Ana Sayfa SAĞLIK EGZERSİZ Vücudunuzu 4 Haftada Forma sokacak 7 Egzersiz

Vücudunuzu 4 Haftada Forma sokacak 7 Egzersiz

Vücudunuzu sadece 4 hafta içinde tamamen değiştirecek bir dizi egzersiz var. Bir spor salonunda ve özel ekipmanlarda para harcamak zorunda kalmazsınız tek ihtiyacınız günde 10 dakika.

egzersiz1

Uzanma
Nasıl yapılır: Uzanma, vücudunuzu doğru bir şekilde tutması gereken bir izometrik (statik) egzersizdir. Yukarıdaki örneği uygulayın: Sırtınızı ve bacaklarınızı sarkma veya kamurlaştırmadan düz tutun. (Çok kilolular egzersiz yapmaya nasıl başlamalı?)

Sonuçlar: Doğru yapılırsa egzersiz yağ, sırt, kalçalar, bacaklar ve kollar üzerinde çalışır. Aynı zamanda duruş ve genel kas tonu geliştirir.

egzersiz2

Şınav
Nasıl yapılır: Başlangıç konumu kollar düz bir uzanma hareketidir. Buradan mümkün olduğunca kendinizi indirin. Sırt, pelvis ve bacakların düz bir çizgi oluşturduğundan emin olun. Sonra yavaş yavaş başlangıç konumuna geri dönün. (Dizleri güçlendiren egzersiz nasıl yapılır?)
Sonuçlar: Göğüs, kol ve karın kaslarını etkiler.

egzersiz3

Uyluk ve kalça kasları egzersizi
Nasıl yapılır: Dört ayak üzerinde durun ve sol bacağınızı ve sağ kolunuzu düz bir çizgiyle gerin. Sonra yavaş yavaş eğin ve sol dirseğinize sağ dirseğinize dokunun. Tekrar düzleştirin, sonra kol ve bacağınızı değiştirin. (Kilo verdiren ev egzersizleri)
Sonuçlar: Gövde ve kalça kemiği geçiren kaslar için iyidir. Sırt kaslarının, kalçaların ve belin çoğunu da güçlendirir.

egzersiz4

Çömelme
Nasıl yapılır: Bacaklarınızı omuz genişliğinden açın. Sanki hayali bir sandalyeye oturmuş gibi düşünün dizleriniz ve ayaklarınız aynı hatta ve sırtınız düz tutun. Kollarınızı önünüzde yükselterek dengenizi koruyabilirsiniz. Ardından elinizden geldiğince yavaşça geri çıkın. (Bacaklarınız için yapabileceğiniz 10 egzersiz)

Sonuçlar: Kalça, uyluk ve ayak bileklerinin kaslarını güçlendirir.

egzersiz5

Karın kasları için egzersiz
Nasıl yapılır: Sırt üstü yatın ve kollarınızı kafanızın gerisine uzatın. Dizlerinizi kırın. Sonra belden kalkın ve kollarınızla ayaklarınıza dokunun. Sonra yavaş yavaş başlangıç konumuna geri dönün. (Kollarınızın sallanmaması için yapabileceğiniz egzersizler)

Sonuçlar: Dinamiklerden dolayı çekirdek kasları güçlendirir ve yağ yakar.

egzersiz6

Karın ve kalçalar
Nasıl yapılır: Sırtınızda gerginlik hissetmek için kendinizi ellerinize ve ayaklarınıza köprü kurar gibi yere koyun. Bir bacağınızı elinizden geldiğince yükseğe kaldırın, sonra ikinci topuğu yerden kaldırmadan üst bedeninizi indirmeye başlayın.
Sonuçlar: Bel, karın ve kalçaların kaslarını güçlendirir.

egzersiz7

Bel
Nasıl yapılır: Kollarınızı dirsekten bükerek ve başınızın altına gelecek şekilde yere yatırın. Üst vücudunuzu elinizden geldiğince kaldırın. Bu pozisyonda bir saniye durun ve yavaş yavaş başlangıç konumuna geri dönün.(Her yaşta mükemmel karına sahip olabilirsiniz)
Sonuçlar: Omurga kaslarını uyarır ve güçlendirir.

İlk hafta 10’ar kez, ikinci hafta 15 kez tekrarlayın.

İlgili Makaleler

Aşırı Kuru Dudaklar İçin Maske

Mutfağınızda ve banyonuzda bulunabilecek içeriklerden ev yapımı bir dudak ilacı yaratarak kış soğuklarından dudaklarınızı...

Bacak Üzerindeki Yara İzleri Nasıl Geçirilir?

Yara izleri, kesikler, cerrahi kesiler ve sıyrıklar gibi geçmiş yaralanmaların bir sonucudur. Bacaklarınızda yara...

Varis Oluşumunu Önleyen 4 Tavsiye

Varis veya damar incelmesi sorunu yaşıyorsanız, egzersizler size ağrı verebilir. Bazı egzersizler varisleri kötüleştirebilir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan, yağlı yiyecek lekeleriyle savaşmak için yapılmaz, bu nedenle pamuk, kot,...

Sakinleştirici ve Toksin Atıcı İçecek Tarifi

Bu rahatlatıcı içeceği tercihinize göre alkollü veya alkolsüz hazırlanabilir. Mideyi sakinleştirmek için nane içerir. Bizi serinletecek ve toksinleri atacak salatalık var. Ve başlangıçta ilaç...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın aldığınız domates suyundan domatesli jöle yapın. Jöle, işleme sırasında kullanılan...

Ayak Neden Şişer?

Ayak şişmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin çok fazla ayakta kalmak veya yürümek, uzun süren yorucu seyahatler, ayakların hareketsiz kalmasına bağlı olarak kan dolaşımının yavaşlaması;...