Ana Sayfa SAĞLIK Burkulmalar İçin Doğal ve Etkili Tedaviler

Burkulmalar İçin Doğal ve Etkili Tedaviler

0
387

Ayağınızı burktuğunuzda, şişme ve ağrının kendiliğinden geçmesini beklerseniz bu zaman alacaktır. Evde doğal yöntemlerle bu süreyi kısaltabilir ve ağrıyı geçirebilirsiniz.

Egzersiz yaparken, yürürken bileği burkma çok sık rastlanan bir durumdur. Burkulmayla birlikte bilekte şişme ve ağrı da beraberinde gelir. Bir süre yürümek işkence haline dönüşebilir. Burkulmayı daha hızlı iyileştirmek ve ağrıyı hafifletmek için esansiyel yağlardan yardım alabilirsiniz. Ağrıyan ayaklara iyi gelen doğal yöntemler

  1. Lavanta esansiyel yağı

Lavanta esansiyel yağı, analjezik özellikleriyle birlikte cildiniz için mükemmel bir bakımdır. Etkilenen cildi yatıştırmaya yardımcı olur ve rahatlatır. Yağ çok hafiftir, hızlı ve etkili sonuçlar için isterseniz doğrudan cildinizde kullanabilirsiniz.

  1. Günlük / Sığla Esansiyel Yağı

Günlük (sığla) esansiyel yağı hızlı iyileştirici etkileri ile bilinir. Yaralı bölgenize bu yağın uygulanması acıyı hızla azaltır. Yağ, zencefil ve karanfil gibi diğer uçucu yağlarla harmanlanarak harika bir şekilde çalışır. Bu karışım, burkulmaların ve çürüklerin iyileşmesini sağlayabilir. Ağrı ve acıları hızla azaltmanın yolları

  1. Papatya esansiyel yağı

Papatya esansiyel yağı burkulmalara karşı harikalar yapabilir. Yaradan dolayı cildin şişmesini azaltmada yardımcı olur ve ağrının hafifletilmesine katkıda bulunur.

  1. Nane esansiyel yağı

Nane yağı, antispazmodiktir ve anti-inflamatuardır. Yaralı bölgenizdeki iltihaplanmayı ve kas spazmlarını azaltabilir. Yağ, ayrıca şişme ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Bazı sızma zeytinyağıyla karıştırıldığında iyi çalışır. Vücuttaki hafif yaralanmalar için ev ilaçları

  1. Okaliptüs esansiyel yağı

Okaliptüs esansiyel yağı, burkulmaların tedavisinde yardımınıza gelen diğer mükemmel bir bileşendir. Yağ antispazmodik ve analjeziktir. Etkilenen bölgedeki şişmeyi ve ağrıyı azaltmak için bu yağı kullanabilirsiniz. Kan dolaşımını teşvik eder ve böylece de yaranın iyileşmesine katılır.

  1. Çam esansiyel yağı

Etkilenen bir bölgenin şişmesini azaltmak için çam esansiyel yağı kullanabilirsiniz. Yağ, bir yaranın iyileşmesini hızlandırmak için çok yardımcı olan kan dolaşımını uyarabilme yeteneğine sahiptir. Çam esansiyel yağı cildin kızarıklık ve hassasiyetini azaltır.

  1. Biberiye esansiyel yağı

Biberiye esans yağı, birçok rahatsızlığa katkısı nedeniyle popülerdir. Antispazmodiktir ve belirli bir bölge üzerinde kan dolaşımını teşvik eder. Bu nedenle, burkulmalara karşı bu yağı deneyebilirsiniz.  Kesikler hızlı nasıl iyileştirilir?

Burkulma için masaj yağı hazırlama

İki ya da üç damla herhangi bir esans yağı bir yemek kaşığı Hindistan cevizi veya zeytinyağı ile karıştırın ve iki dakika burkulan bölgenin üzerine uygulayın. Bunu günde üç ila beş kez tekrarlayın.