Ana Sayfa GÜZELLİK Güzellik ve Sağlık için Mucize "Deniz Tuzu"

Güzellik ve Sağlık için Mucize “Deniz Tuzu”

İnsanlar yüzyıllar boyunca çok çeşitli iltihaplı hastalıkları tedavi etmek için Ölü Denize akın ettiler. Burada şifa olan deniz değil, denizden gelen tuzlardı. Ölü deniz tuzu sağlık ve güzellik için kullanılabilir ve Akınına akın ettiler …

1. Ölü Deniz Tuzu Derin Nemlendirici
2005 yılında yayımlanan bir araştırmaya göre,% 5 Ölü Deniz tuzu ile banyo yapılması, cilt nemini iyileştirir, kızarıklık ve pürüzlülüğü azaltır ve cilt bariyerini arttırır. Atopik kuru cildin koruyucuları deniz suyuna bir kolu batırıp diğer kolunu düz musluğa batırdı 15 dakika sadece su. Tuzla işleme tabi tutulan kol, tüm bölgelerde önemli gelişmeler gösterdi; ancak musluk suyuna batırılan kol, daha fazla transepidermal su kaybı olduğuna dair kanıt gösterdi. (Ölü deniz tuzunun inanılmaz 7 faydası)

Ölü Deniz tuzunun anti-inflamatuar ve cildi nemlendirici etkileri yüksek magnezyum içeriğinden kaynaklanmaktadır. Magnezyum tuzları suya bağlanır, bu da cilt emilimini ve geçirgenliği artırır.

2. Ölü Deniz Tuzu Temizler ve Dezenfekte Eder
Kükürtün doğal antibakteriyel özellikleri sayesinde, Ölü Deniz tuzu cildin yüzeyini temizlemek için harikadır. Ölü Deniz tuzu sadece az miktarda sülfür tuzu içerdiğinden, ciltteki yağı azaltmak ve sivilceleri azaltmak için yardımcı olur. (Deniz tuzu hakkında bilmeniz gerekenler)

3. Mükemmel bir Exfoliator
Ölü Deniz tuzunun cildin temizlenmesine yardımcı olduğu bir başka nokta ise ölü deri hücrelerini temizlemesidir. Cilt pürüzlülüğüne, tıkanmış gözeneklere ve lekelere katkıda bulunacak şekilde ölü deri yok etmektedir. Cildini fırçalamak veya ovmak için ½ fincan ince öğütülmüş Ölü Deniz tuzunu ¼ fincan hindistancevizi yağı ile birleştirin .

4. Ölü Deniz Tuzu Cildi gençleştirir
Ölü Deniz tuzunun yaşlanan cildi üzerindeki etkilerini değerlendirirken, araştırmacılar, ince çizgilere ve derin kırışıklıklara neden olan cilt pürüzlülüğünü azalttığını keşfetti. Ticari olarak hazırlanmış bir kırışık önleyici jel, plasebo krem ve % 1 Ölü Deniz tuzu çözeltisi deneklere 4 hafta boyunca günde iki kez kullanıldı. Plasebo ve kırışık önleyici jel cilt pürüzlülüğünü sırasıyla % 10 ve % 27 düşürürken, Ölü Deniz tuzu tedavisi cildin pürüzsüzleştirilmesinde üstün bulunarak derin kırışıklıkları% 40’dan daha fazla azalttı. (Himalaya tuzunun hayatınızda yapacağı 10 değişiklik)

5. Kronik Cilt Durumlarını İyileştirir
Ölü Deniz tuzundaki minerallerin kombinasyonu, kuru, hassas ve kaşıntılı cilden muzdarip insanlar için harikalar yaratabilir.

Bir sedef hastalığı tedavisi olarak üç hafta boyunca günde bir kez Ölü Deniz tuzu içinde banyo yapılması, hastaların Psoriasis Bölgesi ve Şiddet İndeksi (PASI) skorlarını ortalama % 34.8 oranında düşürdü. Tedaviden bir ay sonra PASI skorları ortalama % 43.6 oranında azalmaya devam etti.

Atopik dermatit durumunda ölü Deniz’de yıkanmış 49 egzama hastası; Daha sonra güneşte biraz zaman geçirirler. Skorlama Atopik Dermatit (SCORAD) indeksi kullanılarak, hastaların kuru, kızarıklık, şişme ve dökme belirtileri önemli derecede düzelmiştir. Ölü Deniz bölgesinde klimatoterapi, dört haftadan fazla süren kalışlar ile egzamanın% 95’ten fazlasının temizlenmesine yol açtı. (Farklı tuzların özelliklerini biliyor musunuz?)

6. Ölü Deniz Tuzu Romatoid Artriti Sakinleştirir
Eklemlerin ağrılı şişmesi nedeniyle, romatoid artrit zamanla kemik erozyonuna ve deformitesine neden olabilir. Ölümcül bir tedavi olmamasına rağmen, Ölü Deniz tuz terapisinin romatoid artrit semptomlarının çoğunda etkili bir tedavi olduğu kanıtlanmıştır.

7. Sakatlanan kasları iyileştirir
Ölü Deniz tuzuna batırma kas kramplarını ve ağrıyı gidermeye yardımcı olabilir, yorgun ve gergin dokuların ağrısını ve rahatsızlığını hafifletmek için rahatlatıcı bir yol sunar.

İlgili Makaleler

Saçınızı, Güneş, Klor ve Tuzlu Suya Karşı Nasıl Korursunuz?

Güneş, klor, tuzlu su... Yazın en güzel parçaları, saçlarımızda tam bir karmaşa yaratabilir. Saçlar...

Yaz Aylarının Kurtarıcısı “Calamine Losyon”

Calamine losyon, kötü güneş yanığından zehirli sarmaşıktan kaşıntılı böcek ısırıklarına kadar her şeyi tedavi...

Ayak Detoksunuzu Evde Kendiniz Yapın

Ayak detoksu, vücutta biriken toksinlerin ayaktan atılmasını sağladığı için oldukça yararlıdır. Ayak detoksu yapan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,389BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Yöntemle Peynirinizi Daha Uzun Saklayabilirsiniz

Peynirler buzdolabında saklanmasına rağmen, belirli bir süre sonrasında küflenmeye başlarlar. Oysa ki, peynirleri bozulmadan uzun süre saklamanın çok pratik bir yolu var! Genellikle evlere çeşit...

Günü Zerdeçal Çayıyla Bitirmek İçin 4 Sebep

Zerdeçal göz ardı edilmiş, cam kavanozlarda tutulan ve genellikle Asyada tüketilen bir baharat iken, günümüzde sağlık açısından faydaları her gün keşfediliyor. Zerdeçal'ın güçü ana...

Donuk Görünümlü Altın Takılarınızı Parlatmanın Pratik Yolu

Tabii ki, altın mücevherinizi bir bardak biraya koymak biraz garip, ama sonuçlarına inanamayacaksınız. Yıllar boyunca rengini değiştirdiği ve şimdi çok kötü göründüğü için takmadığınız...

Bulaşık Deterjanının 6 İlginç Kullanımı

Bulaşık deterjanı sadece bulaşıklar için kullanıyoruz. Ama bu yazımızı okuduktan sonra farklı işlevler için de kullanmaya başlayabilirsinz. Karıncalardan kurtulmaktan, yağlı saçları temizlemeye kadar birçok...