Ana Sayfa HAYAT Kahve Yağı Nasıl Çıkarılır?

Kahve Yağı Nasıl Çıkarılır?

0
1468

Kahve gibi kahve yağı, doğal olarak cildin kendi iyileşme, iyileşme, sıkılaştırma ve sıkma kabiliyetini artırmak için birlikte çalışan antioksidanlar ve kafeinle doludur. Özellikle kahve, gözlerdeki şişkinlik ve koyu halkaların azaltılması, kan dolaşımının iyileştirilmesi, gençleşmiş bir görünüm vermesi ile ünlüdür.

Kahve Yağı Nasıl Yapılır:

İlk adım kahve içeceği yağ yapmaktır. Sıcak infüzyon yöntemi kullanarak yapabilirsiniz. 4 çorba kaşığı öğütülmüş kahveyi 8 çorba kaşığı saf zeytinyağı ile küçük bir sos kabına koyun. Ara sıra karıştırarak en az 30 dakika boyunca düşük sıcaklıkta ısıtın. Ayrıca bir güveç potu kullanabilir ve birkaç saat boyunca düşük sıcaklıkta ısıtabilirsiniz. Ya tülbent veya bir kahve filtresi kullanarak yağı süzün. (Kahve ile kumaş boyaması nasıl yapılır?)

İsterseniz, çekirdek kahveden de yağ elde edebilirsiniz.
Bir kavanoza kahve çekirdeklerini koyuyoruz ve üstüne yağ ilave edin. Kavanozu iyice kapatın ve güneşli bir yere 3 hafta durmasını sağlayın. Ara sıra sallamayı unutmayın.
Üç hafta sonra yağ ve kahve çekirdeklerini süzün. Kahve çekirdeklerini mutfak blenderınde ezin. Ezdiğiniz kahve çekirdeklerini yine süzgeçten geçirin. Hepsini bir arada yapmayın. Azar azar geçirmeye özen gösterin. Kahve ezmesi ile yağı karıştırın. Bir kaç gün ezilmiş kahveyi de yağın içinde beklettikten sonra süzün. Elinizde kalan kahve tortusunu peeling için kullanın. Yağı ise cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca masaj yağı olarak da çok uygundur. (Tereyağlı kahve yapımı biliyor musunuz?)