Ana Sayfa GÜZELLİK Kapatıcıyı 7 Farklı Kullanma Yolu

Kapatıcıyı 7 Farklı Kullanma Yolu

Güzellik kartonunuzda gerçekten en iyi unvanı hak eden bir ürün varsa, bu ürün kapatıcıdır. Koyu halkaları ve lekeleri örtmek için her gün kullanabilirsiniz ama aslında kapatıcılardan çok daha farklı yararlanabilirsiniz.

kapatici-kullanimi2

Göz Kapaklarınızı hazırlamak için kullanın
Göz kapaklarınıza makyaj yapanlar bilir en büyük sorunda makyajın bir süre sonra tazelenme ihtiyacıdır. Ancak makyaj yapmadan önce göz kapaklarına kapatıcı sürerseniz, pigmentlerin yapışmasına yardımcı olur ve gölge her zamankinden daha iyi görünmesini sağlar. (Doğal kapatıcı nasıl yapılır?)

kapatici-kullanimi3

Elmacık Kemiklerini Vurgulamak İçin
Cildinizin tonundan üç kat daha hafif bir renk alın ve elmacık kemiklerinin üstünde, gözlerinizin iç köşelerinde, kaş kemiğinin altına, burnunuzun köprüsü boyunca kullanın. Bu üçgen içinde yaratacağınız parlaklık elmacık kemiklerinizi daha belirgin yapacaktır.

kapatici-kullanimi4

Kontur için kullanın
Tıpkı vurgulamak için kapatıcı kullanabildiğiniz gibi kontur için de kullanabilirsiniz! Cilt tonunuzdan daha koyu olan bir gölge kullanarak, yanaklarınızdaki oyukları ve burnunuzun kenarlarına kullanın. Bu iki rengi birbiriyle de harmanlayabilirsiniz. (Fondöteni yanlış kullandığınızı gösterin 5 işaret)

Renkli bir nemlendirici olarak kullanın
Kapatıcınızı sürerken nemlendiricinizle birlikte karıştırabilirsiniz. böylece kapıtıcılı bir nemlendirici elde edersiniz. Böylece kapatıcının cildiniz üzerindeki hasarı da en aza indirirsiniz.

kapatici-kullanimi5

Kedi gözünüzü keskinleştirmek için kullanın
Göz makyajınızıda kedi gözünü seviyorsanız, bunu daha vurgulu hale getirebilirsiniz. Kedi gözünü çektikten sonra çevresine kapatıcı sürün. Makyajınız daha belirgin olur. (Göz altı kapatıcısı nasıl kullanılmalı?)

Dudaklarınızı astarlamak için kullanın
En sevdiğiniz dudak rengini kullanmadan önce kapatıcı uygulamak iki avantaja sahiptir: Rujunuz dudağınızda daha uzun süre kalır, ayrıca dudağınızın rengini nötrleştireceği için rujunuzun rengini daha iyi yansıtır. (Doğal göz altı kapatıcısı ve far nasıl yapılır?)

kapatici-kullanimi6

Köprücük kemiğinizi belirginleştirin
Doğal kontürü yoğunlaştırmak için kapatıcı kullanarak köprücük kemiğinizi belirginleştirebilirsiniz. Bunun için biri koyu diğeri açık iki kapatıcı kullanın. Yanlara açık renk, ortaya koyu renk kapatıcı sürün. Köprücük kemiğinizin bulunduğu bölgeyi belirginleştirecektir.

İlgili Makaleler

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle...

Kaşlarınızı Nasıl Kalınlaştırabilirsiniz?

Kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz? Kalın kaşa her zaman talep olmuştur. Ince ve seyrek kaşlar sizi...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,806BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir. Aynı zamanda çok yönlü bir temizlik ürünüdür. Örneğin, tüm bunlar...

Çatal-Bıçak Takımları İlk Günkü Gibi Parlasın

Çatal-bıçak takımları ilk alındıkların parlak olsalar bile zaman içinde üzerindeki sır azalır ve parlaklığı yok olur. Parlaklığın azalması takımlarınızı eski gibi bir hava verir....

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan karanfil modern zamanlarda pratik ve önemli kullanımlara sahiptir. Karanfil yağı...

Altın Sahte Mi? Test Edin

Altın sahte mi? Altın fiyatları artınca evinizdeki altınların sahte olup olmayacağı sorusu akıllara geliyor. Altın, çeşitli renkler ve farklı incelik seviyeleri bulunan değerli bir...