Ana Sayfa HAYAT PRATİK Halıdaki Sigara Yanığı Nasıl Çıkar?

Halıdaki Sigara Yanığı Nasıl Çıkar?

0
786

Sigaranın sağlığımıza ve cebimize zararları yetmezmiş gibi bir de yangın tehlikesine davetiye çıkaran yanıkları var. Bunlardan en kötüsü de belki özellikle açık renk halılardaki yanıklar. Bu yazıyı okuduğunuza göre sizin de böyle bir sorununuz olsa gerek. O zaman pratik bir çözüm verip sizi bu sorundan kurtaralım.

Öncelikle mümkünse sigaradan kurtulun. Halıyı kurtarmak içinse tek lazım olan bir makas ve yapıştırıcı. Halıdan koltuk ayak izleri nasıl giderilir?

Önce makasla yanan bölgenin etrafındaki tüm siyahlıkları yok ediyoruz. Ardından açılan oyukta derinlemesine bir kazı yapıp, halının en dibine kadar ulaşıyoruz. Yani yanmamış da olsalar en dibine kadar halının yanan kısmını makasla alıyoruz.  Bundan sonrasında ise bu kısma ekim yapacağız. Bunun için halının farklı yerlerinden saçakları makasla alıp bir araya getiriyoruz. Yıkanan veya silinen halıların üzerindeki sarı izler nasıl giderilir?

Sıra geldi ekime. Ekim yaparken yapıştırıcımızı halının hiçbir yerine değdirmeden sadece açılan oyuk kısmın dibine süreceğiz. Çok fazla sürersek yan taraflara da bulaşabileceği için bu bölgedeki tüyleri de yapıştırabilir; bu yüzden çok sürmüyoruz. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra da topladığımız saçakları bütün halde oyuğa sokup yapıştırıyoruz. Sonra elimizle halının üzerinden birkaç kez geçip doğallık veriyor ve kontrol ediyoruz; ekim yeterli değilse biraz daha ekebiliriz. Halıdan çıkmayan lekeler için basit öneriler

Sorun çözüldü ama bundan sonra daha dikkatli olmanıza yarar var; bunun sonuçları bazen yangın bile olabilir. Ev yapımı halı deterjanı

Nasıl yapıldığını tam anlamak için videoyu da izleyebilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın