Ana Sayfa HAYAT Pişmiş Eti Yeniden Isıtmanın En İyi Yolu

Pişmiş Eti Yeniden Isıtmanın En İyi Yolu

Geceden kalan yemeğiniz arasında pişirdiğiniz et de bulunabilir. Biftek gibi büyük tek parça etleri yeniden ısıtırken karşılaşılan en büyük sorunlar etin aşırı pişmesi veya kurumasıdır.

Peki kalan et nasıl ısıtılabilir?

Eti ısıtmak için pek çok yöntem var, ancak amaç sulu ve yumuşak eti kurutmadan tadını çıkarmak ve ilk piştiği andaki lezzete sahip olmasını istiyorsanız uygulanacak yöntem şudur.

Önce Eti Oda Sıcaklığına Getirin
Soğuk bir etin pişirilmemesi önerilir ve aynı şey etin ısıtılması için de geçerlidir. Kural olarak, kalan etinizi doğrudan buzdolabından alıp ısıtmayın. Eti buzdolabından çıkarın ve yeniden ısıtmadan önce yaklaşık 30 dakika oda sıcaklığına gelmesine izin verin. Bu etin ısıya maruz kalma süresini kısaltır ve aşırı pişirmeyi önler. (Evde mükemmel biftek pişirmenin 7 püf noktası)

Nasıl Yapılır?
Eti dondurucu torbasına yerleştirin içindeki havayı mümkün olduğunca alın ve ağzını iyice kapatın. Bir tencerenin içinde suyu 90 dereceye kadar ısıtın. Torbayı sıcak suyun bulunduğu kabın kenarlarına deymeyecek şekilde ortasına daldırın. Suyun sıcaklığını çok yüksek seviyelere çıkarmayın. Su kesinlikle kaynamamalı. Et yaklaşık beş dakika kadar ısıtın. Toplam süre etin büyüklüğü ve miktarına göre değişir. (Biftek pişirirken yapmanız gereken ilk şey)

Ayrıca, taze pişmiş bifteklerin kabarık ve keskin kenarlarını elde etmenizde mümkün. Tek yapmanız gereken şey et tekrar ısıtıldığında, ocakta hızlı bir şekilde kızarmaktır. Bifteği ılınan torbanın içinden çıkarın. Kağıt havluyla kurutun ve ince bir tabaka sıvı yağ ile yağlayın yüksek ısıda ısınmış tavanın içine koyun. Yaklaşık bir dakika boyunca her iki tarafını da pişirin. (Fırında daha lezzetli pişirmenin ipuçları)

Evet, bu Yöntem Güvenilir
Etinizi plastik bir torbaya koymak istemeyebilirsiniz. Ancak dondurucu için hazırlanan torbaların bu konuda güvenli olduğu belirtiliyor. Su kaynama noktasına getirmezseniz etinize kimyasallar karışmayacaktır.

İlgili Makaleler

Naneli Ayak Peelingi Tarifi

Havalar ısınıyor ve yakında parmak arası terlikler giyilecek. Tüm kış boyunca ayaklarınızı çorap ve...

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan,...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Naneli Ayak Peelingi Tarifi

Havalar ısınıyor ve yakında parmak arası terlikler giyilecek. Tüm kış boyunca ayaklarınızı çorap ve ayakkabılardan kurtarmak için beklediniz. Şimdi sorun ayaklarınızın bakıma ihtiyaç duyuyor...

Saça Sıcak Yağ Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Ayçiçekleri herkesi mutlu eder, hatta saçını bile. Herkesin kıskanacağı saç tellerine sahip olmak için inanılmaz sıcak yağ tedavisini deneyin.Malzemeler:1/2 su bardağı organik hindistan cevizi...

Evde Yapabileceğiniz Step Aerobik Hareketleri

Step aerobik hareketleri basitten zora doğru gider. Ancak kardiyovasküler sisteminiz ve alt bedeniniz için harika bir egzersizdir. Bu hareketler kalbinizi hızlandıracak ve dayanıklılığınıza ve...

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan, yağlı yiyecek lekeleriyle savaşmak için yapılmaz, bu nedenle pamuk, kot,...