Ana Sayfa SAĞLIK Bıldırcın Yumurtasının Faydalarını Biliyor musunuz?

Bıldırcın Yumurtasının Faydalarını Biliyor musunuz?

Bıldırcın yumurtalarının tavuk yumurtalarına göre daha besleyici olduğunu biliyor musunuz? İşte bıldırcın yumurtalarının hiç bilmediğiniz sağlık faydaları.

Bıldırcın yumurtaları yabani bıldırcın kuşundan elde edilir. Bıldırcın yumurtaları tavuk yumurtalarına göre daha küçük ve hafiftir, yumurta kabuklarının üzerinde benekler vardır.

  1. Besleyici özellikler açısından zengindir

Bıldırcın yumurtaları, tavuk yumurtalarına göre daha besleyici ve sağlıklıdır. Bıldırcın yumurtaları, yüksek protein içerir. B vitaminleri açısından özellikle zengindir. Yumurtanın tazeliğini nasıl anlarsınız?

  1. öksürüğü önler ve astımı hafifletir

Bıldırcın yumurtaları öksürük ve astımı tedavi etmekte etkilidir. Pek çok eski uygarlık, bıldırcın yumurta sarısını sedef hastalığı ve egzama tedavisinde kullanmıştır.

  1. Yüksek potasyuma sahiptir

Vücudunuzdaki potasyum oranı düşükse, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, inme, kanser ve sindirim bozuklukları gibi durumların ortaya çıkma riski yüksektir. Potasyum düzeyini yükseltmek için bıldırcın yumurtaları idealdir. Kahverengi mi beyaz yumurta mı daha besleyici?

  1. Kan oluşumunu teşvik eder

Bıldırcın yumurtaları demir açısından zengindir. Demir, bağışıklığı artırmakla kalmayıp organların, dokuların ve vücudun diğer bölümlerinin oksijenlenmesine yardımcı olan önemli bir mineraldir. Bıldırcın yumurtaları potasyum içerir, bu da kan için faydalıdır.

  1. Bağışıklığı artırır

Bıldırcın yumurtaları vücudun bağışıklık sistemini geliştirir. Ayrıca belleği güçlendirir ve beyin aktivitesini artırabilir. Yüksek demir içeriği ile, bıldırcın yumurtaları vücudunuzdaki hemoglobin seviyelerinin yükselmesine yardımcı olur. Bıldırcın yumurtaları vücudunuzu toksik bileşiklerden ve vücutta biriken metallerden temizler. Çatlamış yumurta nasıl saklanır?

  1. Mesane taşlarını önler

Bıldırcın yumurtaları böbrek, karaciğer ve safra kesesi sağlığınızı iyileştirmek için iyidir. Bıldırcın yumurtaları mesane taşlarının gelişimini engeller ve onları parçalamaya yardımcı olur. Yumurtalar, mesane taşlarının parçalanmasına yardımcı olan lesitin bakımından zengindir.

  1. Libidoyu artırır

Bıldırcın yumurtaları besin maddeleriyle doludur. Fosfor, proteinler ve vitaminler bazı temel unsurlardır. Bu hayati besinler libidoyu artırır. Yumurtanın kabuğu nasıl kolay soyulur?

  1. Saç kalitesini artırır

Bıldırcın yumurtaları saçlarınız için iyidir. Bıldırcın yumurtası içeren besinler, saçınızı daha da düzleştirir ve güçlendirir. Uzun, parlak ve güçlü saç istiyorsanız, bıldırcın yumurtalarını beslenmenize dahil etmeyi düşünün.

  1. İltihap önleyicidir

Bıldırcın yumurtaları, eklem ağrıları, kronik öksürük ve bronşit sorunu olan herkes için ideal bir gıda maddesi haline getiren güçlü anti-inflamatuar ajanlardır. Bıldırcın yumurtalarının anti-alerjik eğilimi de anti-inflamatuar özelliklerini artırır. Yumurtanın kıvamını tutturmanın püf noktaları

  1. Tavuk yumurtalarına alerjik kişiler için iyidir

Tavuk yumurtalarına alerjisi olan kişiler için, bıldırcın yumurtaları mükemmel bir yedek olabilir. Tavuk yumurtaları, kusma, karın ağrısı ve mide bulantısı gibi reaksiyonlara neden olabilir. Bıldırcın yumurtaları, alerjilere neden olmaz ve tavuk yumurtalarına kıyasla daha az alerjiktir. Aslında, bıldırcın yumurtaları da anti-alerjik özellikler sergiler. Bunun nedeni, içinde bulunan ovomukoid adı verilen özel bir proteindir.

İlgili Makaleler

Kalıcı ve Kuru Öksürük İçin 6 Doğal Çözelti

Kalıcı ve kuru öksürük sıkıntı verici olabilir. Sessiz bir ortamda aniden başlayan öksürük sizi...

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz...

Taze Kızılcık Yemek İçin 5 Neden

Taze kızılcık sağlık açısından inanılmaz faydaları bulunan bir meyvedir. İşte taze kızılcığın faydaları... Antioksidan enerji...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...