Ana Sayfa HAYAT PRATİK El Temizleme Jeli ile Boya Lekesi Temizleme

El Temizleme Jeli ile Boya Lekesi Temizleme

Evde zaman zaman boyanması gereken duvar, kapı ya da çit gibi işleri ustasına bırakmak yerine kendimiz yapmayı tercih ederiz. Hal böyle olunca da, kıyafetlerde kaçınılmaz olarak küçük ya da büyük lekeler oluşur.

Boya lekeli kıyafetlerinizi atmanıza  ya da tiner gibi maddeler kullanmanıza gerek kalmadan daha kolay ve zarar vermeden temizleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece eski bir diş fırçası ve el temizleme dezenfektanı…  Kan lekesi tazeyken nasıl çıkarılır?

Nasıl yapacaksınız?

Boya lekesi olan giysinizi düz bir yüzeye koyun. Boyaları düz bir yüzeyde fırçalamak, elinizde tutarak yapmaktan daha kolaydır.

boya-lekesi2

Eski diş fırçasına bolca el temizleme jeli koyun. Sonra boyalı yerleri fırçalamaya başlatın. Küçük, dairesel hareketler yaparak lekeleri fırçayla ovun, lekeler çözülmeye başlayacaktır. Saç boyası lekesi nasıl temizlenir?

Sabırlı olun ve fırçalamaya devam edin, gerektiğinde diş fırçasına daha fazla el temizleme jeli ekleyin.

Boyanın çıkması biraz zaman alabilir. Eğer inatçı çıkmayan lekeler varsa biraz alkol ekleyebilirsiniz. Böylelikle daha etkili olacaktır.

boya-lekesi3

Lekelerin tamamen çıktığından emin olduktan sonra çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Sarı yastık lekeleri nasıl çıkar?

İlgili Makaleler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,879BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...