Ana Sayfa HAYAT Pişmiş Eti Yeniden Isıtmanın En İyi Yolu

Pişmiş Eti Yeniden Isıtmanın En İyi Yolu

Geceden kalan yemeğiniz arasında pişirdiğiniz et de bulunabilir. Biftek gibi büyük tek parça etleri yeniden ısıtırken karşılaşılan en büyük sorunlar etin aşırı pişmesi veya kurumasıdır.

Peki kalan et nasıl ısıtılabilir?

Eti ısıtmak için pek çok yöntem var, ancak amaç sulu ve yumuşak eti kurutmadan tadını çıkarmak ve ilk piştiği andaki lezzete sahip olmasını istiyorsanız uygulanacak yöntem şudur.

Önce Eti Oda Sıcaklığına Getirin
Soğuk bir etin pişirilmemesi önerilir ve aynı şey etin ısıtılması için de geçerlidir. Kural olarak, kalan etinizi doğrudan buzdolabından alıp ısıtmayın. Eti buzdolabından çıkarın ve yeniden ısıtmadan önce yaklaşık 30 dakika oda sıcaklığına gelmesine izin verin. Bu etin ısıya maruz kalma süresini kısaltır ve aşırı pişirmeyi önler. (Evde mükemmel biftek pişirmenin 7 püf noktası)

Nasıl Yapılır?
Eti dondurucu torbasına yerleştirin içindeki havayı mümkün olduğunca alın ve ağzını iyice kapatın. Bir tencerenin içinde suyu 90 dereceye kadar ısıtın. Torbayı sıcak suyun bulunduğu kabın kenarlarına deymeyecek şekilde ortasına daldırın. Suyun sıcaklığını çok yüksek seviyelere çıkarmayın. Su kesinlikle kaynamamalı. Et yaklaşık beş dakika kadar ısıtın. Toplam süre etin büyüklüğü ve miktarına göre değişir. (Biftek pişirirken yapmanız gereken ilk şey)

Ayrıca, taze pişmiş bifteklerin kabarık ve keskin kenarlarını elde etmenizde mümkün. Tek yapmanız gereken şey et tekrar ısıtıldığında, ocakta hızlı bir şekilde kızarmaktır. Bifteği ılınan torbanın içinden çıkarın. Kağıt havluyla kurutun ve ince bir tabaka sıvı yağ ile yağlayın yüksek ısıda ısınmış tavanın içine koyun. Yaklaşık bir dakika boyunca her iki tarafını da pişirin. (Fırında daha lezzetli pişirmenin ipuçları)

Evet, bu Yöntem Güvenilir
Etinizi plastik bir torbaya koymak istemeyebilirsiniz. Ancak dondurucu için hazırlanan torbaların bu konuda güvenli olduğu belirtiliyor. Su kaynama noktasına getirmezseniz etinize kimyasallar karışmayacaktır.

İlgili Makaleler

Pişmiş Eti Yeniden Isıtmanın En İyi Yolu

Geceden kalan yemeğiniz arasında pişirdiğiniz et de bulunabilir. Biftek gibi büyük tek parça etleri...

Etinizin Nasıl Piştiğinizi Parmağınızla Anlayabilirsiniz

Etiniz pişirilirken nasıl piştiğini test etmek için iki temel yöntem vardır. Ya bir et...

Bildiğiniz Her Pişirme ve Saklama Kuralı Doğru Mu?

Pişirme ve saklama kuralları geneldir. Ancak herşeyi doğru mu biliyoruz. Bu yazımızda size aslında...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,338BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...