Ana SayfaSAĞLIKKırmızı Ahududu Yaprağının Yararları

Kırmızı Ahududu Yaprağının Yararları

Kırmızı ahududu yaprakları özellikle kadınlar için çok yararlı bir bitki. Kırmızı ahududu yaprağı menstrüel kramp ağrısı, sindirime yardımı ve kalp sağlığı da olmak üzere yararları bulunuyor. Peki bu bitkinin özellikleri neler? Neden bu kadar yararlı.. İşte bitkinin özellikleri…

Magnezyum: Magnezyum, vücutta 300’den fazla enzim reaksiyonu yapan bir faktördür. Sinir impulsu, kas kontraksiyonu ve normal kalp ritmini içeren kan ve kan glikozu kontrolü, kan basıncını içeren kas ve sinir fonksiyonlarının en temel biyolojik süreçlerinden biri olan protein sentezini düzenler ve enerji verir. Kemiklerin yapısal gelişimine yardımcı olur ve DNA ve RNA’nın sentezinde (temel olarak, üretimde) rol oynar. Biraz hatırlatmaya ihtiyacınız varsa, DNA (deoksiribonükleik asit) hemen hemen her canlının kendisinde bulunan kendi kendini kopyalayan bir materyaldir. Genetik bilginin taşıyıcısıdır. RNA (ribonükleik asit) tüm canlı hücrelerde bulunur ve protein sentezi ile ilgili olarak DNA’ya yönelik talimatları taşır.

Potasyum: Potasyum düz kas fonksiyonunda büyük rol oynamaktadır. Düz kas, iskelet kasına karşı bağırsak, kalp vb. türleridir. Pürüzsüz kas bilinçaltıdır. Potasyum, kalp ve bağırsak kasları hareket ettirmek için uyarıları düzenleyen kalsiyum ve magnezyum ile birlikte elektriği iletir.

  • Potasyum üzerine tüm yazılarımızı okumak için tıklayın

Kalsiyum: Diğer hayati mineraller gibi, vücut tek başına kalsiyum üretemez; bu yüzden sağlıklı dış kaynaklardan yeterince tüketilmesi çok önemlidir. Bedenlerimizdeki kalsiyumun yaklaşık% 99’u kemiklerde ve dişlerde yoğunlaşıyor. Aslında, kas fonksiyonu için hayati önem taşımaktadır, eğer yeterince yemiyorsanız, vücudunuz kemiklerin arasından çıkar.

Demir: Demir, vücutta çeşitli roller taşıyan, en büyük olanı, sağlıklı oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin oluşturulmasını sağlayan bir mineraldir. Vücut demirinin yaklaşık üçte ikisi, akciğerlerimizden vücudun diğer bölgelerine oksijen taşımakla sorumlu protein hemoglobinde bulunur. Anemi, yeterli sayıda hemoglobinin olmadığı zamandır ve genellikle insanlar demir takviyeleri almaya başlarlar. Tükenmişlik, kalp çarpıntısı, huzursuz bacaklar, nefes darlığı-hepsi aneminin ortak belirtileri. Kadınlar en yüksek risk altındadır.

  • Demir üzerine tüm yazılarımızı okumak için tıklayın

Çinko / Fosfor: Çinko, bağışıklık sisteminin hayati bir parçasıdır ve aynı zamanda proteinlerin ve DNA’nın oluşumuyla da bağlantılıdır. Kalsiyumdan sonra fosfor insan vücudundaki en bol mineral olup% 85’i kemiklerde ve dişlerde bulunur. Güçlü kemikler ve dişler oluşturmak için kalsiyum ile yakından çalışır.

B / C Vitaminleri: Kısacası, B kompleks vitaminleri çeşitli işler yapar, çoğu kez beraber çalışırlar. Besin maddelerini enerjiye dönüştürür, cildi ve saç sağlığını korur, stres hormonlarını düzenler ve HDL kolestrolü (“iyi” kolestrolü artırırlar) C vitamini, vücudun kan damarları, deri, bağ dokusu gibi hayati bileşenlerini oluşturmasına ve sürdürmesine yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler