Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Yüz Maskesi Kullanırken Sık Yapılan 7 Hata

Yüz Maskesi Kullanırken Sık Yapılan 7 Hata

0
700

Yüzünüze sürekli maske yapan biriyseniz sık sık aynı hataları tekrarlıyor olabilirsiniz. Aslında hata olarak değerlendirmek doğru olmayabilir, bazı şeyleri doğru yapmıyor olabilirsiniz. Cildinizin daha sağlık olması ve iyi görünmesi için maske yapıyorsanız bazı noktalara dikkat edin. Böylece cildinize maske yaparken zarar vermemiş olursunuz.

Hata1: Cildinizi temizleyin
Hazırlık anahtardır. En sevdiğiniz maskeyi araştırmayı düşünmeden önce, temiz bir tuval oluşturmak için cildinizden bütün makyajı iyice temizlediğinizde emin olun. Zamanınızı, enerjinizi ve paranızı maske için harcıyorsanız öncesinde yüzünüz hazır olmalı. (Cildinizi yenileyecek 5 maske tarifi)

Hata2: Çok Fazla ve Çeşit Maske Yapmayın
daha fazla maske yapmanın cilde daha iyi geleceği düşünülür. Bu felsefe kesinlikle maskeleme için geçerli değildir, çünkü cilde yeterince dinlenmeden çok fazla maske kullanılması tahrişe neden olabilir. sürekli fazla sayıda maske yapmak deriyi hassaslaştırır.

Hata3: Maskeyi Parmakla Uygulamayın
Maskeyi uygularken ellerinizi kullanıyorsanız bir düşünün. Uygulamayı yapmadan önce ellerinizi yıkadınız mı? Çoğunlukla göz ardı edilen nokta bu. Ellerinizle maskeyi sürerken, ellerinizde bulunan bakteriler yüzünüze, sivilcelerinize, tıkanık gözeneklere ulaştırıyorsunuz. Maske yaparken mümkün olduğu kadar temizlik koşullarına dikkat edilmesi gerekir. (Her cilt tipi için gençleştirici maske tarifi)

Hata 4: Cildinize Yanlış Maske Kullanmak
Cildiniz özelliklerini ve sorunlarını gözöüne almadan rastgele bir maske kullanmak cildinize yarardan çok zarar verebilir. kesinlikle bir arkadaş tavsiyesi ile maske alıp kullanmayın. Yanlış maske cildinizi tahriş edebilir, kızarıklık veya kaşıntı yapabilir kısaca cildinizi tahrip edebilir.

Hata 5: Maskeyi Uzun Süre Yüzünüzde Tutmayın
Maskenizi yüzünüzde iki kat daha fazla tutmanızın size yarar sağlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu alışkanlığınız cildinize, özellikle düzenli yapıldığında, aslında zarar verebilir. Maskelerde bulunan bazı bileşenler oldukça güçlü olabilir ve cildiniz için küçük dozlarda yarar sağlayabilir. Çok besleyici, kremsi maskeler veya hassas ciltler için kullanılanlar iyi olabilir, ancak killer veya asitler gibi kuruma özelliklerine sahip püskürtmeli maskeler, cildinizin dengesini kaybettirebilir, cildinizi susuz bırakabilir. Özellikle kil maskesi kullandığınızda yüzünüzü yıkamak için yumuşamasını beklemeyin. Cildinizdeki nemi çeker ve cildi kurutur. (Yağlı ciltler için en iyi 3 maske tarifi)

Hata 6: Maske Sonrasında Nemlendirici Uygulayın
yüzünüze maske yaptınız, sonra ılık su ile yıkadınız. Cildiniz ışıl ışıl, parlak ve yumuşak. Şu anda cildimin nemlendiriciye ihtiyacı yok diye düşünmeyin. Maske sonrası bakım son derece önemlidir. Maskenizi uygun tonik ve nemlendirici ile takip etmeniz gerekir.

Hata 7: Maskenin Raf Ömrüne Dikkat Edin
Raf ömrü sona ermiş bir maskeyi kullanmak yerine hiç kullanmamak cildiniz için daha iyidir. Eğer maskeyi kendiniz hazırladıysanız, ömrü bir hafta kadar olacaktır. Satın aldıysanız kullanım süresi dolmuş bir maske cildinizde reaksiyona girerek zarar verebilir. Peki, maskelerinin geçerliliğini kaybetmeden nasıl kullanabilirsiniz? Onların cilt bakım rejimine düzenli olarak dahil etmek, ürünün kullanım önerilerine bağlı olarak haftalık veya iki haftalık bazda kullanmak iyi bir yoldur.

İlgili Yazılar