenek değilse, mümkün olduğunca çok sayıda pestisidi ortadan kaldırmak için onları soyduğunuzdan emin olun. Organik havuç pestisit içermez; bu da soyulmadan kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ekipmanınıza zarar vermeyi istemediğinizden, yüksek kaliteli bir yiyecek işlemcisi veya blenderiniz olsa bile, havuçları atmadan önce daha kolay yönetilebilir olması için küçük parçalara ayırın. 1-2 santim büyüklüğünde olsunlar.
Havuçlarınızı yiyecek işlemcisine veya blender’inize yerleştirin ve püre haline gelene kadar çalıştırın. Gerekirse, onları parçalamasına yardımcı olması için az miktarda su ekleyin. Böylece blender çok daha rahat çalışacaktır.

Saf suda karıştırılarak havuçların inceltilmesi daha iyi bir tat ve daha fazla meyve suyu alınmasını sağlar. Bunu yapmak için iki bardak su kaynatın ve havuç püresi ile suyunu büyük bir cam kabın içine koyarak yapın. Suyun eşit dağılmış olduğundan emin olmak için iyice karıştırın.

Çaydaki gibi, havuç püresinin sıcak suda demlenmesine uzun süra izin verin. Ne kadar demlenirse tadı o kadar güzel olur.

Genellikle, 15-30 dakika demleme mükemmeldir.

Bir kağıt süzgeç kullanarak havuç suyunuzu süzün. Kağıt süzgeçi elinizle de iyice sıkın.

Bekletmeden havuç suyunu servis yapın.

İlgili Yazılar

İlgili Makaleler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan...

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem. Uykuya dalmakta zorlanıyor, saatlerce uyumak için uğraşıyor musunuz?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...