Ana Sayfa HAYAT PRATİK El Temizleme Jeli ile Boya Lekesi Temizleme

El Temizleme Jeli ile Boya Lekesi Temizleme

Evde zaman zaman boyanması gereken duvar, kapı ya da çit gibi işleri ustasına bırakmak yerine kendimiz yapmayı tercih ederiz. Hal böyle olunca da, kıyafetlerde kaçınılmaz olarak küçük ya da büyük lekeler oluşur.

Boya lekeli kıyafetlerinizi atmanıza  ya da tiner gibi maddeler kullanmanıza gerek kalmadan daha kolay ve zarar vermeden temizleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece eski bir diş fırçası ve el temizleme dezenfektanı…  Kan lekesi tazeyken nasıl çıkarılır?

Nasıl yapacaksınız?

Boya lekesi olan giysinizi düz bir yüzeye koyun. Boyaları düz bir yüzeyde fırçalamak, elinizde tutarak yapmaktan daha kolaydır.

boya-lekesi2

Eski diş fırçasına bolca el temizleme jeli koyun. Sonra boyalı yerleri fırçalamaya başlatın. Küçük, dairesel hareketler yaparak lekeleri fırçayla ovun, lekeler çözülmeye başlayacaktır. Saç boyası lekesi nasıl temizlenir?

Sabırlı olun ve fırçalamaya devam edin, gerektiğinde diş fırçasına daha fazla el temizleme jeli ekleyin.

Boyanın çıkması biraz zaman alabilir. Eğer inatçı çıkmayan lekeler varsa biraz alkol ekleyebilirsiniz. Böylelikle daha etkili olacaktır.

boya-lekesi3

Lekelerin tamamen çıktığından emin olduktan sonra çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Sarı yastık lekeleri nasıl çıkar?

İlgili Makaleler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak...

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından...

Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır? Mermer son derece dayanıklı bir malzeme olduğundan ve şık...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...