Ana Sayfa GÜZELLİK Güzellik ve Sağlık için Mucize "Deniz Tuzu"

Güzellik ve Sağlık için Mucize “Deniz Tuzu”

İnsanlar yüzyıllar boyunca çok çeşitli iltihaplı hastalıkları tedavi etmek için Ölü Denize akın ettiler. Burada şifa olan deniz değil, denizden gelen tuzlardı. Ölü deniz tuzu sağlık ve güzellik için kullanılabilir ve Akınına akın ettiler …

1. Ölü Deniz Tuzu Derin Nemlendirici
2005 yılında yayımlanan bir araştırmaya göre,% 5 Ölü Deniz tuzu ile banyo yapılması, cilt nemini iyileştirir, kızarıklık ve pürüzlülüğü azaltır ve cilt bariyerini arttırır. Atopik kuru cildin koruyucuları deniz suyuna bir kolu batırıp diğer kolunu düz musluğa batırdı 15 dakika sadece su. Tuzla işleme tabi tutulan kol, tüm bölgelerde önemli gelişmeler gösterdi; ancak musluk suyuna batırılan kol, daha fazla transepidermal su kaybı olduğuna dair kanıt gösterdi. (Ölü deniz tuzunun inanılmaz 7 faydası)

Ölü Deniz tuzunun anti-inflamatuar ve cildi nemlendirici etkileri yüksek magnezyum içeriğinden kaynaklanmaktadır. Magnezyum tuzları suya bağlanır, bu da cilt emilimini ve geçirgenliği artırır.

2. Ölü Deniz Tuzu Temizler ve Dezenfekte Eder
Kükürtün doğal antibakteriyel özellikleri sayesinde, Ölü Deniz tuzu cildin yüzeyini temizlemek için harikadır. Ölü Deniz tuzu sadece az miktarda sülfür tuzu içerdiğinden, ciltteki yağı azaltmak ve sivilceleri azaltmak için yardımcı olur. (Deniz tuzu hakkında bilmeniz gerekenler)

3. Mükemmel bir Exfoliator
Ölü Deniz tuzunun cildin temizlenmesine yardımcı olduğu bir başka nokta ise ölü deri hücrelerini temizlemesidir. Cilt pürüzlülüğüne, tıkanmış gözeneklere ve lekelere katkıda bulunacak şekilde ölü deri yok etmektedir. Cildini fırçalamak veya ovmak için ½ fincan ince öğütülmüş Ölü Deniz tuzunu ¼ fincan hindistancevizi yağı ile birleştirin .

4. Ölü Deniz Tuzu Cildi gençleştirir
Ölü Deniz tuzunun yaşlanan cildi üzerindeki etkilerini değerlendirirken, araştırmacılar, ince çizgilere ve derin kırışıklıklara neden olan cilt pürüzlülüğünü azalttığını keşfetti. Ticari olarak hazırlanmış bir kırışık önleyici jel, plasebo krem ve % 1 Ölü Deniz tuzu çözeltisi deneklere 4 hafta boyunca günde iki kez kullanıldı. Plasebo ve kırışık önleyici jel cilt pürüzlülüğünü sırasıyla % 10 ve % 27 düşürürken, Ölü Deniz tuzu tedavisi cildin pürüzsüzleştirilmesinde üstün bulunarak derin kırışıklıkları% 40’dan daha fazla azalttı. (Himalaya tuzunun hayatınızda yapacağı 10 değişiklik)

5. Kronik Cilt Durumlarını İyileştirir
Ölü Deniz tuzundaki minerallerin kombinasyonu, kuru, hassas ve kaşıntılı cilden muzdarip insanlar için harikalar yaratabilir.

Bir sedef hastalığı tedavisi olarak üç hafta boyunca günde bir kez Ölü Deniz tuzu içinde banyo yapılması, hastaların Psoriasis Bölgesi ve Şiddet İndeksi (PASI) skorlarını ortalama % 34.8 oranında düşürdü. Tedaviden bir ay sonra PASI skorları ortalama % 43.6 oranında azalmaya devam etti.

Atopik dermatit durumunda ölü Deniz’de yıkanmış 49 egzama hastası; Daha sonra güneşte biraz zaman geçirirler. Skorlama Atopik Dermatit (SCORAD) indeksi kullanılarak, hastaların kuru, kızarıklık, şişme ve dökme belirtileri önemli derecede düzelmiştir. Ölü Deniz bölgesinde klimatoterapi, dört haftadan fazla süren kalışlar ile egzamanın% 95’ten fazlasının temizlenmesine yol açtı. (Farklı tuzların özelliklerini biliyor musunuz?)

6. Ölü Deniz Tuzu Romatoid Artriti Sakinleştirir
Eklemlerin ağrılı şişmesi nedeniyle, romatoid artrit zamanla kemik erozyonuna ve deformitesine neden olabilir. Ölümcül bir tedavi olmamasına rağmen, Ölü Deniz tuz terapisinin romatoid artrit semptomlarının çoğunda etkili bir tedavi olduğu kanıtlanmıştır.

7. Sakatlanan kasları iyileştirir
Ölü Deniz tuzuna batırma kas kramplarını ve ağrıyı gidermeye yardımcı olabilir, yorgun ve gergin dokuların ağrısını ve rahatsızlığını hafifletmek için rahatlatıcı bir yol sunar.

İlgili Makaleler

Cildiniz Parlak Değilse 9 Nedeni Olabilir

Cildiniz Parlak Değilse 9 Nedeni Olabilir. Herkes ve özellikle kadınlar ciltlerinin çok güzel olmasını...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Duş Perdesini Temizlemek İçin Basit Bir Tüyo

Duş perdenizi ne sıklıkla temizliyorsunuz? Banyonuzu sürekli temizlersiniz ancak duş perdenizi temizlemek pek aklınıza gelmez. Sürekli ıslanan duş perdesi, zamanla kir ve küf içinde...

Kol Arkasının Sallanmaması için Bu Egzersizi Yapın!

Bazı kadınlar zayıf olsalar bile üst kollarının arka kısımlarında sarkmalar meydana gelebilir ve bu sarkmalar her kol hareketinde sallanmaya başlar. Elbette, bu durumla, kilolu...

Eklem Ağrısını Engelleyen Beş Ot

Eklem Ağrısını Engelleyen Beş Ot. Eklem ağrısı, artritten bursite kadar birçok farklı şeyden kaynaklanabilir. Vücudunuzdaki altı farklı hareketli eklemi, çok fazla potansiyel ağrı noktanız...

Fırın Kapısı Bulaşık Makinesi Tabletiyle Nasıl Temizlenir?

Fırın kapısı içinde pişirilen yiyecekler sebebiyle kir ve yağ tabakasıyla kaplanır. Sık sık temizlenmezse bu kirler inatçı hale gelebilir. Fırın kapısındaki kir ve yağ...